Sneijder is straatvechter en vc Winnaars krijgen als eerste Stik'eêt 261 sport Wesley Sneijder is als creatief genie onmisbaar in het Nederlands elftal. Zelf mist hij bij Internaziona- De teller bi' 0ran>e staat bij Wesley le coach Jose Mourinho. terMs. Cech speelt met gebroken neus Volleybalsters Oranje simpel langs Israël Schakers verliezen ruim van Armenië Acht tennissers voor WK zijn bekend Merab Jordania dekt verlies van Vitesse WESLEY SNEIJDER Sneijder op 23 doelpunten in 78 in- vrijdag 11 november 2011 PRAAG Het Tsjechische voetbalelftal kan vanavond in de playoffs om een tic ket voor de EK-eindronde beschik ken over doelman Petr Cech. De sluitpost kampt met een gebroken neus. Tsjechië neemt het in de be slissende fase op tegen Montene gro. „Petr heeft de training volledig kunnen afwerken", verklaarde de Tsjechische teamarts Petr Krejci. Programma playoffs: Bosnië-Herzegovi- na-Portugal (20.00 uur), Turkije-Kroatië (20.05 uur), Tsjechië-Montenegro (20.15 uur), Estland-lerland (20.45 uur). POREC De Nederlandse volleybalsters heb ben gisteren hun eerste wedstrijd van het pre-olympisch kwalificatie toernooi in het Kroatische Porec overtuigend gewonnen. Oranje re kende met 3-0 (25-14 25-15 25-16) af met Israël. De ploeg van inte- rim-bondscoach Bert Goedkoop speelt vandaag tegen Griekenland. Zes landen spelen in Porec voor een plaats in het Europese olym pisch kwalificatietoernooi in mei. Morgen zijn de kruisfinales, zón dag wordt de finale gespeeld. PORTO CARRAS De Nederlandse schakers hebben zich in de voorlaatste ronde van het EK voor landenteams in Grie kenland geen uitzicht op een po diumplaats kunnen verschaffen. Oranje verloor gisteren in Porto Carras met 1-3 van titelkandidaat Armenië. De jeugdige kopman Anish Giri ging met zwart ten on der tegen wereldtopper Levon Aro- nian. Ivan Sokolov moest zijn meer dere erkennen in Vladimir Ako- pian. Loek van Wely en Daniel Stell- wagen hielden hun partij remise. Nederland staat nu achtste. PARIJS Het deelnemersveld van de ATP World Tour Finals is compleet. To- mas Berdych, Jo-Wilfried Tsonga en Mardy Fish kwalificeerden zich als laatsten voor het officieuze we reldkampioenschap tennis in Lon den. Novak Djokovic, Rafael Nadal, Andy Murray, Roger Federer en Da vid Ferrer waren al zeker van deel name. Berdych stelde zijn plek gis teren veilig door in Parijs te win nen van Janko Tipsarevic Daar door werden ook Tsonga en Fish zeker van hun plaats in Londen. ARNHEM Vitesse heeft vorig seizoen een ver lies van 15 miljoen euro geleden. Dat heeft de club uit Arnhem giste ren bekendgemaakt. Volgens direc teur Paul van der Kraan draait de Georgische eigenaar Merab Jorda nia ruimschoots op voor het te kort. Jordania zou hebben aangege ven dat hij ook de komende jaren de verwachte tekorten blijft dek ken. Vitesse verwacht pas in het seizoen 2015/2016 zwarte cijfers te schrijven. De nummer vier van de eredivisie wil het jaarlijkse tekort geleidelijk terugbrengen. ZOUTELANDE - Ze moesten er spe ciaal voor uit Gelderland komen, maar ze vonden het meer dan de moeite waard. Rik Wolswinkel en Ilonka van den Hengel kregen gis termiddag in café De Fiets in Zou- telande het eerste exemplaar van Stik'eêt uitgereikt, het naslagwerk over de Kustmarathon van 2011. Nadat de winnaars van het evene ment het boek hadden doorgebla derd, stond hen nog een verras sing te wachten. Op de Dijk van Zoutelande mochten ze zelf hun tegel onthullen, die elke winnaar van de hardloopmarathon krijgt, en tot slot kregen ze ook nog een velletje postzegels mee naar huis met hun eigen afbeelding erop. 'Eerste winnaarsechtpaar' stond er op de stoeptegel in de Zoutelandse 'walk of fame'. Organisator Lein Lievense verontschuldigde zich di rect voor de tekst, want het hard loopstelletje is nog niet getrouwd. Het mocht de pret niet drukken. „Ze lopen ietwat op de zaken voor uit, die Zeeuwen", liet Ilonka van den Hengel met een knipoog we ten. De inwoonster van Nijkerk, die op zaterdag 1 oktober voor de tweede keer op rij de Kustmarathon met overmacht won, was sowieso al verrast door alles wat er de laatste weken op haar was afgekomen. „Bij iedere wedstrijd die ik loop, word ik nog aan de Kustmarathon herinnerd en krijg ik felicitaties. Vorig jaar kreeg ik na m'n winst al veel reacties, maar dat is nu we sa men gewonnen hebben alleen nog maar meer geworden. Vanuit het hele land worden we gefelici teerd." Ook haar vriend Rik Wolswinkel wist de afgelopen weken soms niet wat hij meemaakte. „Ik wist dat de Kustmarathon in Zeeland heel erg leefde, maar dat dit evene ment ook daarbuiten zo populair is, had ik nooit verwacht. Ik was er al voor gewaarschuwd door een loper uit Brabant." Het duo zal vast en zeker nog lang aan de dubbelslag worden herin nerd. Ook in het Kustmarathon- boek van 2011 wordt namelijk uit gebreid bij de zege van het hard- loopstel stilgestaan. Toch draait het in Stik'eêt niet alleen maar om de hardloopmarathon. In het hon derd pagina's tellende boek, sa mengesteld door PZC-joumalisten Maurice Steketee en Koen de Vries, wordt uitgebreid aandacht besteed aan alle onderdelen van het Kustmarathonweekend. Zo staat onder meer de volledige uit slag van de Ladiesrun, Kidsrun en de marathon in het boek. Ook de Mountainebikemarathon en Wan delmarathon komen aan bod, voor zien van prachtige foto's. Volgens de samenstellers van het boek was het dit jaar makkelijk om een geschikte titel te kiezen. „Het was begin oktober drie dagen lang Stik'eêt aan de Zeeuwse kust. Dus het was al snel duidelijk dat dat de titel moest worden." Naar alle waarschijnlijkheid zal er ook volgend jaar weer een boek worden uitgebracht. De Kustmara thon vindt dan voor de tiende keer plaats. Ilonka van den Hengel en Rik Wolswinkel zullen daar niet bij zijn. „We komen zeker nog een keer terug, maar volgend jaar kies ik voor de marathon van Eind hoven", vertelde Van den Hengel. Wolswinkel: „Die doe ik ook, al be gin ik na vandaag toch weer een beetje te twijfelen." Stik'eêt is te bestellen via www.pzc.nl/ webshop. Ook is het boek, met een op lage van 3200 exemplaren, te koop bij een aantal Zeeuwse boekhandels. Het kost 7.50 euro. In de voorverkoop zijn al 2000 boeken verkocht. Wesley Sneijder vermaakt zich opperbest bij de laatste training van Oranje voor de oefeninterland vanavond tegen Zwitserland. „De trainingen zijn vaak eindeloze herhalingen, daar ben ik juist blij mee." foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46