Sterrencast in chique soap Lee Towers nog één keer in Ahoy kijktip Sf %#:f is V Hm fjfe 5 Snufje Opzij, vleugje Linda, beetje Margriet. Het fictieve vrouwenblad Zij is strijdtoneel in het nieuwe man/vrouw-drama Mixed up. door Rivka Croenier zaterdag, 21.45 uur <ao«mn»r*i De redactievloer van Zij is het decor voor Mixed up. „Een vrouwenblad is een mooie omgeving voor een chique soap." Het eeuwige onbegrip tussen mannen en vrouwen als leidend thema, een sterren cast met Anneke Blok, Waldemar To renstra, Tamar van den Dop, Vig- go Waas, Anniek Pheifer, Jelka van Houten en Georgina Verbaan én een regisseur van naam: Paula van der Oest. Mixed up, de nieuwe, tiendelige NCRV-dramaserie wekt hoge verwachtingen bij liefheb bers van licht verteerbaar drama. Het thema past in ieder geval in de tijdgeest, net als de wijze waar op Mixed up is gemaakt: zo goed koop mogelijk. De tien afleverin gen werden in straf tempo opgeno men en het kantoor van IDTV Film in Amsterdam werd omgeto verd tot filmset. De serie speelt zich af op de redactie van het fic tieve vrouwenblad Zij, dat al 23 jaar wordt geleid door hoofdredac trice Guusje Waterman (Anneke Blok). Het gaat niet zo lekker met het blad. In de eerste aflevering wordt er een bom onder het vrou wenbolwerk gelegd, als de directie macho David (Waldemar Toren stra) invliegt om de boel vlot te trekken. Vragen om problemen, ze ker omdat vrouwenmagneet Eddy (Viggo Waas) in zijn kielzog mee komt. Waartoe dat leidt, wordt meteen duidelijk: de oh zo feminis tische, vrouwelijke redacteuren duiken meteen het toilet in om hun make-up bij te werken. Voor Paula van der Oest, bekend van de films Zus&zo, Timmisu en Black butterflies, is het een nieuw avontuur. „Zo'n serie als deze moet het niet hebben van mooie shots, er moet vooral lekker wor den gespeeld. Dat past goed bij mij, ik vind het heerlijk intensief met acteurs te werken." Het magazine Zij is niet geënt op een bestaande titel. „Er zitten een heleboel bladen in. Opzij, Linda, ei genlijk van alles wat." De opletten de kijker haalt er zelfs Margriet of Libelle uit: in de eerste aflevering verzucht een serveerster dat ze het blad altijd bij haar moeder leest. De setting is bijzaak, vindt Van der Oest. „Een vrouwenblad is een mooie omgeving voor een chique soap. Werk, onderlinge verhoudin gen, een tijdschrift dat een nieuwe koers moet varen: ingrediënten ge noeg. En je kunt af en toe ook nog met de karakters mee naar huis." Typecasting is zo veel mogelijk ver meden. Journaliste Touba, het ka rakter van Georgina Verbaan, kreeg in overleg met de actrice een rafelrandje. Van der Oest: „Bij de eerste lezing zag ik haar sip kijken. Ze was weer neergezet als springe rig meisje op een racefiets, net als Floor Faber. Samen hebben we haar karakter aangepast, haar stem is wat lager, haar bewegingen zijn hoekiger. Touba is nu een journa liste die doorvraagt als het gênant wordt, een vrouw als een tank." Anneke Blok, met wie Van der Oest al vaker werkte, werd uit haar comfortzone gehaald in haar rol van alleenstaande carrièrevrouw. „Ik heb voor haar zijdelings naar Cisca Dresselhuys gekeken. Stevige vrouw, zeker niet de chaotische moeder die ze al zo vaak speelt." De actrice kan dat waarderen. „Het is altijd lekker een minder voor de hand liggende rol te spe len. Van Paula moest ik naar Cisca kijken. Dat heb ik gedaan, maar uiteindelijk heb ik alleen de knalro de lippenstift van haar gepikt." Minder blij was Blok met de korte duur van haar verschijning in Mixed up. „Ik word er meteen in de eerste aflevering uitgeknikkerd. Ik hoop nu al dat er een vervolg komt, misschien is er voor mijn ka rakter dan wat meer ruimte." Tamar van den Dop speelt in de se rie haar eerste semi-komische tv-rol als Bien, een lesbische redac trice met een kinderwens, die wor stelt met dyslexie en een spasti foto GPD/NCRV sche darm. Van den Dop heeft niets met vrouwenbladen, zegt ze. „Journalist lijkt me een machtig mooi beroep, maar dat soort bid den interesseert me niets." Het eigentijdse thema van Mixed up spreekt haar aan. „Moet je als man hetero of metro zijn, hoe combineer je carrière en moeder schap. Je kunt van die dingen toch volslagen in de war raken?" Voor een 'van dik hout zaagt men plan- ken-comedy' was ze niet te porren geweest. „Maar dit is subtiel. Je kunt er om gniffelen, maar af en toe moet je ook iets wegslikken." Ook voor haar smaakt dit nu al naar meer. „Ik hoop echt dat er een tweede seizoen komt. Dan breng ik zelf ideetjes in. Ik zie het voor me: Bien slaat op de vlucht voor het gezinsleven, dan komt er een mooi grietje op kantoor, doen de mannen een wedje met wie ze mee naar huis gaat en dan win ik." M Mixed up. Vanaf komende maan dag (14 november) op Neder land 3 om 20.25 uur. jBjt Magazine Zij bestaat echt Op de site mixedup.ncrv.nl zijn de artikelen waar de hoofdperso nen op televisie aan werken, te rug te lezen. In de eerste editie onder meer een interview met een transseksuele drummer, een feministische verhandeling over de Occupy-beweging en een re cept voor aardappeltortilla. De in terviews (door NCRV-medewer- kers geschreven), zijn overigens compleet bij elkaar verzonnen. Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 113