Raad wil rem op kosten schoolvervoer oven te brengen' TOT50% Spoorwegovergang Kloetinge al een half jaar geen toneel van zelfmoord r zeeland21 gtu ruimte geven voor hangplekken TÜT /fi ri cy nu7o Samen zijn we sterk! RECLAME cd ID Q Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl vrijdag 11 november 2011 door Rob Paardekam tholen - De meeste partijen in de gemeenteraad van Tholen vinden dat de kosten van het leerlingen vervoer flink omlaag moeten. Het college onderzoekt of die mogelijk heid er is. Tholen trekt nu jaarlijks ongeveer 800.000 euro uit om leerlingen naar scholen buiten de gemeente te brengen, terwijl ze daar van het Rijk maar drie ton voor krijgt. Het gaat onder meer om kinderen die door ziekte of handicap onderwijs buiten de gemeente moeten vol gen, maar bijvoorbeeld ook om leerlingen die vanwege het geloof naar een school buiten de gemeen te worden gestuurd. WD, SGP en CDA gaven gisteren tijdens de begrotingsbehandeling aan dat de kosten voor het leerlin genvervoer de pan uitrijzen. „Ie zou bijna overwegen om als ge meente zelf een vervoersbedrijf te beginnen", zei Jan Heshof (PvdA). „Ik begin serieus te geloven dat we dan goedkoper uit zijn." Han van 't Hof (ABT) toonde zich tevreden over de bezorgdheid van de andere partijen. Hij stelde de stijgende kosten voor het leerlin genvervoer al eerder aan de orde. Met name het vervoer van refor matorische kinderen naar scholen buiten de gemeente is hem een doorn in het oog. Dit kost de ge meente jaarlijks 152.000 euro. Van 't Hof vindt dat voor deze groep leerlingen voldoende scho len in de gemeente aanwezig zijn. Als ouders hun kind per se op een school buiten de gemeente willen hebben, dan moeten ze de ver voerskosten volgens ABT zelf beta len. De lokale partij zegt zeker niet te willen bezuinigen op het nood zakelijke vervoer van bijvoorbeeld gehandicapte kinderen. Wethouder Peter Hoek liet eerder al weten dat het college onder zoekt of het leerlingenvervoer goedkoper kan. Hij opperde al het idee om scholen in Tholen betere faciliteiten te geven, zodat kinde ren die nu nog buiten de gemeen te onderwijs volgen misschien toch naar een lokale school kun nen. Daarmee snijdt het mes vol gens hem aan twee kanten. De ge meente bespaart geld en kinderen kunnen in hun eigen vertrouwde omgeving naar school. Een bus vol Thoolse ondernemers, die allemaal de cursus duurzaam ondernemen bij de gemeente heb ben gevolgd, trok gisteren langs een agrariër en de genoemde be drijven om het hele proces van dichtbij te bekijken. Dat leidde bij Dragon Plastics ook daadwerkelijk tot een eindproduct: een kunststof paal. Die dient als houder voor een wegwijzer (ook al op duurza me wijze geproduceerd) die bin nenkort midden op het eiland Tholen wordt geplaatst. De busrit langs de bedrijven vond plaats in het kader van de Thoolse week van de duurzaamheid. In dat kader hield de gemeente deze week tal van activiteiten. Wethou der Hommel zei daar trots op te zijn. „Veel gemeenten zijn al blij als ze een dag van de duurzaam heid kunnen houden, wij maken er een hele week van. Maar eigen lijk is de gemeente het hele jaar duurzaam bezig." www.dragonpiastics.nl door Lilian Dominicus kloetinge - Het afgelopen half jaar hebben zich geen suïcidegeval- len meer voorgedaan langs het spoor van Kloetinge. Dat meldde Leendert van Leersum van de raad van bestuur van Emergis gister middag tijdens een discussiebijeen komst met het thema 'veiligheid'. „We hopen dat dit ligt aan de plaatsing van een preventieve ca mera, maar het is nog te vroeg om daar conclusies over te trekken", zei hij daarover. Verder blijkt drugsoverlast een be langrijk thema te zijn. Cliënten van Emergis klagen over wietlucht in sommige gangen en geluidsover last 's nachts door druggebruikers op het terrein. Het terrein drugs vrij maken is onmogelijk, zei Van Leersum. „Het is net als in een ge vangenis, daar komen drugs ook gewoon het gebouw binnen. Drugsdealers kunnen makkelijker hun spul kwijt bij mensen die kwetsbaar zijn. Het is ook zo dat we patiënten behandelen voor hun druggebruik. En helaas, het is er de afgelopen zeven jaar niet be ter op geworden." Een enkele cliënt gaf aan dat een meldlijn voor klachten wel eens zou kunnen werken. „Als daar ten minste wat mee wordt gedaan." Sfotkn y vrijdag en zaterdag: THOLEN Leerlingenvervoer kost acht ton Nu voor: 0,99 g 15 Cfc 2 ÜJ CL g O CD O ÜJ et m door Claudia Sondervan www.oenobelaesciohburg.nl Noord-Beveland blijft jongeren VRIJDAG il NOVEMBER VRIJDAG 18 NOVEMBER "MET UITZONDERING"VAM MARCCAIN EN OE NIEUWE COLLECTIE wissenkerke - Stoppen met het voorzien in jongeren-ontmoetings plekken (jop) is geen optie, zei wethouder Kees van der Weele gis teren in de gemeenteraad van Noord-Beveland. De beschutte hangplekken staan ook weer in de nieuwe nota jeugd beleid voor de komende vier jaar, hoewel de jops in Wissenkerke en voorheen in Colijnsplaat voor gro te overlast hebben gezorgd. Die in Wissenkerke is in het voorjaar op zijn kant gezet en zo onbruikbaar gemaakt door de gemeente, nadat de jeugdige beheerders aangaven andere gebruikers niet aan afspra ken te kunnen houden. Dat was voor de WD reden om te zeggen: 'niet meer, het kost te veel', bracht fractievoorzitter Dirk Hage in her innering. Maar, zei Van der Weele, 'als er jongeren opstaan die zich voor een jop willen inzetten, dan kunnen we weer verder'. De wet houder: „We moeten jongeren wel wat gunnen, we moeten niet te kri tisch zijn. Het zal met jongeren al tijd een op- en neergaande bewe ging blijven." Noord-Beveland heeft haar jeugd weinig vertier te bieden. Overlast moet worden aan gepakt door daar jongeren en hun ouders op aan te spreken, stelt de nota. De raad sprak waardering uit voor de jeugdsoos De Sik, die dit jaar heropende in een nieuw ge bouw in Kamperland, en voor de activiteiten voor de jeugd van de soos De Vaete in Geersdijk. Het is wel zaak dat er ook activiteiten van andere verenigingen in De Sik plaatsvinden, benadrukte Van der Weele. „Dat stimuleren we als ge meente." De jongerenraad Noord-Beveland schreef mee aan de nieuwe jeugdnota. Die raad moet wel sterker gaan optreden in zijn adviserende en rapporterende functie naar raad en college, net als de WMO-raad en Cliëntenraad doen, vond Edith Breure (WD).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41