zeeland 119 discussie in raad Raad verdeeld over breder draagvlak Havenplein Betert 't Zaterdag 12 nov. vanaf 21:00 'De Piraat' GERARD Muziekfeestje na verbouwing De Biet Dans thema concert Witte van Haemstede Tureluur-excursie langs Schouwse kust Beiaardconcert in de Nieuwe Kerk afgelast Eis achttien maanden cel na 'mokerslag' Gemeentegeld voor voorlichting milieubeleid Live muziek, workshop salsa, div. stands vrijdag 11 november 2011 Moties/Amendementen Motie: In overleg treden met wa terschap om de aanleg van een fietspad op het duin tussen de Brouwersdam en Renesse mogelijk te maken: unaniem aangenomen. Motie: In 2012 de draad van het opstellen van het milieubeleidsplan weer oppakken; zorgen voor vol doende aandacht voor uitvoering van dit plan: verworpen met stem men van LSD, WD, CDA, SGP en CU tegen. Motie: In overleg met het onder wijs op Schouwen-Duiveland vóór I januari 2013 een breed gedragen onderwijsvisie voorleggen aan de raad: unaniem aangenomen. I Motie: Onderzoek naar aanleg van een steiger voor de Rollandthof in Zierikzee: unaniem aangenomen. I Aanvullende motie: vervolgens de kosten van een volledige sanering van haven 't Sas in beeld brengen: unaniem aangenomen. I Amendement: Voor aanleg drijven de steiger voor de chartervaart in de Nieuwe Haven Zierikzee eerst overleg voeren met gebruikers van de haven en rekening houden met de wensen van de chartervloot: aangenomen met stemmen van de WD-fractie tegen. I Amendement: Breder draagvlak voor Herinrichting Havenplein: 11 - II en 1 onthouding (verworpen). Amendement: €12 miljoen in alg. reserve oormerken voor uitvoering Strategische Visie: aangenomen (WD, Alert! en CDA tegen Amendement: Besluit investering Delta-dividend aanhouden: una niem aangenomen. Amendement: Correctie reinigings rechten: unaniem aangenomen. Het Havenplein autovrij? LSD vindt van niet. zierikzee - Over een jaarrond auto vrij Havenplein in Zierikzee zijn de meningen zo verdeeld dat er met meer betrokkenen over ge sproken moet worden dan alleen met de klankbordgroepen die al met de plannen hebben inge stemd. Dat vindt de fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland. In de raad staakten de stemmen met 11 tegen 11 over de motie die LSD daarvoor indiende. WD-er Tom Soeters onthield zich van stemming om de schijn van belan genverstrengeling te vermijden. In zo'n geval - bij gelijk aantal stem men terwijl toch de voltallige raad aanwezig is - schrijft het protocol voor dat de motie wordt verwor pen. En zo gebeurde het ook. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle foto Dirk-Jan Cjeltema Tegen stemden: WD, PvdA, SGP, CU en Alert! Wethouder Wim Stouten waar schuwde voor het mislopen van 366.000 euro Europese subsidie als de herinrichting Havenplein niet voor eind 2012 gereed is. Geen eer lijk argument overigens, volgens Jos Beije (Alert!). Dat geld zou de gemeente zo kunnen doorschui ven naar de herinrichting van 't Sas, dat ook onderdeel is van het plan dat voor die betreffende Transcoast subsidie is ingediend. De LSD-ffactie kreeg van PvdA en WD het verwijt ten onrechte het middel van een amendement te ge bruiken om het besluit tot autovrij maken van het Havenplein weer open te breken. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl ZIERIKZEE Café De Biet aan de Nieuwe Haven in Zierikzee viert het afronden van de verbouwing - het aanpalende ko- lenpakhuis is er bij getrokken - met een muziekfeestje. Vrijdag treedt de bluesformatie Freak and Friendz op. Aanvang 22 uur. Zater dag verzorgt de band 3 Unplugged - met uitsluitend akoestische gita ren - een concert (22 uur) en zon dag is het de beurt aan Strange Brew. Aanvang 17 uur. BURGH-HAAMSTEDE Dansen op een feest is dit jaar het thema van de jaarlijkse uitvoering van Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede op zaterdag 12 november. Zowel de harmonie als de slagwerkgroep en het leerlin genorkest brengen dansmuziek - variërend van The Second Waltz tot Viva la vida - ten gehore. Ook dansschool Rilana is van de partij. De jaaruitvoering wordt gehouden in De Schutse. Aanvang 19.30 uur. SEROOSKERKE Staatsbosbeheer verzorgt zondag 13 november een excursie langs Plan Tureluur. In de herfst wordt het ge bied gebruikt door ganzen, eenden en kustvogels om te eten en om uit te rusten. Vanaf de hoger gelegen buitenranden is dat goed te obser veren zonder de vogels te versto ren. Vertrek om 13.30 uur vanaf par keerterrein Hoos j es weg. Aanmel den kan via 0900-2020233 of ter plaatse bij de natuurgids. ZIERIKZEE Het voor vanavond geplande ge combineerde orgel -en beïaardcon- cert in de Nieuwe Kerk in Zierik zee gaat niet door vanwege ziekte van beiaardier/organist Boudewijn Zwart. Vorig jaar werd bij de 'inhul diging' van de Zierikzeese stads- beiaardier Janno den Engelsman een vergelijkbaar concert gegeven en dat beviel zo goed dat besloten werd tot een reprise. Het concert is nu tot nader orde uitgesteld. middelburg - Volgens de officier van justitie moest de 25-jarige man uit Nieuwegein zijn slachtof fer op 23 juli een 'mokerslag of een doodschop' in het gezicht hebben gegeven, gezien de verwondingen: jukbeenderen, neus, oogkas en kaak waren gebroken. Daarvoor - poging tot doodslag - eiste de offi cier een celstraf van twee jaar waarvan zes maanden voorwaarde lijk tegen de man. Die was op de bewuste avond op stap in Renesse en stapte in een café per ongeluk op de voet van zijn latere, uit Gel derland afkomstige, slachtoffer. Er ontstond een schermutseling en de ruziemakers werden buitenge- zet. Het latere slachtoffer bleef klie ren en toen de Nieuwegeiner dacht dat hij door de man werd aangevallen haalde hij met de vuist uit en trof de man in het ge zicht. Die viel en kreeg volgens ge tuigen nog een trap in het gezicht. Uitspraak over veertien dagen. Den Osse 5d - Brouwershaven - 0111-695419 zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland trekt 10.000 euro uit voor het bevorderen van voor lichting over het gemeentelijk mi lieubeleid. Het geld wordt ver deeld over activiteiten gericht op het verhogen van het milieube wustzijn en de aandacht voor na tuur bij schoolgaande kinderen op Schouwen-Duiveland. Om de betrokkenheid te vergroten worden op het eiland allerlei edu catieve initiatieven ontplooid en dat wil de gemeente door middel van de subsidie stimuleren. Niet ie dere activiteit hoeft nieuw te zijn, maar het moet wel passen binnen de thema's uit het educatiepro gramma van dat schooljaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49