6 luit donderdag 10 november 2011 Haar vader heeft het altijd geroepen: „Als je van je hob by je werk kunt ma ken, heb je het goed gedaan." Marlies Matthijs- se-Minnaard knoopte dat wel in haar oren, maar pas toen ze veer tig was, voegde ze, min of meer bij toeval, de daad bij het woord. Elf jaar geleden ging Marlies Modefournituren aan de Damstraat in Yerseke open. Groot assortiment knopen. Modestoffen inspireren de klanten. Ook in band is er een enorme keus. „Ik heb heel vroeg leren naaien van mijn oma. Als kind was ik heel klein van stuk en ik moest de kleren van mijn jongere zusje af dragen, omdat zij veel groter was. Toen ik een jaar of tien, elf was, leerde mijn oma mij naaien. Toen was het hek van de dam, want van af die tijd maakte ik alles zelf. Dat doe ik trouwens nog." Dat ze als verkoopster in een naai machinewinkel terecht kwam, bij Hemelaar in Goes, was dus niet echt toevallig. „Daar heb ik tien jaar gewerkt, heel erg naar mijn zin. Toen ik op een dag vier machi nes op Yerseke moest afleveren, zeiden de klanten: 'Waarom begin je hier geen winkel?' En ze wezen er nog een leegstand winkelpand, dit hier, bij aan. Binnen een paar uur zakte het idee in mijn hoofd, mijn vaders woorden kwamen bo vendrijven en de andere dag ben ik met mijn man, die sindsdien hard meewerkt, wezen kijken. Bin nen de kortste keren had ik een goedgevulde fourniturenwinkel." Het feit dat Marlies Matthijsse zich niet alleen door liefhebberij, maar ook door de markt laat leiden, maakte dat er al snel naaimachines bij kwamen. Ze was per slot van rekening specialist op dat gebied. Inmiddels is ze dealer van verschil lende merken en biedt ze onder houd voor alle merken. De klan ten komen uit heel Zeeland en ver daarbuiten. Aan Marlies Matthijsse is lang een onderwijzeres verloren gegaan, maar ook dat heeft de markt goed Marlies Matthijsse (links) en rechterhand Heieen Goud. gemaakt. Dagelijks komen vrou wen en mannen in haar winkel naar de 'naai-inloop'. Dat woord heeft ze verzonnen om het een naam te geven. „Een echte cursus legt de mensen zo vast en boven dien heeft iedereen een verschil lend niveau. Een oudere vrouw die heel goed kan naaien, kwam bij mij voor hulp. Ze is zo goed, dat ik er zenuwachtig van werd. Maar metal die nieuwe stoffen en technieken, kon ik haar toch veel leren. Ik heb ook mensen uit de put helpen trekken, door ze het be wijs te laten leveren, dat ze mooie dingen kunnen maken. Het geeft alles bijelkaar enorm veel voeldoe- ning." Samen met medewerkster Heieen Goud, 'mijn rechterhand', begeleidt Marlies ook breisters en haaksters. De winkel is onlangs verbouwd om ruimte te maken voor de inloop, want de enorme voorraad bijzondere fournituren, breiwol, stoffen, machines en ma- DONDERDAG 10 NOVEMBER Middelburg Zeeuwse dag. Het publiek krijgt een demonstratie babbelaars maken, er zijn Arnemuidse garnalenpelsters aan het werk en een nettenboeter laat zien hoe de vissersnetten vroeger gemaakt wer den. Verder is er een modeshow met Zeeuwse klederdrachten door Ons Boere- goed en een optreden van het Westkap- pels Koor in de Aula. Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-16.00 uur Lezing 'De illegale goederen- en slaven handel op West-Afrika en de Spaanse ko loniën 1670-1720 door Ruud Paesie. Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 - 18.45 uur. Wissenkerke Quiznight. Hotel de Kroon Zeeland, 19.30 uur Zierikzee Lezing over genezing langs geestelijke weg, volgens de leer van Bruno Gröning. MFC De Huijbertstraat. Aanvang 19.30 u. VRIJDAG 11 NOVEMBER Vlissingen Kleindierententoonstelling Delta-Show hoenders, eenden, rassierduiven, konij nen, cavia's, manege De Scheldestad, 19.30-22.00 uur Zierikzee Concert voor (reizende) beiaard en or gel in de Nieuwe Kerk, 20 uur. ZATERDAG 12 NOVEMBER Bruinisse Hobbybeurs Gouden Handen bij Bakke rij Spelt, Nijverheidsweg 24,10-16 uur. Burgh-Haamstede Jaaruitvoering koninklijke muziekvere niging Witte van Haemstede in dorpshuis De Schutse. Aanvang 19.30 uur. Goes Week van het Zeeuwse Boek: Caroline Huber vertelt over haar boek De Reünie. De Koperen Tuin, 11.00-12.00 uur. Kloetinge Postzegelbeurs 10-17 uur met om 15 uur veiling in dorpshuis Amicitia. Veiling- lijst: www.postzegelclubdebevelanden.nl. Middelburg Dansdag door The Dancing Path, ballet zaal muziekschool, Kuiperspoort, 10.00 -17.30 uur. Aankomst Sinterklaas, De Punt, 13.00 uur; Sinterklaas met Muis en Leeuw en Duinart, Markt 14.30 uur; Sommelsdijk Mannenzangavond in Rehobothkerk o.l.v. dirigent Cees het Jonk, 19.45 u. Vlissingen Grote indoor boekenmarkt, Ter Ree- de,Vredehoflaan, 10.00-17.00 uur. Open dag scheepswerf Damen Schel de Naval Ship Building en Amels Yacht Building, Koningsweg, 10.00-15.30 uur. Aankomst Sinterklaas, Koopmansha ven, 13.00 uur. Kleindierententoonstelling Delta-Show De Scheldestad, 10.00-21.00 uur Westkapelle Excursie Vogelwerkgroep Walcheren naar het Noordervroon bij Westkapelle. Aanvang: 9.00, duur 2 uur. Verzamelen op de parkeerplaats bij het kijkscherm op de hoek Hogeweg/Slaakweg Westkapelle. Zonnemaire Concert dialectrockband Surrender in café Bommenede, Dijk van Bommenede, 20 uur. Voorprogramma Starfish. ZONDAG 13 NOVEMBER Burgh-Haamstede Concert Gospelkoor Laetare in gerefor meerde kerk Platboslaan, 10 uur. Ellewoutsdijk Zeeuwse Sien, meezingmiddag in 't Kerkje Ellesdiek, Ellewoutsdijk, 14.30 uur. Middelburg Mantra meezingconcert met een Arati ceremonie. Centrum Padma, Verwe- rijstraat 51a, 14.00 tot 16.30uur Nieuwvliet Lezing Hugo Ryckeboer over de Neder landse streektaal in Frans-Vlaanderen. Het Koekoeksnest, 14.00 uur Serooskerke (S) Excursie Turegluren langs zuidkust Schouwen door Staatsbosbeheer. Vertrek om 13.30 uur vanaf parkeerter rein Inlaagweg. Sirjansland Wereldmaaltijd De Schaftkeet en Biolo- gisc he Kwekerij Zuidbos in Proeflokaal De Ouwe Smisse. Aanvang 14 uur. Vlissingen Tango-café El Amante mmv Liz Yan- nick, Cine City, 16.00-21.00 uur Kleindierententoonstelling Delta-Show De Scheldestad, 10.00-17.00 uur Westenschouwen Paddenstoelenexcursie in de Boswach- terij. Start vanuit excursieschuur. Kraaijensteinweg, 13.30 uur. Naai- en handgarens in alle soorten en kleuren. door Mieke van der Jagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76