355 plus 1 herfstboeketten voor de 221 zeeland Bevelandse samenwerking ontploft CADEAUTJE Steunpunt Mantelzorg deelt vandaag bloemen uit op Schouwen-Duiveland 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NL /TXAutoTeam Van links naar rechts: Marijke, Hans den Dunnen, Jantine, Saskia, Martine en Els den Dunnen in de weer achter Klavertje Vier in Burgh-Haamstede. door Esme Soesman Twee dagen lang hebben Hans en Els den Dun nen van bloemenkado- winkel Klavertje Vier in Burgh-Haamstede met vier medewerkers keihard gewerkt om 355 boeketten samen te stellen. De herfstboeketten worden van daag door een klein vrijwilligersle ger aan de deur afgeleverd van man- telzorgers op heel Schouwen-Duive land. Dat gebeurt in het kader van de Dag van de Mantelzorg door het Steunpunt Mantelzorg van het Wel zijnshuis Schouwen-Duiveland. „Om het naamsbekendheid te ge ven, zodat mantelzorgers zich erin kunnen herkennen", verwoordt coördinator Marianne Ketting van het steunpunt het achterliggende doel. Het aantal aanmeldingen is de laatste jaren explosief gegroeid. Werden in 2009 nog 220 mensen opgegeven, vorig jaar werden 275 bloemetjes bij mantelzorgers be zorgd. Ketting vermoedt dat dat te maken heeft met een groeiende er kenning van mantelzorgers, al zijn de vandaag uitgedeelde bossen bloemen nog maar een fractie van het daadwerkelijk aantal mantelzor gers op Schouwen-Duiveland. Uit gaande van landelijke gemiddelden zouden er 7000 mantelzorgers in deze regio actief zijn. „Variërend van mensen die 'licht werk' verrich ten tot mensen die zwaar belast zijn." Juist in die glijdende schaal tussen twee uitersten schuilt een gevaar, weet Ketting. „Eten koken, steun- kousen verwisselen enzovoorts. En er dan opeens achter komen dat je eens een keertje weg wilt maar dat niet meer kan. Mensen die dat mee maken, vinden het vaak ook heel moeilijk om hulp te vragen." Het Steunpunt Mantelzorg pro beert daar wat aan te doen. Onder meer via lotgenotenbijeenkomsten, die zo'n vier keer per jaar worden gehouden. Ook zijn er themabijeen komsten en worden desgewenst in dividuele gesprekken gevoerd om specifieke probleemsituaties op te lossen. Dat laatste met gebruikma king van het netwerk van betrokke nen maar ook bijvoorbeeld door het inschakelen van medewerkers van de vrijwillige thuiszorg, een an dere tak van het Welzijnshuis. Het uitdelen van een bloemetje op de (landelijke) Dag van de Mantel zorg doet het Schouwen-Duiveland- se steunpunt inmiddels al een paar jaar. Die insteek bevalt goed. „De mantelzorgers die ik in beeld heb, geven aan het leuk te vinden een keer een bloemetje te krijgen. En- ze hoeven er nergens voor naar toe, want juist dat is voor hen ook vaak een probleem." door Frank Balkenende en Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Goese burge meester René Verhulst betreurt dat Reimerswaal en Borsele niet meer meedoen met het plan om intensief samen te werken op het gebied van iet, sociale zaken en personeel en organisatie. „Nie mand wint hier iets bij. We heb ben alleen maar verliezers." Verhulst is voorzitter van de ge meenschappelijke regeling Samen werking De Bevelanden, die in ja nuari zijn startbijeenkomst be leefd. Borsele en Reimerswaal be sloten echter gisteren uit de nog jonge gemeenschappelijke regeling te stappen. Ze verschillen vooral met Goes van mening over hoe de gezamenlijke bedrijfsvoering moet worden opgezet. De colleges van Borsele en Reimerswaal willen op diverse terreinen gaan samenwer ken. Ze sluiten niet uit dat de ge meenten Kapelle en Noord-Beve land aanhaken. De ideeën over de gewenste ont wikkeling lopen te ver uiteen, liet burgemeester Jaap Gelok van de gemeente Borsele gisteren weten. „Na twee jaar praten is er nog steeds geen voortgang. We kon den het niet eens worden over de manier waarop de samenwerking gestalte moest krijgen. Zouden we het doen zoals in de ene gemeente al gebeurt of zouden we kiezen voor een totaal andere werkwijze. Daar verschillen we van mening over." Burgemeester Gelok zegt dat de geplande ict-samenwerking, die al in diverse gemeenteraden aan de orde is geweest, veel duur der wordt dan geraamd. „Het kost gewoon te veel geld", zegt Gelok. „En we moeten door. We kunnen vooral op iet-gebied niet langer wachten. Er moet gewoonweg iets gebeuren." Geloks verhaal verbaast burgemeester Verhulst: „Dat iet duurder zou worden dan we dach ten, is nieuw- voor mij." Verhulst bestrijdt 'dat deles in de gesprek ken met de andere gemeenten de koers wilde dicteren. „Dat heb ik juist koste wat kost proberen te vermijden. Als je dat doet, weet je dat het niks gaat worden. Aan de andere kant: als je wilt samenwer ken, zul je wel je bedrijfsvoering moeten aanpassen." donderdag 10 november 2011 officieel Opel Dealer /.„.ir.A voel je vrij D Onderdeel van de Automations Groep Goes Vlissingen Wir leben Autos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaai naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62