We gaan weer lekker verstellen en vermaken uit 17 Met hoeveel steken is dit logo geborduurd? Kabuki brengt een eerbetoon aan Kiss in Porgy Bess Hoeveel steken waren er nodig om het logo te borduren? Met een van haar meest ge avanceerde machines heeft Marlies Matthijs- se een logo naar eigen ontwerp ge borduurd. De vraag is hoeveel ste ken er in het borduurwerk zitten. Een kleine hint is wellicht op zijn plaats: het aantal wordt met vier cijfers geschreven. Een getal tussen de rooo en de 10.000, dus. Inzendingen kunnen worden ge stuurd naar: info@marliesmodefournituren. nl. De inzender die er het dichtste bij zit mag 25,- euro besteden in de zaak in Yerseke. De prijsvraag van vorige week was geen eenvoudige: welk poolge- wicht - oftewel hoeveel gram tex tiel op de rug - heeft Montana-ta- pijt van fabrikant Bonaparte? Ko- reman Interieur in het Temeu- zense winkelcentrum Zuidpolder ontving toch nog 27 reacties per e-mail. Het juiste antwoord is 1395 gram per vierkante meter en Su zan Bredenbeek uit Terneuzen wist dat. Zij is de winnares van de prijs die Koreman interieur be schikbaar stelde, een waardebon van too,- euro, vrij te besteden bij de winkel in Terneuzen. Marlies Matthijsse onderhoudt alle merken naai- en lockmachines. donderdag 10 november 2011 Kabuki door Raymond de Frel T e kunt de muziek uit de jaren I zeventig niet terughalen. Tech- nologische ontwikkelingen en nieuwe muzikale inzichten maken dat simpelweg onmogelijk. Maar het gevoel van toen kun je wél pro beren te benaderen, vindt bassist Jeroen 't Gilde van de Zeeuws- Vlaamse band Kabuki. Samen met drummer Stefan 'Jiro' Verdoorn uit Sluiskil en gitarist Cees 'Caesar' van Drongelen uit Axel eert 't Gilde, oftewel Rock and Roll Coby, de roemruchte hardrockband Kiss. Inclusief ge schminkte gezichten. Zo ook morgen (vrijdag), als Ka buki zijn debuut-cd presenteert in Porgy Bess in Terneuzen. „Dan is het op de elfde van de elfde ook een beetje carnaval in Terneuzen", grapt 't Gilde. Kabuki is vernoemd naar het ge lijknamige Japanse theaterspel, waarbij de acteurs met geschmink te gezichten spelen. De Axelse bassist sloot zich drie jaar geleden aan bij Verdoorn en Van Drongelen, die volgens 't Gil de helemaal mesjogge van Kiss zijn. In eerste instantie speelden zij dan ook alleen maar nummers van hun helden. „Ik vind het ook te gekke muziek, maar ik heb geen idolen. Kiss is onze inspiratiebron, maar we geven er een eigen draai aan. Mijn zang doet er bijvoor beeld helemaal niet aan denken. Eerst speelden we alleen werk van Kiss, maar daarin kun je gevoels matig ook een beetje blijven han gen. We trekken het daarom wat breder, ook AC/DC en Alice Coo per beïnvloeden ons bijvoorbeeld. Wij zetten het geluid van de jaren zeventig in een hedendaags per spectief, want het geluid van toen kun je niet meer terughalen." Na de demo-EP Left Behind (2009) nam het trio het eerste vol waardige debuutalbum op. Negen eigen nummers prijken op het ti telloze schijfje, alle negen in de geest van de jaren zeventig: krach tig, herkenbaar en melodieus. Dat die songs prima gedijen in een do sis kabuki, is vrijdagavond in Por gy Bess te zien. Cd-presentatie Kabuki, vrijdag 11 november, 20.30 uur, Porgy Sr Bess in Terneuzen. Entree: gratis. Cd's alleen deze avond voor 5 euro. Daarna voor 10 euro. foto's Ronald den Dekker nifacturen, groeit ook almaar door. Bovendien merken Heieen en Mar lies dat de weggooicultuur op z'n retour is. „Wij verstellen en verma ken wel kleding voor mensen, maar we merken dat de behoefte groeit om dat zelf te kunnen. Zo lo pen hier dus ook steeds meer ver stellers binnen. Soms hebben ze maar vijf minuten uitleg nodig en het gebruik van een machine. Maar veel klanten komen of blij ven ook voor de gezelligheid." Oosterschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77