binnenland 15 naar Farida Verdachte van kidnap wijst plek aan in bos Geen straf voor moord op dochter Leraar kijkt site seksclub op digibord Farida Zargar is inmiddels al vijftien maanden vermist, justitie en politie gaan ervan uit dat zij niet meer in leven is. Farida Zargar vond asiel in Nederland SCP telt veel oude raadsleden lAenTa r.n.i/.niiip Stapel is doctor af AMSTERDAM - De rechtbank in Am sterdam heeft de 85-jarige vrouw uit Amsterdam gisteren schuldig verklaard aan moord op haar 47-ja- rige dochter Dominique. De recht bank legde de bejaarde vrouw geen straf op, conform de eis van de officier van justitie. De vrouw bracht haar dochter in februari vorig jaar om het leven door met een scheermes haar keel door te snijden. Ze had toen 35 jaar voor haar verstandelijk gehan dicapte dochter gezorgd. De vrouw wilde voorkomen dat haar dochter naar een tehuis zou moe ten. Hoewel de rechtbank erkende dat er mogelijk sprake was geweest van paniek en de vrouw vermin derd toerekeningsvatbaar was - ze leed aan beginnende dementie - oordeelde de rechtbank dat er spra ke was van voorbedachte rade en achtte moord bewezen. De veroor deelde is strafbaar, maar de recht bank legt geen straf op in verband met de omstandigheden, de hoge leeftijd van de vrouw en omdat kans op herhaling nihil is. Dominique woonde als kind enige tijd in een tehuis. Daar zou ze zijn mishandeld en seksueel misbruikt. Sindsdien zorgde haar moeder voor haar zonder hulp van ande ren. ECHT - Het Connect College in het Limburgse dorp Echt heeft een le raar vier weken geschorst wegens het bekijken van de website van een seksclub tijdens de les. De leerlingen konden meekijken doordat de man vergeten was een smartboard uit te zetten, waarop zijn laptop was aangesloten. Directeur Jan Fasen zei gisteren dat zijn school de zaak hoog opneemt wegens de voorbeeld functie van de leraar. Alle ouders zijn inmiddels per brief op de hoogte gesteld van de ze zaak. Ouders van de tweede jaars middelbare scholieren dien den een klacht in, waarna de school maatregelen nam. „De leerlingen zijn niet geconfron teerd met pornografische afbeel dingen. Alleen de naam van een sekssite is in beeld geweest. vrijdag 11 november 2011 ROTTERDAM - De politie heeft giste ren vooralsnog tevergeefs gezocht naar het lichaam van Farida Zargar in het Mallebos bij Spijkenise. De sinds 20to vermiste vrouw ligt mo gelijk in het bos begraven. De poli tie bracht de 34-jarige man die ver dacht wordt van ontvoering dan wel diefstal, de dood ten gevolge hebbend, naar het bos, waarop hij een plek aanwees. De verdachte arriveerde rond half twee in een busje. Nadat hij de plek had aangewezen, wat enkele minuten duurde, werd hij weer af gevoerd. Zijn hoofd bleef verborgen onder een capuchon. De zoektocht werd iets na vier uur 's middags gestopt, omdat het te donker werd om zorgvuldig te werk te kunnen gaan. Vandaag zoekt de politie verder in het bos. Volgens het Openbaar Mi nisterie lijkt er in het Mallebos 'iets' te zijn begraven. Onduidelijk is nog wat dat is. In het Mallebos werd al eerder gé- zocht naar Farida. Toen werd een aantal eigendommen van haar ge vonden. Op basis van specifieke in formatie over de zaak werd giste ren besloten opnieuw in het bos te zoeken. Ook het Nederlands Forensisch In stituut (NFI) en het Korps landelij ke politiediensten (KLPD) zijn be trokken bij de zoektocht. Het onderzoek naar de verdwij ning van de vrouw werd nieuw le ven ingeblazen na de arrestatie vo rige maand van de 34-jarige man uit Spijkenisse. Dat gebeurde na dat de politie de tas van Farida had gevonden in een woning in Spijkenisse waar de man verbleef De man zit in voorlopige hechte nis. In de woning aan de Venusstraat deed de politie een aantal doorzoe kingen. Woensdag is er gegraven onder de schuur bij de woning. De politie vond toen een voorwerp dat 'van belang zou kunnen zijn in het onderzoek', zo liet het OM woensdagavond weten. Het tv-pro- gramma Hart van Nederland meld de die dag, op basis van een moge lijke ooggetuige, dat het een lege badkuip zou kunnen zijn geweest. De vondst is inmiddels naar het NFI gebracht voor nader onder zoek. Mogelijk zegt het OM er la ter deze week meer over. ook haar sleutelbos. De verdachte (34) werd in oktober dit jaar gearresteerd wegens be dreiging met een vuurwapen. Bij de daaropvolgende doorzoeking van zijn woning vond de politie spullen van Farida, onder meer haar tas en haar paspoort. Bij die doorzoeking op 13 en 14 oktober, .trof de politie ook diverse wapens aan. Het ging om een kruisboog, een mes en een vuurwa pen. Verder vond de politie onder delen van vuurwapens en van dief stal afkomstige goederen. De man wordt verdacht van ont voering met de dood tot gevolg. Dinsdag is besloten zijn voorarrest met een maand te verlengen. In het Mallebos bij* Spijkenisse zochten politiemensen gisteren ook met prikstokken naar Farida Zargar. foto Jerry Lampen/ANP lijk de sporen zijn. „De woning of plaats waar de vermiste voor het laatst is gezien, moet helemaal worden uitgekamd. Als ze dat bij de 12-jarige Milly Boele meteen hadden gedaan, was haar lichaam eerder gevonden." Bij Farida Zargar was dat las tig omdat zij vanuit haar werk is vertrokken maar nooit thuis is aangekomen. Als een zaak niks oplevert en de spo ren lopen dood, worden er na ver loop van tijd rechercheurs van de zaak gehaald. Eén of twee volgen eventuele nieuwe sporen. In het geval van Farida is de zaak meteen opgeschaald na de bekentenissen van de verdachte. zie onze website:binnenland Bekijk beelden van de zoek tocht in het Mallebos Farida Zargar verdween op 5 augus tus vorig jaar. De destijds 21-jarige verliet haar werk in Spijkenisse die dag om omstreeks 17.15 uur, waar na niets meer van haar is verno men. Justitie gaat ervan uit dat de vrouw niet meer in leven is. Farida is geboren in Rusland. Haar moeder is Russisch, haar vader Af- ghaans. In 2000 vluchtte de familie naar Nederland en kreeg een per manente verblijfsstatus. Het gezin woonde in Burgh-Haamstede en Bruinisse. De vader keerde in 2008 terug naar Afghanistan. Sindsdien is hij spoorloos. In november 2010 werd Farida's fiets gevonden in het Mallebos bij Spijkenisse. Vier maanden later Bevochtiger Luchtreiniger. Twee in één. ESZEBmttesasmma Droge lucht is moeilijk te reinigen. Bevochtigen reinigen is effectiever. Uiterst eenvoudig: Reiniging, Hantering Zonder filterkussen: hygiënisch, probleemloos, eenvoudig onderhoud Geen stoomvorming Venta Airwasher - Het Origineel: Een bestseller sinds meer dan 30 jaar. Onovertroffen kwaliteit van de uitvinder van de Airwasher. féf, reddot design award winner. Binnen 14 dagen niet tevreden geld terug. Exclusief verkrijgbaar bij: Harense Smid EXPERT EP EUROPART SATURN Media Markt Tel: 040-254 43 61 Fax: 040-254 0535 E-mail: mfo@venta.nl www.venta-airwasher.nl Made in Germany Nr. 1 in Europa Wereldwijd unieke techniek Thé Original UTRECHT - De SGP heeft te veel oude bestuurders in de raadzalen, vindt algemeen-secretaris van het hoofdbestuur Volbrecht Smit. In zijn visie op de partij, die binnen kort in de GezinsGids verschijnt, stelt Smit de scheve verhouding tussen de generaties aan de orde. De partij heeft de grootste politie ke jongerenorganisatie van Neder land. Tegelijkertijd zijn slechts 15 van de 247 SGP-raadsleden jonger dan dertig jaar. Smit: „Aan het eind van je derde periode als raads lid moet je jezelf toch serieus afvra gen of je er goed aan doet nog lan ger te blijven." Doordat de oude ge neratie zo lang is doorgegaan, lij ken de jongeren die raadslid wil len worden de boot te missen. Ook de generatie tussen de dertig en vijftig jaar is ondervertegen woordigd waar het gaat om be stuursfuncties. Volgens Smit moeten in aanloop naar de verkiezingen van 2014 de plaatselijke SGP-besturen kritisch kijken naar de leeftijdsopbouw van hun fractie om problemen in de toekomst te voorkomen. „Want de rapen zijn gaar als opeens een hele generatie stopt." AMSTERDAM - Diederik Stapel heeft woensdag vrijwillig zijn doc torstitel ingeleverd bij de Universi teit van Amsterdam (UvA). De uni versiteit maakte dat gisteren be kend. Volgens een woordvoerder is er geen druk uitgeoefend op de hoogleraar die in opspraak is ge raakt omdat hij onderzoeksgege vens heeft vervalst. De UvA zegt zijn besluit te respecteren. On langs bleek dat de psycholoog frau de pleegde door onderzoeksgege vens te verzinnen. Dit terwijl hij hoog stond aangeschreven in we tenschappelijke kringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5