binnenland 17 moordzaak Putten beledigd Bouman voelt zich Twinny Load bezwijkt door concurrentie Vroon voor de rechter als ze beveiligers inzet Weigerambtenaar boos na ontslag: 'Christenen hebben genoeg gezwegen' Zedenverdachte (68) liet meisje webcam kopen 'Ons dictee is rekenen in een wiskundig jasje' vrijdag 11 november 2011 EPE - De productie van de Twinny Load wordt gestaakt. Er worden de laatste jaren te weinig van deze overbekende fietsdragers verkocht. De zestig werknemers van het be drijf gaan terug naar de Fe- lua-groep. Voor hen wordt een nieuwe werkplek gezocht. De wethouders René de Vries (Epe) en Hubert Bögemann (Heer- de), twee van de bestuurders van de Felua-groep, maakten de slui ting gisteren bekend. De perso neelsleden reageerden volgens hen bedroefd, maar gelaten op het nieuws. De sluiting hing namelijk al langer in de lucht. De Twinny Load was een idee van een van de medewerkers van de Felua-groep, die zich ergerde aan de bemodderde crossfietsen van zijn kinderen die vaak achter in de auto moesten worden vervoerd. Fe- lua nam het apparaat in productie. De drager sloeg aan. In de topjaren werden 75.000 stuks verkocht. Maar grote, internationale concur renten betraden de markt, die bo vendien verzadigde. De laatste ja ren bleef het verkoopcijfer nipt op de 10.000 staan. En daarvan kon de schoorsteen niet roken. De Twinny Load GRONINGEN - Een 68-jarige man uit Ter Apel heeft vorig jaar een meisje kunnen misbruiken door haar eerst geld te geven voor een webcam. Dat stelt het Openbaar Ministerie (OM) in Groningen. De man reageerde op een con tactadvertentie van het meisje (15) op het internet en stuurde haar geld voor een webcam. Het slacht offer kocht de camera, waarna hij haar overhaalde zichzelf uit te kle den. Het OM eiste gisteren een voorwaardelijke celstraf van 4 maanden. De verdachte erkent fout bezig te zijn geweest. Hij voel de zich eenzaam en wilde aan dacht. Het meisje was uit huis ge plaatst en zat in een internaat. Vol gens justitie was ze hierdoor extra kwetsbaar. De officier van justitie gebruikte de zaak om ouders te wijzen op de gevaren van het inter net: „justitie ziet dit soort zaken va ker". gestoken en is haar keel doorgesne den. Het hof is ervan overtuigd dat P. daar verantwoordelijk voor is. „En daarmee hebt u een levenslus tige, jonge vrouw in de bloei van haar leven weggerukt. Er is een gat geslagen in haar familie- en vrien denkring. En uw ontkennende houding tijdens het hele proces maakt het extra zwaar voor haar fa milie. Die zullen nu nooit weten wat er precies met hun geliefde is gebeurd." P. kreeg eerder vijftien jaar cel. De advocaat van P. heeft meteen verzoek tot cassatie inge diend. Herman du Bois is blij en opge- Fountain, Gert Mittring, Andrew Robertshaw, George Lane en Jan van Koningsveld waren eensge zind in hun oordeel. Bouman: „Hun reactie, samengevat: het zijn leuke vragen, creatief bedacht, een goede oefening in logica. Maar het heeft hooguit achter de komma iets met rekenen te maken." Reken genie Bouman trekt met enige re gelmaat het land in om op scholen kinderen enthousiast te maken voor het optellen, aftrekken, delen en vermenigvuldigen. De leerlin gen hangen ademloos aan de lip pen van de altoos onberispelijk ge klede man met het witte vlinder dasje. Het gaat hem aan het hart dat het rekenniveau op scholen de laatste jaren steeds verder is ge daald. Hij vertelt de jeugd graag zijn trucjes. Willem laat ze bijvoor beeld zien hoe je op een eenvoudi ge manier het kwadraat van een tweecijferig getal kunt berekenen, wat later op grotere getallen kan lucht. „Het is alleen jammer dat justitie haar werk niet meteen goed heeft gedaan. Dan was er nu misschien niet nog een meisje door hem vermoord. Dan was An neke van der Stap misschien nog onder ons geweest." P. wordt er van verdacht ook betrokken te zijn bij de dood van de 22-jarige in 2005 in Rijswijk. Misdaadverslagge ver Peter R. de Vries was ook aan wezig in de rechtszaal. Hij is blij met de veroordeling. „Het recht heeft eindelijk zijn loop gehad." zie onze website:binnenland Beluister de uitspraak van de president van het Arnhems hof iwmnMb .s -L iirfjbti A ',WiiaKWMaaa»a6Baa8MMMMB worden toegepast. En raadt ze aan om net zoals hij 'elke dag te trai nen'. Het rekenfenomeen Willem Bouman kende op zijn tweede het alfabet en kon op z'n derde klokkijken. In een kranteninterview van een paar jaar geleden zei Bouman: „Mensen vonden me een bijzonder kind. Gelukkig hebben mijn ouders één ding nooit gedaan: Met mij als een aap rondreizen." Hoe anderen vol gens Bouman een rekenwonder kunnen worden? „Dat kan niet. Ie bént het. Ik heb dit talent van de Heere God gekregen." Bouman's specialiteit is het stoeien met priemgetallen: getallen die alleen deelbaar zijn door één en door zichzelf Hij is daar zo goed in dat hij de bijnaam 'Willem Flits, ko ning van de priemgetallen' heeft gekregen. www.b3rtjensrekendictee.nl DEN HAAG - De gemeente Den Haag heeft de enige trouwambte naar met gewetensbezwaren tegen het sluiten van homohuwelijken, ontslagen. Voormalig ChristenUnie/SGP-raadslid Wim Pijl is gisteren ontslag aangezegd. Kortgeleden heeft Pijl in een inter view in Trouw gezegd dat hij geen homohuwelijken sluit. Dat gebeur de nadat hij als bijzonder ambte naar van de burgerlijke stand wel een geregistreerd partnerschap tus sen twee mannen voltrok, omdat hij dat had toegezegd zonder naar de gegevens van betrokkenen te vragen. „Ik zou het niet opnieuw doen. Maar het geregistreerd partner schap is een uitvinding van men sen, het huwelijk niet." Pijls uitspraken over het homohu welijk hebben nu tot zijn ontslag geleid, zegt woordvoerder Louis mms&zmwffiwaaaMmmsBm&mmmimmmmaua Volgens [aap Vedder, voorzitter van de Stichting Bartjens Reken- dictee en de Nederlandse Vereni ging tot Ontwikkeling van het Re- ken-Wiskunde Onderwijs, gaat het om de definitie wat rekenen is. „In het basisonderwijs spreekt men over rekenen/wiskunde. Wet telijk heeft rekenen vier domei nen: getallen, verhoudingen, meten/meetkunde en verbanden. De opgaven van Marjolein Kool gaan over rekenen in vaak een wis kundig jasje. Logisch denken. Waar Bouman het over heeft is vooral getalbewerkingen, cijferen. Daar is hij een meester in: een echt rekenwonder avant la lettre." Hueber van de gemeente Den Haag. „Ons beleid is dat alle trouwambte naren alle huwelijken moeten wil len sluiten. Dat wist ook Pijl toen hij aantrad." Die beleidslijn is eerder dit jaar be vestigd in een notitie van CDA-wethouder Karsten Klein. Hij kwam bij de presentatie ervan in het geweer tegen de opvatting van partijgenoot en minister Mar- ja van Bijsterveldt (Emancipatie), dat er vanwege de Nederlandse ge schiedenis van tolerantie ook ruim te moet zijn voor gewetensbe zwaarde trouwambtenaren. „Ik voel mij door het ontslag ern stig gediscrimineerd als christen", zegt Pijl. „Het huwelijk is een in stelling van God zelf en volgens de Bijbel is er maar één huwelijk: dat tussen man en vrouw." Hij beraadt zich op stappen om door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Rederij Vroon Ship ping uit Breskens kan strafrechte lijk worden vervolgd als ze haar schepen tegen piraterij beschermt met de inzet van gewapende parti culiere beveiligers. Dat zei minister Ivo Opstelten (Vei ligheid en Justitie) gisteravond in de TLveede Kamer. Vroon Ship ping wil gewapende particuliere beveiligers inzetten op een tanker die volgend jaar vanuit Zuid-Korea door de Indische oceaan naar Euro pa vaart. Opstelten: „De Neder landse Staat heeft het monopolie op geweld. Het is allereerst een taak van de krijgsmacht om sche pen te beschermen. Zijn er onvol doende mensen beschikbaar dan kunnen reservisten worden inge zet. Is dat ook niet genoeg dan be kijkt het kabinet opnieuw of de in- zijn ontslag aan te vechten. „We hebben als christenen nu lang ge noeg gezwegen", vindt Pijl. Vol gens hem zijn er in Den Haag zo'n veertig trouwambtenaren actief, waardoor er in de praktijk geen problemen zijn om alle huwelij ken te sluiten. Dat is voor Den Haag echter geen argument om Pijl in dienst te hou den, zegt de woordvoerder. „Het is iets principieels voor de gemeente. De Reformatorisch Maatschappelij ke Unie zal Pijl bijstaan, liet direc teur Peter Schalk gisteren weten. „Het ontslag is absoluut in tegen spraak met de intentie van de wet gever, toen het huwelijk tussen personen van gelijk geslacht werd opengesteld. We hebben hier te maken met doorgeschoten gelijk- heidsdenken, dat leidt tot beroeps uitsluiting van gewetensvolle trouwambtenaren." zet van gewapende particuliere be veiligers moet worden toegestaan." Zo eenvoudig is dat niet, verduide lijkte Opstelten. „Daarvoor moet de Wet wapens en munitie wor den aangepast." Het kabinet keurt het voornemen van Vroon af Gaat de rederij toch haar gang, dan kan het Openbaar Ministerie optreden. Opstelten: „Aan reders die de wet overtreden zeg ik duidelijk: de wet wordt ge handhaafd. Inzet van gewapende particuliere beveiligers is een straf baar feit en het OM kan daar hoge straffen voor vorderen." Minister Hans Hillen (Defensie) stelde dat volgend jaar 50 transpor ten kunnen worden bewaakt door zogeheten Vessel Protection De tachments (VPD's), bestaande uit mariniers. „Maar dat is niet de top. Als er meer nodig zijn, gaan we proberen die te regelen." foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7