Zeeland Vlissingen schuift besluiten vooruit RAPALJE Passend gekleed WALCHEREN 18 en 19 BEGROTING College krijgt raad achter zich, maar is nog niet klaar 20 en 21 Kampioenschap jeugdbrandweer almanak Strand tussen Westkapelle en Zoutelande weer op hoogte Zaterdag 19 november Middelburg is als fietsstad al het grote voorbeeld Vrijdag 11 november 2011 KSSnHEB m g - „sT^Lr-r,S Sg86H@B$^BSS88SEBS3S aflS&feiKfi Slapstickfilm ter ere van traject tram op Brouwersdam Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een begrotingsraad heette het, gisteravond in Vlissin gen. Maar echte besluiten over ech te bezuinigingen zijn opgeschoven naar het voorjaar. Natuurlijk, net als andere gemeen ten heeft Vlissingen de kaasschaaf al flink gehanteerd. Maar niet om haar torenhoge schuldenlast mee te verlagen. Daar zijn extra bezuini gingen voor nodig. Twee miljoen euro, minimaal en dan komen de miljoenen van het grote Schelde- kwartierverlies er nog bij. Raadsle den vragen al maanden om maat regelen, maar krijgen die steeds maar niet. Toch werd de raad gisteravond ge acht zich achter de begroting te scharen. Andets is Vlissingen im mers nog veel verder van huis. Die goedkeuring kwam ook wel, tradi tioneel behalve van de SP, maar klaar is het college nog niet. Die moet nu, aangezet door een aange nomen motie van de LPV, een écht overzicht van extra bezuini gingen geven en de raad structu reel informeren over het verloop daarvan. In februari, tijdens de raadsconferentie, volgen de spij kers met koppen. Om de raad mee te krijgen, deed het college wel meer beloften. Op vallend veel moties werden overge nomen. Om een maatjesproject schuldhulppreventie te onderzoe ken, bijvoorbeeld, of statushouden- de vluchtelingen op te vangen als het Rijk daar om vraagt. Allemaal leuk en aardig, merkte Marianne Reinders van de WD op, „maar al die taskforces kosten veel energie en denkkracht. En dus ook geld. Ik denk dat we dat beter kunnen be steden dan aan allerlei goedbedoel de overlegvormen, ik zou bijna wil len zeggen, linkse hobby's." Een voorstel van D66 om mogelijk te maken dat er obligaties kunnen worden uitgegeven voor projecten als de Timmerfabriek en de Schel- dekraan, haalde het niet, maar het college liet wel weten daar al over na te denken. Op die manier kun nen inwoners investeren in hun ei gen stad, is de gedachte. Die investeringen zullen ook nog komen in andere vormen, name lijk die van lastenverhogingen. Pas in februari, dat wel, maar de bezui nigingen gaan niemand voorbij. ZOUTELANDE - Het opspuiten van het strand tussen Westkapelle en Zoutelande is bijna klaar. In de nacht van zaterdag op zondag wordt het werk afgerond. Rijkswaterstaat heeft tussen het badstrand van Westkapelle en de boulevard van Zoute lande in totaal 805.000 kubieke meter zand extra neergelegd. Het zand is uit winningsge- bieden in de Noordzee gehaald en met een schip naar de Walcherse kust gebracht. Daar is het met buizen vanaf het schip op en voor de kust gespoten. Rijkswaterstaat voert met regelmaat zandsup- pleties uit om de kust te versterken en de stranden te vergroten. Nadat het werk ko mend weekeinde klaar is, haalt de aannemer zijn spullen van het strand. Begin december is het strand tussen Westkapelle en Zoutelande weer helemaal 'obstakelvrij'. foto Lex de Meester SINT-PHILIPSLAND - De jaarlijkse Zeeuwse wedstrijden voor de jeugdploegen van de brandweer zijn morgen, zaterdag, in Sint-Phi- lipsland. Zeven teams junioren en elf ploegen aspiranten doen mee. De locaties waar de ploegen moe ten spelen, moeten geheim blij ven. De prijsuitreiking is om 17.00 uur bij geluk Schilders aan de Han delsweg. Tip? redactie@pzc.nl Al maandenlang stond de trouwe motorfiets van die Zierikzeeënaar werkeloos in de garage. Tja, druk, druk, druk. Geen tijd. Zorgzaam toe gedekt met een hoes wachtte zowel de Due als zijn berijder op betere tij den. Totaal onverwacht was er die mooie nazomerdag, die bovendien in een weekend viel. Toen ook nog een bevriende motormuis belde met de vraag of de man zin had in een ritje, aarzelde hij geen moment. De man trok haastig zijn motorpak aan. Dat het wat ongemakkelijk zat, weet hij aan hetfeit dat hij het al een tijdje niet meer aan had gehad. Zijn motor maatje hielp hem uit de droom. „Die zou ik thuislaten als ik jou was", wees hijfjntjes op de kleerhanger die nog in het motorpak stak. treedt op in Kamperland Om 20.00 uur in de Zeelandnetstudio Reserveren via www.nutnoordbeveland.come2me.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17