mantelzorgers zeeland 123 'Er gaat niks mis, samen rijden we hartstikke goed' Z2 «G. van Isoven Italiaanse dagen Stelleplas beste buitenbad donderdag 10 november 2011 Els den Dunnen van Klavertje Vier heeft een mooie klus („November is best een rustige periode voor ons") aan het initiatief „Maar ik vind het ook hartstikke goed dat dit gebeurt." Toen Els hoorde van de bloemenactie dacht ze zelf meteen aan een vriendin die een zieke broer in huis heeft wonen. „Ik was te laat om haar nog op te geven, dus maak ik er nu ééntje extra. Die geef ik haar gewoon zelf" Els en (vooral) Hans hebben bijna een jaar lang aardig wat heen en weer gere den tussen Burgh-Haamstede en foto Dirk-Jan Gjeltema Dordrecht, omdat zijn vader niet meer op zichzelf kon wonen en veel hulp nodig had. „Nee, wij voel den ons helemaal geen mantelzor gen Het is je vader, dat doe je ge woon. Maar inderdaad, wanneer word je dat ineens dan wel? Men sen zien zichzelf blijkbaar niet snel als mantelzorger, terwijl ze wél veel doen. Alleen daarom is het eigenlijk al zo leuk om hen nu eens een keer tje in de bloemen te zetten." pagina 26 en 27: Jonge mantel zorgers vaak vergeten groep heinkenszand - Zwemschool Zee land en de Stelleplas zijn beide uit geroepen tot beste zwembad van het jaar in de provincie Zeeland. Om deze titel te winnen, moesten zoveel mogelijk mensen hun stem uitbrengen via www.zwembadvan- hetjaar.nl. Er is één titel voor het beste buitenbad en één titel voor het beste binnenbad. Zwemschool Zeeland won voor het tweede jaar achtereen. Voor de Stelleplas was dit de eerste keer. Kunst en cultuur, culinaire hoogstandjes, top wijnen, prachtige landschappen en natuurlijk de zon en de zee, Italië heeft heel wat moois te bieden, ledereen die er ooit is geweest, zal dat beamen. Maar Italië staat ook voorstijl, raffinement en comfort, voor fraai vormgegeven meubels met een geheel eigen, onderscheidend signatuur. Dat is terug te zien in de diverse Italiaanse designmerken in het assortiment van Pot Interieur in Axel, merken die tijdens een Italiaans Event van 11 tot en met 13 november volop in het zonnetje worden gezet. POT Interieur Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen. T: 0115-562010 WWW.P0l.nl door Joeri Wisse zierikzee - „John? Ben je zenuw achtig?", vraagt Gerard-Jan vanaf de achterbank van de lesauto. Zijn collega van dagbesteding Brug- zicht staat op het punt om voor het eerst van z'n leven met de au to door de straten van Zierikzee te toeren. Instructeur Ruud van ver keersschool De Bogerd stelt John gerust. „Er kan niks mis gaan. Sa men kunnen we hartstikke goed rijden." Terwijl John met een gespannen gezicht vanaf het parkeerterrein aan de Scheldestraat de nieuw bouwwijk inrijdt, zit Gerard-Jan achterin nog na te genieten van het ritje dat hij net mocht maken. „Ik ben langs de Regenboogstraat gereden, waar ik straks ga wonen. En ik mocht ook tanken, 37 liter, maar er kon nog meer bij hoor, hij zat nog niet helemaal vol." De ritjes die de tien verstandelijk beperkte jongeren van Brugzicht rijden, verschillen niet veel van de eerste les van de kandidaten die normaal naast Ruud zitten. „Ook dan beginnen de kandidaten met alleen sturen en ben ik degene die gas geeft, remt en schakelt", legt Ruud uit. Ondertussen rijdt John in een rustig tempo over de Oos- terscheldestraat. „Slim hoor, jullie rijden precies over die hobbels heen", zegt Ruud. „Zet hem nu maar even langs de kant. Dan gaan we nu een stukje navigeren. John, jij mag zeggen waar we naartoe rij den." Op de achterbank heeft Ge- jM'MM'I.UJ.IM John is één van de tien mensen van Brugzicht die gisteren een rijles volgde bij instructeur Ruud van Verkeersschool De Bogerd. foto Dirk-Jan Gjeltema rard-Jan al een idee. „De Touw- baan. Dan kunnen we langs je huis rijden!" John vindt het best en even later schalt de stem van de tomtom door de wagen. „Gaan we nou langs de stoplichten?", wil Ge rard-Jan weten. „Nou, laten we maar eens horen wat Truus er van vindt. Zij is nu even de baas", rea geert Ruud. 'Truus' stuurt de auto dwars door de stad. Niet echt handig, dus ver andert Ruud de route. Via de Lam mermarkt en de Zuidwellebrug gaat het weer de stad uit. „John, toeter eens voor die vogels", klinkt het vanaf achter. „Dat hoeft niet hoor", vindt Ruud. De kauwtjes gaan wel uit zich zelf aan de kant." Als het uur erop zit, zet de VW Golf weer koers naar Brugzicht. Daar staan de collega's John en Ge rard-Jan buiten te wachten. Een ap plaus stijgt op als John de wagen in z'n achteruit keurig tussen de witte lijnen parkeert. De volgende twee kandidaten staan te popelen om in de auto te stappen. Niet alleen de mensen van Brugzicht, maar ook instruc teur Ruud geniet van de dag die na de Beursvloer tot stand is geko men. „Dit is schitterend. Eerst was het plan om rondjes over het par keerterrein te rijden, maar dit is toch veel leuker?" O Voor elke verbouwing veel keuze in Sanitair www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl VIDEOJOURNAAL Drie keer per dag het laatste Zeeuw se nieuw in 2 minuten. Bekijk Zee land in 2 minuten op www.z2.nl MEEST GELEZEN 1. Onrust rond BIZ Zierikzee 2. Trouwen populair op -11-11 -'11 3. Afronding restauratie poorten TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto TOTAALINSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukens.nl m Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesdtén)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63