postcodeloterij, maar. BUITENGEWOON «G. van boven zeeland19 Anthe krijgt grappige knuffelkoe als praatpaal Top schetst situatie die niet bestaat 'De Piraat' VOLVO V50 LIMITED EDITION VANAF €27.995 Zilver gieten en beeldhouwen Eis taakstraf voor mishandeling vrijdag 11 november 2011 Sluis deelde gisteren attenties uit aan 385 mantelzorgers, Aan Z in Temeuzen plezier de zo'n 350 mantelzorgers en Hulst 489. „Ik moet er rekening mee houden dat mijn broer niet zo goed tegen schreeuwen of huilen kan." Anthe, 8 jaar, leerlinge groep 5 Europaschool, Zuidzande Omringd door de vriendinnen Sephanje, Noa en Janne showt Anthe haar grappige knuffelkoe. Behalve aan haar vriendinnen kan Anthe haar zieleroerselen nu ook aan 'Koe' kwijt. foto's Peter Nicolai - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle door Raymond de Frel terneuzen - De Terneuzense coali tiepartij Top/Gemeentebelangen schetst een situatie over het rui men van dode dieren die helemaal niet voorkomt. Het college van burgemeester en wethouders stelt dat het zelden tot nooit gebeurt dat inwoners of in stanties gevonden dode dieren naar de milieustraat in de Koegors- polder brengen. Top/Gemeentebe- langen drong er op aan in die ge vallen alles in het werk te stellen om de eigenaar van het dier te ach terhalen, bijvoorbeeld met behulp van een meldingsplicht en het zoe ken naar een registratienummer. „Vrijwel altijd wordt er bij de ge meente melding gedaan van de vondst van een dood dier in de openbare ruimte. Onze medewer kers halen het dier dan op. Voor dat het naar de milieustraat gaat, kijken we of het gechipt is. Is dat zo, dan proberen we via internet de eigenaar te achterhalen", aldus het college. Ongechipte dieren worden mini maal twee weken in een vriezer be waard, om zo mogelijk te achterha len eigenaren toch nog uitsluitsel te geven over het lot van hun dier. Zij mogen hun dode dier dan ook ophalen. door René Hoonhorst Niet alleen ouderen, bu ren, echtgenoten en an dere volwassenen ste ken een handje toe om anderen te helpen het thuis te rooien. Ook veel kinderen moeten zich vaak inzetten om het huishou den en het gezinsleven zoveel mo gelijk op rolletjes te laten lopen. Reden genoeg om de jonge mantel zorgers eens te complimenteren tij dens de Dag van de Mantelzorg. Stichting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen haakte daar direct op in. Medewerkster Laura Vroon zorgde voor een aantal 'vliegen de-knuffelkoeien' en vroeg (ba sisscholen of ze mantelzorgers in hun leerlingenbestand hebben. Zo werd gisteren een aantal scholie ren in de regio verblijd met de knuffelkoe, een beestje met de tekst 'je kunt me alles vertellen' om zijn nek. De Europaschool in Zuidzande schoof Anthe (8) naar voren. De leerlinge van groep 5 heeft een LUCHTVOCHTIGHEIDSENSOR Nu is dc V50 nog aantrekkelijker, met gratis rat ra's zoals RTI Navigatie Systeem, Cruise Cenlrol, High Performance Audio Systeem en lederen bekleding. De Volvo V50 Limited Edition is tevens verkrijgbaar met zuinige DRIVe motor v.a 2Ö.Ö95 en 20% bijlelling. Voor meer informatie bezoek vw/w.vnlvooars.ni. Volvo V50 Limited Edition va 27.995 mei. bh» e. brandstol, o.b.v Full Operation »i Lease 60 mnd. 20 COO km p.jVolvo Car Lease. 03.5-58 87 80 (ki Gem. verbruik: 3,8 - 9,01/100 km (26,3 -11,1 km/I), gem. CO,-uitstoot resp. 99-211 g/km. CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN B.V. WWW.CAPPEND1JK.NL oudere broer, die gehandicapt is. Broerlief - die ook nog op de Euro paschool zat, maar intussen spe ciaal onderwijs volgt - is gebaat bij een vast ritme en een aantal vaste rituelen, vertelt ze aan haar klasge nootjes. Schreeuwen in huis of ruzie ma ken met haar broer probeert Anthe zoveel mogelijk te vermij den. En als-ie iets aan haar vraagt, geeft ze hem meestal zijn zin. Juf Anita vond het knap dat Anthe thuis bijna niet huilt, omdat haar broer daar van schrikt. Mocht ze al eens verdriet hebben of boos zijn, dan kan Anthe overigens altijd bij haar vriendinnen terecht, zegt nicht en klasgenoot Janne. „Dat klopt", bevestigt Anthe. „Maar ik ben toch wel blij met die grappige knuffelkoe." Anthe is al acht, dus ze gaat haar knuffel geen naam meer geven. „Hij heet ge woon Koe." Of ze hem echt als praatpaal en luisterend oor gaat ge bruiken, weet ze nog niet. „Maar het is wel fijn dat het kan: dat-ie een kaartje om zijn nek heeft, dat ik hem alles kan vertellen." walsoorden - Kunstenaar Luc In- ghels geeft in zijn atelier in Wals oorden weer de populaire work shops zilver gieten en beeldhou wen. De sessies worden gehouden in de laatste week van het jaar, van 27 december tot en met 31 decem ber. Aanmelden via: ori4-6826oo of www.beeldhouweninzvl.nl middelburg - Tegen een 39-jarige Schiedammer is gisteren voor het mishandelen en bedreigen van zijn vriendin een taakstraf van 100 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes weken geëist. Ook wil de officier van justitie dat de man onder toezicht van de reclassering komt te staan. De man had geld aan de dochter van zijn vriendin in Kloosterzande geleend en in plaats dat ze hem terugbetaalde, ging ze stappen en kocht zij dure sigaretten. Daar kregen de man en zijn vriendin op 16 juni ruzie over. Hij pakte haar bij de schouder en zijn hand schoot vervolgens per ongeluk uit naar haar keel. Dat be weerde hij. Volgens de vrouw had hij haar bij de keel gepakt. Uitspraak over twee weken. TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukenj Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gcr. eten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57