zeeland 119 2,7 miljoen euro Jaap Gelok gemeentehuis van Borsele CL van boven Stapelkamp: 'Breuk Bevelandse gemeenten moet worden gelijmd' GERARDM 'De Piraat' Rapalje valt binnen met Celtic kNights II Benefietfeest voor Oegandese kinderen Jeugd strijdt om titel beste brandblusser vrijdag 11 november 2011 De renovatie van het gemeentehuis in Heinkenszand kost 2,7 miljoen euro. Dat is fors minder dan eerder was geraamd. Het college vond het niet lan ger verantwoord de eerder geraamde som van 7,5 miljoen uit te trekken. Ons gemeentehuis wordt echt gepimpt. Niet overdreven, maar wel eigen tijds. Met veel glas en een bekleding van tegeltjes aan de gevels. Dit zorgt voor een totaal andere uitstraling." verhuizingen en meubelopsiag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle KAMPERLAND De Keltische band Rapalje geeft za terdag 19 november een optreden in de Zeelandnetstudio's in Kam perland. De getatoeëerde muzikanten met woeste haardossen, kilts en been zwachtels omgeven hun program ma 'Celtic kNights' een passende entourage. Het optreden bij het Nut van Noord-Beveland begint om 20.00 uur. KAPELLE Stichting De Figurant houdt van avond een benefietfeest in De Vroone in Kapelle ten bate van het tienjarig bestaan van kinderop- vangwerk in Soroti, Oeganda, door de huizen van Amecet ('schuil plaats'). Gospelkoor Nova Melodi ca, troubadours Engel Reinhoudt en Theo van Teijlingen, Ierse verto- kers Triskell treden op (20.00 uur). SINT PHILIPSLAND De jaarlijkse Zeeuwse wedstrijden voor de jeugdploegen van de brand weer zijn morgen, zaterdag, in Sint Philipsland. Zeven teams junioren en elf ploegen aspiranten doen mee. De locaties waar de ploegen moeten spelen, moeten geheim blij ven. De prijsuitreiking is om 17.00 uur bij geluk Schilders aan de Han delsweg. Het meest opvallende aan de reno vatie van het gemeentehuis in Hein kenszand is de nieuwe gevelbekle ding met tegeltjes. Dit zorgt voor een totaal andere uitstraling dan het huidige wat saaie karakter van het gebouw uit de jaren tachtig. Een ander opvallend element is het toe passen van veel glas. De gemeente raad werd gisteren over de plannen geïnformeerd. foto's Willem Mieras en gemeente Bor sele door Frank Balkenende kapelle - De Bevelandse gemeen ten moeten proberen de breuk in de samenwerking te lijmen. Dat vinden de Kapelse burgemeester Anton Stapelkamp, de Goese bur gemeester René Verhulst en de Noord-Bevelandse burgemeester Henny van Kooten. „Het is een po ging waard, want de kosten voor iet zijn hoog en samen kun je veel besparen", aldus Stapelkamp. Gisteren stapten Borsele en Rei- merswaal uit de gemeenschappelij ke regeling Samenwerking De Be- velanden. De vijf gemeenten zou den gaan samenwerken op het ge bied van onder meer ia, sociale za ken en personeel en organisatie. Doel: kosten besparen en de dienstverlening op peil houden. De gemeenten ontvangen de ko mende jaren immers minder geld van het Rijk. Borsele en Reimerswaal zegden gis teren het vertrouwen op in met na me de samenwerking met Goes. De boel zou zijn ontploft door op lopende spanningen tussen de vijf gemeentesecretarissen. Volgens burgemeester Stapelkamp van Ka pelle is niet zozeer sprake van bot sende karakters, als wel verschil van visie over hoe de digitale be drijfsvoering en dienstverlening moet worden ingericht. „De kos ten zijn hoog en de belangen groot. Ik denk dat iet een moeilij ker te nemen hobbel is dan bij voorbeeld het opzetten van een ge zamenlijke sociale dienst." Borsele en Reimerswaal lieten gis teren weten voorlopig samen ver der te praten over samenwerking. Ze nodigen daarbij Kapelle en Noord-Beveland uit, maar Stapel kamp ziet nu geen heil. „We moe ten ons bezinnen en kijken of de breuk valt te herstellen. Als je wilt samenwerken in de regio, dan hoort daar centrumgemeente Goes bij. Dat hoor ik ook bij raads leden, en ook Reimerswaalse." TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukens.nl Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerk©, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39