Een kunstwerk voor jonge kopers r/-? wonen@wegener.nl 2 "J wonen 024-3650509 Zaterdag 12 november 2011 Het complex bestaat uit een langwerpig apparte mentengebouw met 51 appartementen in drie woonlagen. Daarvoor staan vier losse gebou wen met ieder vier appartementen in vier woonlagen. Dit zijn de zogenaamde urban villa's. In het voorjaar is het ge bouw, toen het nog 't Veersch Palet heet te, opgeleverd. Inmiddels zijn de meeste appartementen al bewoond, voorname lijk door wat oudere kopers, maar staan er nog negentien leeg. „Appartementen kopers zijn toch meestal 55-plussers", weet Karin Vos van Dingemanse Make laars die samen met makelaar Schulting Partners de verkoop doet. „We willen met het gebouw een brede doelgroep aanspreken en ook jonge mensen aan trekken." Vandaar dat het wat oubollig klinkende 't Veersch Palet, een naam die eerder aan een wijkgebouw doet denken dan aan een hypermodern appartemen tencomplex, werd veranderd in NoMi. Wie denkt dat achter die naam een inge wikkelde gedachtegang schuil gaat, heeft het mis. „NoMi staat voor Noord-Mid delburg", klinkt het nuchter. Hoe 'down to earth' de nieuwe naam achteraf mag blijken, zo is het gebouw zelf allerminst. Architektenburo Fierloos uit Goes heeft een fraai ontwerp afgele verd. „Qua architectuur is het complex mooi strak, maar met de verspringende balkons is het toch speels", vindt ook Vos. De trappen, de galerijen en het feit dat het gebouw op poten lijkt te staan, maakt dat NoMi een spannend lijnen spel laat zien. „Ja, NoMi valt goed op." door Dennis Rijsbergen De entree van de Middelburgse wijk De Veersche Poort wordt gedomineerd door een kunstwerk. Want zo zou je het appar tementencomplex NoMi gerust kunnen noemen. Het blokkige spel van de bal kons, de strakke lijnen van glas en staal en de spannende doorkijkjes op verschil lende plekken in het gebouw zijn voor liefhebbers van moderne architectuur adembenemend. Met die allure moet NoMi nu vooral jonge, trendy kopers aanspreken. 'Modern living in Middelburg' is dan ook het credo waarmee jonge kopers ge lokt moeten worden. „NoMi past bij een moderne manier van leven en uitgaan. Kijk alleen maar naar die moderne uit straling. Maar ook de locatie is erg goed voor een jonge doelgroep", vindt Vos. „Je zit hier dicht bij de binnenstad, dus als je wilt shoppen ben je er zo. Boven dien is er een Albert Heijn om de hoek en met de nieuwe N57 zit je tegenwoor dig ook zo op de snelweg. En dat is wel erg handig voor mensen die buiten Mid delburg werken." NoMi is een initiatief van Woongoed Informatie Middelburg. Vandaar dat in het complex ook huurappartementen zijn te vinden. NoMi krijgt dan ook een gemixte samen stelling als het om bewoners gaat. Huur ders, kopers, 55-plussers en jongeren wo nen er door elkaar, „pen boeiende woon omgeving", vindt Vos. Elk appartement heeft een karakteristiek balkon dat qua grootte uiteenloopt van acht tot twintig vierkante meter. Dat bal kon vormt als het ware een buitenka mer. De nog beschikbare appartemen ten worden kaal opgeleverd. „Kopers moeten dus zelf nog een keuken en bad kamer uitkiezen, maar dat geeft natuur lijk wel keuzevrijheid." Er is volgens Vos nog één startersappartement te koop. Dat kost 165.000 euro vrij op naam. Van wege de complexiteit van het ontwerp zijn er vele typen appartementen die ver schillen in indeling en grootte. In prijs klasse lopen die uiteen van twee ton tot 285.000 euro vrij op naam. Er is veel belangstelling voor de apparte menten, zegt Vos. „Maar hoewel de prij zen volgens mij scherp zijn, merken we toch dat de markt moeilijk is. Bovendien is in Middelburg de laatste jaren veel ge bouwd. Toch denk ik dat het gebouw zo bijzonder en zo eigentijds is, dat het uit eindelijk lukt om ook jongere kopers te trekken en zo een gemixt profiel te krij gen." Startersappartement: 165.000 euro v.o.n. Appartement met 100 m2 woonoppervlak: 200.000-235.000 euro v.o.n. Appartement met 125-135 mi woonoppervlak: Vanaf 250.000 euro Meer informatie: www.dingemansemakelaars.nl en www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 103