Havenplein en boten domineren 181 zeeland Tijd voor cultuurbeleid Geen subsidie gemeente voor Aemstie Alive Deel N57 dagje afgesloten ZIERIKZEE - Het meerdaagse muzi kale evenement Aemstie Alive hoeft niet te rekenen op financiële steun van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Die heeft een sub sidieaanvraag afgewezen. De orga nisatoren vroegen de gemeente 1800 euro bij te dragen aan het eve nement. Dat zou Aemstie Alive in staat stellen ouderen die op het muziekfestijn af komen koffie aan te bieden. De gemeente heeft be sloten het verzoek niet te honore ren omdat de Aemstie Alive eerder al subsidie heeft gekregen én de re gel is dat alleen vernieuwende acti viteiten in aanmerking komen voor financiële steun. STELLENDAM - De N57 wordt dins dag 15 november ter hoogte van Stellendam in beide richtingen van 09.00 tot 16.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Dat is nodig in verband met test werkzaamheden aan de bascule- bruggen. Het verkeer wordt omge leid via de havens van Stellendam. Hulpdiensten kunnen wel gebruik blijven maken van de weg. Bij beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 18 augustus 2011 is mevrouw B.S.J. Avermaete, geboren op 20-07-1956, wonende te 4561 VH Hulst, Bellinistraat 22, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW KLOETIN- GE, Koningin Julianastraat 2 tot curator. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl Di 13.00-17.00 uur Wo 13.00-17.00 uur Do 13.00-21.00 uur* Vrij 11.00-17.00 uur Za 13.00-17.00 uur 's winters -18.00 uur vrijdag 11 november 2011 S door Melita Lanting en Ali Pankow ZIERIKZEE - Er komt een onder zoek naar de aanleg van een stei ger bij appartementencomplex Rol- landthof in Zierikzee. De gemeen teraad heeft hierover unaniem een motie aangenomen. Het college moet voor 1 april 2012 duidelijk heid verschaffen wat het kost om een steiger aan te leggen en hoe duur het is om de bodem van de haven ter hoogte van de steiger te saneren. Het slib op de bodem van de haven 't Sas is vervuild. Daarnaast heeft de raad een twee de motie aangenomen waarin ge lijk een vervolgonderzoek naar de sanering van rest van de haven wordt geregeld. Onder aanvoering van [os Beije van Alert! en in eendrachtige sa menwerking de SGP en WD is een plan uitgewerkt om een pas santensteiger te bouwen bij het ap partementencomplex. Dit plan komt voort uit de behoefte aan extra ligplaatsen in de Nieuwe Ha ven van Zierikzee. Met name op mooie zomerse dagen is de haven overvol en dat kan leiden tot ge vaarlijke situaties omdat de sche pen rijen dik liggen. Het college wil het probleem op lossen door watersportvereniging De Maas te laten vertrekken. Deze watersportvereniging heeft al ja ren een vaste plek in de haven, maar het huurcontract voor de 33 ligplaatsen is inmiddels opgezegd. Voor alle fracties is het 'niet ge wenst' dat de leden van De Maas moeten wijken voor passanten. De initiatiefnemers van de motie hebben daarom onderzoek gedaan naar de mogelijkheden om een deel van de passanten aan de ande re kant van de brug, in de haven 't Sas te laten liggen. Volgens de par Voor appartementencomplex Rollandthof in Zierikzee zouden passantensteigers kunnen komen. foto Ronald den Dekker tijen kan dat. Er zal alleen wel ge baggerd moeten worden omdat het erg ondiep is. Wethouder Wim Stouten was niet blij met deze motie. Hij probeerde de raad nog op andere gedachten te brengen. „Het komt te vroeg", betoogde hij. „Het doorkruist ook het lopende onderzoek." Hij doel de op het onderzoek wat momen teel gedaan wordt naar de wensen van de huidige gebruikers van de haven. Dat onderzoek is nog niet afgerond. Stouten sprak zelfs de politiek zware term 'onaanvaard baar' uit over de zinsnede dathet niet gewenst is dat de aanleg van passantenplaatsen ten koste gaat van de vaste ligplaatsen van De Maas'. Dit 'onaanvaardbaar' maak te geen enkele indruk bij de frac ties. Vrijwel niemand maakte daar nog een woord aan vuil en dus werd de motie unaniem aangeno men en moet Stouten het onder zoek uitvoeren. ZIERIKZEE - „Cultuur heeft voor dit college niet de hoogste prioriteit", vindt de PvdA-fractie. Wethouder Wim Stouten van cultuur reageert daarop met de opsomming van hetgeen wel gebeurt: handhaving subsi die aan Bibliotheek en Muziekschool, inrichting Campus Cultura bij Pontes, digitalisering filmtheater fiZi en 260.000 euro subsidie als bijdra ge aan de restauratie van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Dat was niet wat fractievoorzitter Brigitte Troost bedoelde. „Alle nota's op dit gebied zijn in 2010 verlopen en zouden dus vernieuwd moeten worden. Daarover hebben wij vooralsnog geen bericht ontvangen." ZEELfiflD info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48