m Avondviolier is kans voor jonge starters 25 wonen wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 12 november 2011 Zocht je als starter een nieuwbouwwoning in Ovezande dan kon je het de afgelopen jaren eigenlijk wel vergeten. Werd er al in het dorp gebouwd, dan was het voor de categorie jongeren financieel geen haalbare kaart. En dus trokken nieuwbouwprojecten in omliggende dorpen als Oudelande ook heel wat starters uit Ovezande aan. Met de bouw van plan Avondvio lier kunnen jonge kopers echter eindelijk in hun eigen dorp blijven wonen. De vraag is dus niet of, maar vooral wanneer de eerste vijf te bouwen wo ningen verkocht worden. door Dennis Rijsbergen Plataanweg Noord-west, zo heet de nieuwe wijk die aan de rand van het Zuid-Bevelandse dorp Ovezande gaat verrijzen. In deze ruim opgezette woonwijk, met daarin een park met vijverpar tij, ontwikkelt AM Zeeland in sa menwerking met Aannemingsbe drijf Fraanje in de eerste fase elf woningen. Avondviolier heet het plan, vernoemd naar een zonnige tuinplant met roze, lila of paarse bloemen. Het is een verwijzing naar de gunstige ligging van de wo ningen, aan de rand van het dorp met uitzicht op de mooie Zak van Zuid-Beveland. Bovendien krijgen de woning een zonnige tuin op het zuidwesten. De bouwers beginnen eerst met een rijtje van vijf, legt Lino de Jong van AM Zeeland uit. Het gaat om twee hoekwoningen, twee star- tershuizen en een tussenwoning. „In Ovezande is al een tijdje niet in deze sector gebouwd. Dus er is veel interesse van jongeren die wil len kopen", weet hij te melden. De verkoop begint op 17 november. Gezien de gunstige voortekenen en de al vele verzoeken vanuit Ove zande wanneer de verkoop dan eindelijk gaat beginnen, verwacht De Jong dat de eerste paal al snel de grond in kan. „Als we drie van de vijf huizen verkocht hebben, gaan we aan de slag. Nou, laat dat het eerste kwartaal van 2012 zijn, dan worden de woningen in de eerste helft van 2013 opgeleverd." Mocht de verkoop van die vijf wo ningen vlot lopen, dan is ook het tweede rijtje slechts een kwestie van tijd. Het ontwerp van de woningen in plan Avondviolier is van Kreatuur Informatie Architectenbureau in Terneuzen. „De huizen passen in het dorpska rakter van Ovezande", legt archi tect Marc van Engelen uit. „Het worden woningen met hoge kap pen en in de stijl van de jaren der tig." In het plan komen ook nog tien of twaalf twee-onder-een-kap pers en één of twee vrijstaande woningen. „Maar daar zijn de de tails nog niet van uitgewerkt", geeft Van Engelen aan. Daarnaast geeft de gemeente Borssele in het nieuwe Ovezandse wijkje vrije ka vels uit. De woningen die Fraanje begin volgend jaar gaat bouwen, zijn royale gezinswoningen en betaal bare starterswoningen met, al naar gelang type woning, drie of vier slaapkamers. Volgens De Jong zijn ze energiezuinig door oncjer meer goede isolatie en hebben ze zonni ge achtertuinen op het zuidwes ten. De starterswoningen kosten 155.000 euro vrij op naam. De duurste woning in het rijtje, het hoekhuis, kost bijna 216.000 euro vrij op naam. De huizen zijn standaard ingericht met een keuken en sanitair van het Duitse merk Laufen. Maar ko pers krijgen bij hun aankoop een brochure mee waarin allerlei extra's staan. Zo kunnen ze tegen meerprijs hun eigen keuken en badkamer kiezen of kan een erker toegevoegd worden of een uit bouw aan de achterzijde van de woning. „Maar kopers kunnen ook kiezen voor een dakkapel en of ze hun keuken aan de voor- of achterkant willen hebben", legt De long uit. De verkoop van de eerste vijf woningen begint don derdag 17 november met een ver koopavond in het dorpshuis van Ovezande. Die begint om 18.30 uur. Starterswoning met woonoppervlak van 99 m2:155.000 euro v.o.n. Tussenwoning met woonoppervlak van 1241112:177.900 euro v.o.n. Kopwoning met woonoppervlak van 106 trn: 187.900 euro v.o.n. Hoekwoning met woonoppervlak van 124 m2: 215.900 euro v.o.n. Makelaars: Het Nieuwbouwhuis en M2 Makelaars in Goes. Meer info: www.avondviolier.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 101