Europa nadert recessie 11-11-11 mnnm Alleen vandaag v-j 11 maanden c NCRV-gids MuL voor €11 - Masten bij Doel 'Extra ingrepen' Toch geen bijtelling schone leaseauto Verkeersdoden Zoektocht naar Farida vergeefs krijgen steeds vaker monument den haag - Goed nieuws voor lea serijders die een superschone auto rijden. De volledig elektrische au to's en de zogenoemde plug-in hy- brides krijgen als leaseauto bij pri- végebruik toch een nihilbijtelling, mits ze niet meer dan 49 gram CO2 per kilometer uitstoten. Met dat voorstel zijn WD en CDA, gesteund door de PW, weer bijna terug bij het oude voorstel van staatssecretaris Frans Weekers van Financiën. Auto's met een range extender (bereik 500 kilome ter), zoals de Opel Ampera, vallen daardoor in de categorie die bij een leasecontract vijf jaar lang een bijtelling van o procent oplevert. Opel heeft al 1300 Ampera's ver kocht. De Bovag is blij met de stap van WD, CDA en PW, nadat die par tijen maandag nog het nihiltarief uit Weekers Belastingplan wilden slopen. Ze vonden dat ook een su perschone auto loon in natura is en dat de leaserijder daar 7 procent voor zou moeten betalen. Maar omdat autofabrikanten al auto's verkocht hadden op basis van de oude plannen voor een nihilbijtel ling, komen de partijen nu terug op hun plan. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530 spijkenisse - De politie zoekt in het Mallebos bij Spijkenisse naar het lichaam van de sinds vorig jaar vermiste Farida Zarga. De 34-jarige man (wit/blauwe sweater) die wordt verdacht van de ontvoering van Farida wees de politie gisteren de plek aan waar het lichaam verborgen zou zijn. www.ncrvgids.nl/vandaag Haar lichaam is echter niet gevonden. foto ANP pagina 4/5 In wit pak op zoek naar Farida doel - Obstakels, bijvoorbeeld in de vorm van hoogspanningsleidin gen, kunnen de kerncentrale Doel beter beschermen tegen een terro ristische aanslag met een vliegtuig. Dat staat in de stresstest die uitba ter Electrabel heeft gemaakt. pagina 22: masten moeten vlieg tuigen weren bij Doel den haag - CDA, WD en PW on derhandelen komend voorjaar op nieuw. Het regeerakkoord wordt opengebroken. Dat melden bron nen aan RTL Nieuws. De verhou ding met de PW wordt op scherp gezet door ingrijpende extra bezui nigingen. Door de crisis zouden 3 tot 4 miljard euro extra aan bezui nigingen nodig zijn vanaf 2013. Bermmonumenten storen mij niet reageer op www.pzc.nl reacties: 316 Italië zal Berlusconi nog gaan missen WÊË 16% [84% HERFSTPROGNOSE EU Economische groei Nederland zakt terug naar 0,5 procent VRIJDAG 11 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 270 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN I lil liMIWIIIillHili «ggBBSfflBHiWi iMli 11I■HHBHaBBBBMBBHnHBMi brussel - De Europese Unie staat op de rand van een recessie. Het herstel dat dit jaar voorzichtig op gang kwam, is volledig tot stil stand gekomen. Als de nodige maatregelen uitblijven, zal de eco nomische groei in de Unie vol gend jaar negatief zijn. In het gun stigste geval zal er in 2012 een ma gere groei zijn van 0,5 tot 0,6 pro cent. Dat stelt de Europese Commissie in haar herfstprognose voor de Eu ropese economie. Nederland deelt in de malaise. De groei voor ons land wordt voor 2012 op 0,5 pro cent geraa.md, dit jaar is dat nog 1,8 procent, beter dan het Europe se gemiddelde. De Nederlandse in flatie daalt volgende jaar van 2,5 naar 1,9 procent, maar blijft hoger dan gemiddeld in de eurozone. Al leen de werkloosheid blijft in Ne derland laag, maar er komen nau welijks nieuwe banen bij. „De vooruitzichten zijn somber", zei Europees commissaris Rehn (Financiën) gisteren. Volgens hem is 'vastberaden actie' nodig om de op Europees niveau afgesproken bezuinigingen en hervormingen door te voeren. Vooral de schuldencrisis heeft het vertrouwen in de Europese econo mie geschaad, vertelde Rehn. Er wordt minder geleend, waardoor de consumptie daalt en bedrijven in problemen raken. Pas vanaf 2013 ziet de Europese Commissie lichtpunten opdoemen. De economische groei kan dan op lopen tot 1,3 a 1,5 procent, maar al leen als de nodige maatregelen ook worden uitgevoerd. „Anders wordt het alleen maar erger", al dus Rehn. pagina 7: Anti-Italiaan moet land redden Papademos pleit voor eensge zindheid middelburg - Het gedenkteken voor verkeersslachtoffers begint een normaal verschijnsel te wor den in de Nederlandse bermen. Het is een teken dat rouwrituelen in Nederland veranderen. Er is een verschuiving gaande van beleving in de intimiteit van het privéleven naar publieke uiringen van rouw, zoals bermmonumen ten maar ook stille tochten. Dat constateert cultureel geograaf Mir jam Klaassens, die promotieonder zoek deed naar begraafplaatsen, crematoria, virtuele gedenkplaat- senen bermmonumenten. AC\ pagina 2/3: Het laatste plekje waar hij leefde pagina 3: commentaar Frisse oostenwind 11° Staatssecretaris Veldhuijzen van Zanten ligt onder vuur 10 Winnaars mogen als eerste bladeren in boek Kustmarathon 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1