Zeeland PZC Goes wil geen 'buitendijkse snelweg' RAPALJE Passend gekleed BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 DIJKVERZWARING Gemeente vraagt Bureau Zeeweringen na dijkverbetering af te zien van brede asfaltstroken Genoeglijk verzetje voor mantelzorgers Bevelandse breuk Zaterdag 19 november almanak Vrijdag 11 november 2011 Tegeltjes versieren het gemeentehuis van Borsele Noord-Beveland blijft jongeren ruimte geven voor hangplekken Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De zeedijken tussen Katten- dijke en het Katseveer moeten na dijkverzwaringen zo groen moge lijk blijven. De gemeente Goes wenst geen brede geasfalteerde on- derhoudswegen. Ze zal water schap Scheldestromen en Rijkswa terstaat vragen nadrukkelijk met die wens rekening te houden. „We willen dat de zeedijken, met name tussen het Goese Sas en het Katseveer, hun mooie groene aan blik behouden, ook na de dijkver- beteringen. Een smalle asfaltstrook voor onderhoudsmaterieel vinden we eventueel nog kunnen, maar we willen niet een soort buiten dijkse snelweg", geeft burgemees ter Réne Verhulst het collegestand punt weer. Vanaf volgend jaar pakt het Bu reau Zeeweringen de zeedijken op het Goese grondgebied aan. Het bureau is een samenwerkingsorga nisatie van waterschap Scheldestro men en Rijkswaterstaat. Goes wil voorkomen dat een groen gebied waar veel inwoners recreëren - vis sen, zonnebaden, wandelen en de hond uitlaten - wordt geplaveid. Burgemeester Verhulst snapt dat fietsers een breed buitendijks pad zouden toejuichen. „Maar wij vin den de natuurlijke aanblik en het gegeven dat burgers er graag zitten een stukje belangrijker. Bovendien kun je er nu ook buitendijks fiet sen. Er loopt een smal spoor in het gras." Verhulst heeft het niet over het be staande buitendijkse fietspad tus sen Kattendijke en Goese Sas. De smalle strook van betonelementen ervaart het college niet als een dis sonant. Formeel heeft Goes niets te zeg gen over de aankleding van de zee weringen. Ze kan wel bezwaar ma ken tegen de vergunning die de provincie heeft verleend voor de dijkverzwaringen, maar is dat niet van'plan. Verhulst: „Nee, die inten tie hebben we niet. We zijn in ge sprek met Zeeweringen en hopen zo iets te bereiken." Bureau Zeeweringen laat weten nog niet inhoudelijk te willen rea geren op de Goese wensen voor de inrichting van de zeedijken. Volgende week gaat Bureau Zeewe ringen in overleg met de gemeente Goes om eventuele mogelijkheden te bekijken. GOES - Geen afgetobde mensen, maar opval lend veel goedgekapte, genoeglijk kletsende vrouwen, gisteren tijdens de jaarlijkse verwen dag voor mantelzorgers die werd gehouden in De Mythe in Goes. Er was film en debat over WISSENKERKE - De burgemeesters Anton Stapelkamp van Kapelle en Henny van Kooten van Noord-Be veland zoeken een bemiddelaar om uit de impasse te komen die is ontstaan door de breuk van Borse le en Reimerswaal met de Beve landse gemeentelijke samenwer king. Kapelle en Noord-Beveland vinden die samenwerking tussen de vijf gemeenten nog steeds noodzakelijk en zeker ook moge lijk. dementie, een speciaal geschreven theater stuk over mantelzorg door De Kunstvrienden, een informatiemarkt maar vooral ontspanning en verwennerij, van Kloetingse bolusbonbons tot nagelverzorging en stijladvies. Voor Ria van der Peijl uit Goes (foto) nam een verpleeg kundige thuis de zorg over voor haar man, die kampt met de gevolgen van herseninfarcten. Naar de zorgvrijwilligers die paraat waren om mantelzorgers voor de verwenmiddag vrijaf te geven, bleek geen vraag. foto Willem Mieras bekijk het videojournaal van de PZC op www.z2.nl treedt op in Kamperland Om 20.00 uur in de Zeelandnetstudio Reserveren via www.nutnoordbeveland.come2me.nl Tip? redactie@pzc.nl Aft pagina 19: 'breuk moet gelijmd' Al maandenlang stond de trouwe motorpets van die Zierikzeeënaar werkeloos in de garage. Tja, druk, druk, druk. Geen tijd. Zorgzaam toe gedekt met een hoes wachtte zowel de Due als zijn berijder op betere tij den. Totaal onverwacht was er die mooie nazomerdag, die bovendien in een weekend viel. Toen ook nog een be vriende motormuis belde met de vraag of de man zin had in een ritje, aarzelde hij geen moment. De man trok haastig zijn motorpak aan. Dat het wat ongemakkelijk zat, weet hij aan het feit dat hij het al een tijd je niet meer aan had gehad. Zijn motormaatje hielp hem uit de droom. „Die zou ik thuislaten als ik jou was", wees hij fijntjes op de kleer hanger die nog in het motorpak stak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37