281 sport 2O0V Van Basten ziet definitief af Schakers verslaan Griekenland op EK Bernie Ecdestone betaalde zwijggeld Djokovic wint en stelt miljoen veilig Neymar blijft Santos trouw Mulenga scheurt opnieuw kruisband AJAX Dan weer wel, dan weer niet. Uiteindelijk werd het toch een nee. Ook Marco van Basten wordt Marco van Basten werd m 2008 niet de nieuwe technisch directeur van de club. Snookertoppers Organisatie Kustmarathon denkt aan m Antwerpen zwemmarathon tijdens jubileumeditie donderdag 10 november 2011 CARRAS De Nederlandse schakers hebben gisteren in de zevende ronde van het EK voor landenteams in Porto Carras gewonnen van gastland Griekenland: 2 1/2-11/2. Anish Giri en Ivan Sokolov hielpen Oranje met winstpartijen aan de zege, de vierde in het toernooi. Loek van Wely kwam remise overeen. Het verlies van Jan Smeets deerde de ploeg daardoor niet. De vrouwen zijn door een neder laag tegen Hongarije (1 1/2-2 1/2) het zicht op de top 10 kwijt: ze staan 19e. MUNCHEN Bernie Ecclestone heeft de van cor ruptie verdachte oud-bankier Ger hard Gribkowsky miljoenen euro's betaald om hem stil te houden. De 81-jarige commerciële baas van de Formule 1 wilde op die manier een onderzoek van de Engelse Belas tingdienst naar zijn zaken voorko men. Dat zei hij gisteren voor de rechtbank in München, waar hij ge tuigde in de geruchtmakende rechtszaak tegen Gribkowsky. Gribkowsky staat terecht voor het aannemen van smeergeld en belas tingontduiking. PARIJS Novak Djokovic heeft gisteren de derde ronde bereikt van het Mas- ters-toernooi in Parijs. De Serviër trotseerde zijn schouderklachten en versloeg de Kroaat Ivan Dodig met 6-4 6-3. Djokovic treft nu zijn landgenoot en goede vriend Viktor Troicki. 'The Joker' stelde door zijn aantreden bij het evenement zijn eindejaarspremie van bijna 1,2 mil joen euro veilig. Djokovic zou bij af melding het bedrag waar hij recht op heeft als nummer 1 van de we reld verspelen. SAO PAULO Neymar ziet vooralsnog af van een lucratief buitenlands avontuur. De 19-jarige Braziliaanse aanvaller, nu al een begeerde superster, heeft be sloten zijn club Santos trouw te blijven. Hij verlengde zijn contract tot de zomer van 2014, met als hoogtepunt het WK voetbal in ei gen land, en liet gisteren weten dat te willen uitdienen. „Neymar gaat bij ons door tot 2014, de verbintenis is ondertekend", zei Santosvoorzitter Luis Alvaro Olivei- ra Ribeiro. UTRECHT FC Utrecht-aanvaller Jacob Mulen ga is opnieuw voor lange tijd uitge schakeld. De Zambiaan heeft tijdens de wed strijd tegen Ajax zijn linkerkruis band gescheurd. Mulenga was net hersteld van een scheuring in zijn rechterkruisband. Maandag wees een scan al uit dat de kniebanden hoogstwaarschijnlijk zwaar bescha digd waren. Een kijkoperatie toonde gisteren aan dat de knieband in zijn linker knie was afgescheurd. trainer van Ajax. In mei 2009 legt hij zijn functie alweer neer. AMSTERDAM - Aan de bestuurlijke onrust bij Ajax lijkt voorlopig geen einde te komen. Marco van Basten zorgde gisteren voor een volgend hoofdstuk door bekend te maken definitief af te zien van de functie van technisch directeur. Het conflict tussen Johan Cruijff en de overige leden van de raad van commissarissen verergert in tussen. Van Basten nam zijn besluit op ba sis van de laatste gesprekken die hij voerde met de clubleiding. „Er is geen basis voor samenwerking", zo zei zijn zaakwaarnemer Perry Overeem. De aanstelling van de oud-voetbal ler als technisch directeur leek in oktober aanstaande, maar de overi ge vier leden van de raad van com missarissen (Steven ten Have, Ed gar Davids, Marjan Olfers en Paul Romer) gingen niet akkoord met het voorstel tot een adviesraad van Cruijff! Die raad, met onder ande ren Tscheu La Ling en Maarten Fontein, zou Van Basten moeten adviseren. Sindsdien is de relatie tussen Cruijff en de andere leden van de raad van commissarissen bekoeld. Cruijff maakte gisteren tijdens een boekpresentatie op het trainings complex De Toekomst bekend dat hem door een 'verzoeningscom missie', die is aangesteld om het conflict op te lossen, het voorstel is gedaan af te zien van zijn func tie en verder te gaan als adviseur. „Maar adviseur ben ik altijd al ge weest. Dan zou ik dus iets inruilen voor iets wat ik altijd al doe. Het idee is geopperd, maar dat doe ik natuurlijk niet", zei Cruijff, die tij dens de presentatie veel steun kreeg, onder anderen van oud-voorzitter Michael van Praag en Theo van Duivenbode. Keje Molenaar, die de 'verzoenings commissie' leidt en juist weer ont- Marco van Basten keert niet terug bij Ajax. De oud-trainer van de club wordt toch niet de nieuwe technisch directeur. kende dat de legendarische num- sen weer bij elkaar te brengen. Na toen hij de Arena verliet. „Verder mer 14 dat voorstel had gekregen, een gesprek van ongeveer 2,5 uur is er weinig nieuws te melden." probeerde Cruijff en de overige le- was de uitkomst onduidelijk. „De Ten Have, Davids, Olfers en den van de raad van commissaris- sfeer is altijd positief', zei Cruijff Romer waren bij die bijeenkomst ANTWERPEN - Voor het eerst de hoogtijdagen van snooker in de Lage Landen zetten Britse toppro- fessionals dit weekend in Antwer pen (Sportpaleis) nog eens voet op Nederlandstalige bodem voor een wereldrankingtoernooi. Diver se Nederlandse amateurs storten zich in de kwalificaties van dit PTC-event in de hoop een offi ciële ontmoeting af te dwingen met Ronnie O'Sullivan, Stephen Hendry of Jimmy White. De over tocht van de toppers biedt tv-kij- kers de kans om de vedetten die ze bij de BBC zien, nu live te aan schouwen. Wereldkampioenen als Ronnie O'Sullivan, Stephen Hen dry, John Higgins, Steve Davis, Ken Doherty, Mark Williams, Graeme Dott, Peter Ebdon, Neil Robertson en Shaun Murphy zijn allemaal present. Evenals volks held Jimmy White en rijzende ster ren als ludd Trump en Mark Selby. www.ptc-antwerp.com door Maurice Steketee MIDDELBURG - Aan de tiende editie van de Kustmarathon kunnen vol gend jaar 7500 sporters meedoen. Dat zijn er ruim duizend meer dan dit jaar. Ook is de kans groot dat het evenement er een nieuw onderdeel bij krijgt: een zwemma rathon. Die zou rondom het Kust- marathonweekend moeten plaats vinden in het zwembad. Organisator Lein Lievense deed gis teravond een e-mail de deur uit naar alle Zeeuwse zwemclubs met de vraag of ze zin hebben om mee te doen aan een zwemmarathon. „Ik was zomaar aan het brainstor men hoe ik nog meer sporters op de been zou kunnen krijgen tij dens het Kustmarathonweekend. Voor de tiende editie wil je toch iets speciaals verzinnen. Zwem men hoort bij de kust en bij Zee land. Dus waarom geen zwemma rathon? In oktober is het helaas te koud om dat buiten te doen, en je kunt ook niet langs de stormvloed kering zwemmen, dus het zal in het zwembad moeten plaatsvin den." Lievense denkt aan een zwemma rathon in estafettevorm. „Ik wil de Zeeuwse clubs tegen elkaar later uitkomen. Je kunt dan denken aan tien zwemmers per vereniging die elk 4,2 kilometer zwemmen. Dat is goed te doen." Verder gaat de Kustmarathon op nieuw uitbreiden. -Er waren eerst wat wilde plannen om 10.000 sporters toe te laten, maar dat ziet Lievense niet zitten. „Dat is ge woon veel te veel. We zaten dit jaar op 6450 deelnemers, de stap naar 10.000 is veel te groot. Het zou bijna een verdubbeling zijn en dat kunnen we logistiek niet aan. We moeten het wel in de hand kunnen houden." Aan de tiende editie kunnen twee duizend marathonlopers deelne men. De Wandelmarathon blijft het grootste onderdeel en gaat van drieduizend naar 3500 deelne mers. Ook de Ladiesrun en Moun- tainbiketocht krijgen meer spor ters aan de start. Beide onderdelen gaan naar duizend deelnemers. Lievense denkt nog na over hoe hij het een en ander nog wat strak ker kan organiseren. Vooral op za terdag is het in startplaats Burgh-Haamstede een komen en gaan van auto's. „Misschien moe ten we mensen wat meer stimule ren om met de bus te komen." De inschrijving voor de tiende edi tie gaat op 1 januari klokslag twaalf uur open. De ervaring leert dat wie mee wil doen er snel bij moet zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68