uit 15 Aangrijpende monoloog over leven en dood isisia donderdag 10 november 2011 Duo Kandinsky Het seizoen van de Open Haard Concerten begint met een recital met muziek voor klarinet en pia no. Het Duo Kandinsky (Anne Swinkels en Toon Bierman) brengt een verrassend programma met werken van vooral Franse (ro mantische) componisten en twee 2oe-eeuwse componisten. Zondag 13 november, Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur. Popaanzee Het bandcoachingsproject Popaan zee begint aan zijn vijfde seizoen. De drie geselecteerde bands pre senteren zich met een optreden: Gork A27, Yellow en Zinkzand. Te vens wordt bekendgemaakt welke professionals uit de muziekwereld de komende maanden hun coach zullen zijn. Zondag 13 november, Brogum, Zierikzee, 16.00 uur. Fred Eaglesmith Avonduren' strijkt in De Spot neer voor een optreden van Fred Eaglesmith, een Canadese boeren zoon en singer-songwriter met roots in Friesland. Voor zijn num mers is het boerenleven een be langrijke inspiratiebron. De zaal wordt omgebouwd, zodat deze past bij het Avonduren-concept. Maandag 14 november, De Spot, Middelburg, 20.00 uur. Priemgetallen zijn getal len die alleen maar ge deeld kunnen worden door 1 of door zichzelf. Met een beetje mense lijk inlevingsvermogen kan je ze 'eenzame getallen' noemen, ongrijpbaar voor anderen. Rita Reys, Europe's First Lady of Jazz, is reeds 86 jaar maar staat nog immer op het podium. In 2009 ging Reys wederom de stu dio in, voor de opnamen van een langverwacht nieuw album. Het re sultaat verscheen in april 2010: Young at heart. In Oostburg treedt ze op met haar trio. Zondagmiddag 13 november, Ledeltheater, Oostburg, 15.00 uur. Het jonge en gedreven Aristo Kwartet is te gast bij Stichting Ka mermuziek Zeeland. Evelien Jas pers en Tessel Hersbach (viool), Jeroen Veerman (altviool)en Otto Bakker (cello) spelen opus 76 num mer 5 van Haydn, de Elegie en Pol ka van Sjostakovitsj en strijkkwar tet Uit mijn leven van Smetana. Zondag 13 november, foyer theater De Mythe, Goes, 15.00 uur. Maikel Harte Onder de titel Maikel Harte voor Beginners brengt de Zeeuws- Vlaamse zanger, cabaretier en columnist een greep uit zijn re pertoire, en geeft hij ook een voorproefje van zijn komende eindej aarsshow. Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Zaterdag 12 november, Onder de Toren, Wissen kerke, 20.00 uur. Rita Reys Aristo Kwartet Cantare Twee concerten van vocaal en semble Cantare staan in het te ken van het 25-jarig jubileum van dirigent/componist Léon Bours. Het programma, uitge voerd met kamerorkest TY, om vat alleen werken van Bours. Zaterdag 12 nov., St Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur. Zo. 13 nov., Ceerteskerk, Kloetinge, 15.00 uur. TemTemPïés De Piek biedt een feestavond met Zuid-Amerikaanse dansmu ziek. Er treden twee bands op: Fiesta Macumba en het interna tionale gezelschap TenTemPiés (foto), met een mix van rock, ska, reggae en Latijns-Ameri kaanse folklore. Zaterdag 12 november, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. Mensen kunnen als priemgetallen zijn. Alice en Mattia, de hoofdper sonages uit De eenzaamheid van de priemgetallen zijn zo. Alice heeft als klein meisje een traumatisch ongeluk meegemaakt, dat' voor al tijd sporen op haar lichaam heeft achtergelaten. Mattia heeft door zijn schuld zijn tweelingzus verlo ren en neemt dat als een schaduw mee in heel zijn leven. De eenzaamheid van de priemgetal len verscheen in 2009 als de de buutroman van Paolo Giordano. Het boek had een overrompelend effect. In zijn vaderland Italië zijn er inmiddels bijna 1 miljoen exem plaren van verkocht. Ondertussen is er ook een redelijk succesvolle film (2010, Saverio Costanzo). En in 2011 volgt dan een toneelbewer king. Het Parool beweert dat die zelfs beter is dan het boek. Op don derdag 17 november komt die voor stelling naar Theater de Mythe (Goes). Tussen Alice en Mattia ontstaat op de middelbare school een onalle daagse vriendschap. Een vriend schap tussen de eenzaamste figu ren die je je kunt voorstellen, door Alice beschreven als 'een onzicht bare, elastische band onder een hoop onbenulligheden'. Ook al gaan hun wegen uiteen, die on zichtbare band blijft. De roman in zeven chronologische fragmenten die 24 jaar overbruggen, is het ver haal van een wiskundig genie met de gevoeligheid van een emo-tie- ner. In de toneelversie wordt juist die sfeer overtuigend neergezet in snelle cruciale scènes en in fonke lende taal. 'De eenzaamheid van de priemgetallen', donderdag 11 november, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Lottie Hellingman en Marijn Klaver in De eenzaamheid van de priemgetallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75