'Vergeten' bokser is nu 281 sport />0TSPO(R)TS Jens van Dam wordt reserve bij Martens mm Walhout strijdt voor kadertitel Waterpoloderby in Vlissingen Koploper op bezoek bij PWG Oemoemenoe kan slag slaan Justin Schiewold uit Vlissingen heeft zijn bokscarrière op een laag pitje gezet en richt zich nu op voetballen. De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland vrijdag 11 november 2011 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips kunt u mailen naar sport@pzc.nl Vrijdag 11 t/m zondag 13 november In Eetcafé De Herleving in Hulst wordt het Ne derlands kampioenschap ankerkader 38/2 ge speeld. Danny Walhout uit Heinkenszand verde digt de Zeeuwse kansen. Als libre de vader van de spelsoorten in het biljarten is, dan moet ka der de moeder zijn. Gevoeliger, altijd balance rend op het lijntje om controle over het kroost (de biljartballen) te houden. Ankerkader eerste klasse is de hoogste klasse op de kleine tafel. Walhout is als zevende ge plaatst. De aanvang is dagelijks om 11.00 uur. Zaterdag 12 november De dammers van PWG 's-Gravenpolder krijgen een zware dobber. Het tiental speelt op eigen ter rein (dorpshuis Ons Dorpsleven) tegen Heij- mans Excelsior, dat koploper is in de hoofdklasse B. De meest aansprekende naam in dat team is die van Flaubert Ndonzi, de beste Franse dam mer nummer tien op de wereldranglijst. PWG bezet de tiende plaats in de hoofdklasse. De beste resultaten werden door het Zeeuwse team behaald tegen hoger geklasseerde tegenstanders. Zondag 13 november De rugbyers van Oemoemenoe lijken op het kampioenschap in de zuidelijke tweede klasse af te stevenen. Halverwege de competitie heeft de Middelburgse equipe al tien punten voorsprong op nummer twee RC Te Werve/RC-H. Zondag kan Oemoemenoe deze concurrent eigenhandig op nog grotere achterstand zetten, want deze ri vaal uit Den Haag komt op bezoek in Middelburg. Op de openingsdag van de competitie leed Oemoemenoe bij de Haagse club de enige neder laag tot nu toe: 36-12. Sindsdien won het acht duels op rij. WALCHEREN-LUCTOR'88 door Michiel Bouwman vlissingen - 'Justin Schiewold heeft de snelste vuisten' kopte de ze krant in februari vorig jaar. Nog steeds wordt zijn naam genoemd in de krant, maar dan als voetbal ler. De Vlissinger heeft zijn boks carrière op een laag pitje gezet en speelt nu 's zondags bij het vlag genschip van Walcheren. Niet dat hij de handdoek nu defini tief in de ring heeft gegooid, nee. Maar wedstrijden boksen zal Jus tin Schiewold, voormalig districts kampioen middengewicht, 'niet echt' meer doen. Dan zou hij voor namelijk in de Randstad vertoe ven. Het zal blijven bij een trai- ninkje zo nu en dan. De 22-jarige Vlissinger maakt sinds begin dit seizoen namelijk deel uit van de se lectie van Walcheren. En om bei de sporten op behoorlijk niveau te beoefenen, dat zou een beetje te veel van het goede zijn. „Ik voetbal al heel mijn leven bij Walcheren. Ik heb de hele jeugd doorlopen", vertelt Schiewold. „De laatste twee jaar speelde ik bij het vierde elftal, een vrienden team. Aan de ene kant is het wel jammer dat ik daar niet meer bij zit. De gezelligheid van je vrien den uit het dagelijks leven mis je nu. Maar omdat ze op zaterdag spe len, ga ik regelmatig kijken. Ik ben er dus nog wel bij betrokken." Schiewold was dus eerder voetbal ler dan bokser, al is hij bekender om dat laatste. „Mijn oom gaf trai ning bij DOS. Ik ben een keertje meegegaan om te trainen en dat beviel wel. Op mijn vijftiende ben ik begonnen. Dat is redelijk gemid deld, want in ons land is boksen niet zo populair. Als je vier jaar lang, drie keer in de week bokst met dezelfde mensen is het wel even vreemd om dat niet meer te doen", zegt Schiewold. „Maar ik vond het wel mooi geweest. Er zijn nogal veel tegenstanders in mijn gewichtsklasse (-75 kg) en ik denk dat ze die Zeeuw nu al wel vergeten zijn. Ik wilde op serieus AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse 'X mm Vv,,^ Gratis sToftfligen na elke vuasbeuft PROGRAMMA'S: POLISH: 13,50/€ 9,95 (waspas Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6,50/€5 95 waspas} Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt G Willemse Mercuriusweg 2 4382 NL Vlissingen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandaf! t/m zaterdag van 08.00 uur -18 00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur Justin Schiewold vindt de zevende plaats beneden de stand van Walcheren. niveau gaan voetballen. De reden? Als ik het niet doe, ben ik bang dat ik er later spijt van krijg." Schiewold, laatstejaars aan de zee vaartschool in Vlissingen, lijkt met Walcheren de matige seizoensstart (vier punten uit zes wedstrijden) een beetje te boven zijn gekomen. Afgelopen zondag werd DSE met 2-5 opzij gezet, Schiewold scoorde twee keer en bracht zijn seizoens totaal daarmee op drie. Onder de nieuwe trainer Ron Amperse mikt de vierdeklasser op een plaats in het linkerrijtje. Wordt er zondag gewonnen van Luctor'88, dan ligt door Joop van den Oudenhoven sas van gent - Jens van Dam uit Sas van Gent gaat per direct een re serverol vervullen in het drieban denteam van Martens Cleaning dat in de Vroone in Kapelle zijn eredivisiewedstrijden speelt. Vorig seizoen is Van Dam al eens benaderd door de Stichting Drie banden Promotie Zeeland, maar toen had de Sassenaar al onderdak gevonden bij Schuier Cues in Hoe ven. Nu was Van Dam wél beschik baar en dat was nodig. Martens Cleaning werd immers geconfron teerd met 'personeelsgebrek' voor de eerstkomende ontmoeting te gen Hatrans/Twente in Enschede. Henk Habraken en Raymund Swertz zijn dan niet beschikbaar en dus moest er een ingreep plaats vinden. Martin Spoormans, teamcaptain van Martens: „Van Dam is in elk geval goed bezig en een echte drie banden Swertz is nog niet zover, dus is het goed dat we af en toe een beroep kunnen doen op Van Dam." Van Dam blijft in de reserverol, omdat hij niet meer dan vijf wed strijden op hoger niveau mag spe len anders is hij zijn plaats in zijn eerstedivisieteam Pearle Opticiens kwijt. De Zeeuwse waterpoloderby tussen De Stormvo gel en De Schelde staat weer op de rol. Om 18.45 uur wordt de prestigestrijd in het Vlissingse Vrij- burgbad gespeeld. De favorietenrol is weggelegd voor de bezoekers uit Terneuzen. Dit team leidt na vijf wedstrijden ongeslagen in de vierde klas se F. Bij Nayade Classic werd een punt gemorst (5-5), maar de overige vier duels werden gewonnen. De Stormvogel daar entegen staat in de staart van de ranglijst met slechts één zege, afgelo pen zaterdag behaald bij nummer laatst De Vennen (5-14).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28