Trukendoos Verenigd Rusland open buitenlandI 9 Traangas bij protest Turkije na aardbeving Tv-familie verwacht twintigste Wonen in betonblokken vrijdag 11 november 2011 BANGKOK - Sinds het wassende water hun dorpje tie van een verhoogde spoorlijn. Ongeveer een van de afgelopen tientallen jaren in het Aziati- een maand geleden overspoelde wonen zo'n der- vijfde deel van Bangkok is ondergelopen. Het do- sche land. Het water in Bangkok is vervuild met tig families in betonnen blokken aan de rand van dental door de overstromingen in heel Thailand onder meer dode dieren en afval, waardoor de au- de Thaise hoofdstad Bangkok. De blokken zijn er was afgelopen weekend al opgelopen tot ruim toriteiten vrezen voor de uitbraak van ziektes, neergezet om te worden gebruikt bij de construe- vijfhonderd. Het zijn de ergste overstromingen foto Altaf Qadri/AP door onze correspondent Olaf Koens MOSKOU - Wie te vroeg inschakel de voor de eerste uitzending in de zendtijd voor politieke partijen kreeg nog net het laatste deel van het zes-uurjournaal mee. De cor respondente van het Eerste Kanaal laat de kijker een gloednieuw be jaardentehuis in de Voronezj-regio zien. „Het is hier mooier dan in de duurste hotels", snikt een bewo ner, een oorlogsveteraan. „En dat allemaal vanwege de Verenigd Rus land-partij", legt de journaliste uit. „Die financieren in heel Rusland zulke prachtige projecten." Vijf minuten later begint het eer ste officiële tv-debat in de aanloop naar de verkiezingen voor de Doe- ma op 4 december. Niets wordt aan het toeval overgelaten. Van de presentator mogen de twee kandi daten, Vladislav Inozemtsev van de oppositiepartij Pravoje Delo en Grigori Javlinksi van het liberale Ja- bloko, het alleen over defensie en veiligheid hebben. Ook regeringspartij Verenigd Rus land doet voor het eerst mee in de debatten. De partij heeft een 'spe ciaal team' debaters uitgezocht. Dmitri Medvedev mag niet mee doen omdat hij zich 'moet concen treren op zijn presidentschap'. Verenigd Rusland heeft het moei lijk. Uit een recente peiling blijkt dat nog maar 51 procent van de be volking de partij steunt. Ook de populariteit van premier Vladimir Poetin (61 procent) en van Dmitri Medvedev (57 procent) staan op een historisch dieptepunt. Nadat anderhalve maand geleden bekend werd dat Poetin terugkeert als president hebben veel Russen het gehad met met de doorgesto ken kaart-politiek. Het zou kun nen betekenen dat Verenigd Rus land bij de verkiezingen voor het eerst geen tweederdemeerderheid haalt, en zo geen grondwetswijzin gen meer kan doorvoeren. Daarom haalt de partij de truken doos open. In Moskou kocht Vere nigd Rusland de rechten van de posters die de overheid gebruikt om de bevolking naar de stembus te krijgen. Met exact dezelfde af beeldingen, logo's en lettertypen lijkt het nu alsof de stad volhangt met Verenigd Rusland-posters. De afgelopen weken doken er op YouTube opnames op waarin par tijfunctionarissen bluffen over hun fraudetechnieken. Op andere filmpjes leggen ze maatschappelij ke organisaties uit dat die naar overheidsgeld kunnen fluiten ten zij ze Verenigd Rusland steunen. Internationale waarnemers klagen off the record dat ze bijna geen be wegingsvrijheid hebben. Dat ter wijl Medvedev eerlijke verkiezin gen beloofde. zie onze website:buitenland Gary Kasparov hoopt op een Arabische Lente in Rusland VAN - De Turkse politie heeft in de stad Van gisteren traangas en de wapenstok ingezet tegen demon stranten die boos waren over de hulpverlening na een tweede aard beving in drie weken tijd. Bij de meest recente beving met een kracht van 5,7 op de schaal van Richter vielen zeker tien doden. Ongeveer tweehonderd mensen riepen om het ontslag van de gou verneur van de provincie Van. „Onze mensen bevriezen. We sla pen in de buitenlucht, al mijn ze ven familieleden", klaagde Abdul- rahim Kaplan. Volgens hem wor den de tenten oneerlijk verdeeld. Woensdag beefde de aarde ruim 900 kilometer ten oosten van An kara. Het epicentrum lag bij Edre- mit, 16 kilometer ten zuidwesten van de provinciehoofdstad Van. Turkse reddingswerkers zochten gisteren naar overlevenden. Tot dusverre zijn al 25 mensen levend uit het puin bevrijd, meldde de Turkse rampenbestrijding. Ge vreesd wordt dat er nog honderd mensen bedolven zijn, onder meer in de overblijfselen van twee hotels. Een van de getroffen gebou wen is Vans populairste hotel, het vorig jaar gerenoveerde Bayram Hotel. Volgens de autoriteiten was het een geluk bij een ongeluk dat 22 van de 25 gebouwen die woensdag avond instortten, leeg stonden. door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Wat gebeurt er als je de grootte van je gezin overlaat aan God? Dan zit je met een beet je pech - of geluk, het is maar hoe je het bekijkt - binnen 23 jaar met negentien kinderen en een twin tigste op komst. Het gezin Duggar neemt de Bijbel passage 'Weest vruchtbaar, en ver menigvuldigt' (Genesis 1:28) wel heel letterlijk. Deze week maakten ze op de Amerikaanse tv temid den van hun imposante kinder schare bekend wederom gezinsuit breiding te verwachten. Moeder Michelle (45) en haar echtgenoot Jim-Bob (46) waren 'verrukt'. „We hadden niet meer gedacht dat God ons nog een kind zou geven." De Duggars hebben al jaren een reali- tyserie op de zender TLC. Of het nu een meisje of een jon gen wordt, de naam begint met de I van lim-Bob. De namen van de anderen: Joshua (23), Jana en (ohn-David (21, tweeling), [ill (20), Jessa (19), linger (17), Joseph (16), Josiah (15), Joy-Anna (14), Jedidiah en Jeremiah (13, tweeling), Jason (11), James (10), Justin (8), Jackson (7), Johannah (6), Jennifer (4), Jor- dyn-Grace (2 jaar en 11 maanden) and Josie (1 jaar en 11 maanden).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9