binnenland 15 Moeite met lopen? 399/- molenaar V 'Missie Kunduz niet te ver oprekken' Voorwerp gevonden in zaak vermiste Farida Afkeuring oppositie kras op blazoen Veldhuijzen Q Schimmel van Sinterklaas gaat definitief op stal Bon voor brochure! donderdag 10 november 2011 DEN HAAG - De Tweede Kamer wil de huidige missie in het Afghaan se Kunduz niet oprekken tot een missie die militaire grenspolitie op leidt of agenten buiten de provin cie plaatst. Als het kabinet een der gelijk plan wil uitvoeren, moet het met een afzonderlijk verzoek ko men. Het lijkt echter uitgesloten dat het daarvoor een meerderheid in de Kamer krijgt. Dat bleek giste ren tijdens een debat met onder andere de ministers Rosenthal en Hillen over uitbreiding van de mis sie. Oppositiepartijen die nodig zijn voor de meerderheid, met name GroenLinks en Christenunie, wil len niet dat tegen Taliban wordt ge vochten door agenten die door Ne derlanders zijn opgeleid. Die kans bestaat als Nederland ook (militai re) grenspolitie gaat trainen waar van het kabinet nu de mogelijkhe den onderzoekt. Wel mogen van de Kamer de Nederlandse trainers als extraatje lager politiekader en Afghaanse trainers gaan opleiden. Dat past volgens een Kamermeer derheid wel binnen de eisen die aan de missie zijn gesteld. De men sen hebben op dit moment overi gens niet zo veel te doen in Kun duz. Hun werk richt zich op het opleiden van rekruten van de ge wone politie. Voorwaarde voor de eerdere goed keuring van de Kamer was dat de opgeleide agenten in Kunduz al leen civiele taken uitvoeren en dat zij niet de wapens zouden opne men tegen de Taliban. Via een volgsysteem moet daarop worden toegezien, eisten GroenLinks en Christenunie. Als agenten buiten de provincie worden geplaatst, kan niet goed worden nagegaan of ze alleen civiele taken verrichten. Het weer in Afghanistan is mo menteel zo slecht dat Defensie moeite heeft militairen van en naar Kunduz te vervoeren, zo werd gisteren bekend. Het wisse len van het personeel voor de poli- tietrainingsmissie heeft dan ook vertraging opgelopen. Zandstor men, zware sneeuwval en harde wind leiden er toe ervoor dat veel vluchten uitvallen. SPIJKENISSE - De politie heeft in het onderzoek naar de vermiste Farida Zargar een „voorwerp" ge vonden achter een woning in de Venusstraat in Spijkenisse „dat van belang kan zijn in het onder zoek". Waar het om gaat, wil het Openbaar Ministerie (OM) in be lang van het onderzoek nog niet zeggen. De vondst is inmiddels naar het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) overgebracht voor nader on derzoek. De zoekactie werd ingege ven door een melding bij de poli tie, dat er op de genoemde locatie mogelijk iets te vinden was. Half oktober doorzocht de politie dezelfde woning ook al. Dat ge beurde naar aanleiding van een be dreiging met vuurwapen. Bij die doorzoeking werden een tas en het paspoort aangetroffen van de sinds 5 augustus 2010 vermiste Farida Zargar, die eerder in achter eenvolgens Burgh-Haamstede en Bruinisse woonde. De politie hield een week later een 34-jarige man aan in verband met de verdwijning van de vrouw. De ze man wordt beschuldigd van ont voering dan wel diefstal, de dood ten gevolge hebbend. Bij de doorzoeking van 13 en 14 ok tober trof de politie diverse wa pens aan in de woning. Het ging om een kruisboog, een mes en een vuurwapen. Verder vond de politie onderdelen van vuurwa pens en van diefstal afkomstige goederen als fietsen en bromfiet sen. Vorige week woensdag deden op sporingsautoriteiten opnieuw huis zoeking in de woning aan de Ve nusstraat. Daarbij werden voorwer pen in beslag genomen die nader zijn onderzocht. Zagar verdween vorig jaar toen ze van haar werk in Spijkenisse naar huis fietste. DEN HAAG - Een motie van afkeu ring van vrijwel de voltallige oppo sitie in de Tweede Kamer was gis teren het slot van een maandenlan ge, emotionele discussie over aan passingen aan het persoonsgebon den budget (pgb) in de zorg. Staats secretaris Veldhuijzen van Zanten van Volksgezondheid kan aan de slag gaan met de hervorming van de pgb, maar de tweede motie van afkeuring aan haar adres betekent wel een kras op haar blazoen. Nadat de motie van afkeuring door de Kamer was verworpen, voelde Veldhuijzen van Zanten zich geenszins beschadigd. De aan passingen aan het persoonsgebon den budget kunnen in haar ogen niet uitgesteld worden vanwege de stijgende kosten. Nu krijgen onge veer 130.000 Nederlanders een pgb waarmee gehandicapten en chronisch zieken zelf zorg kunnen inkopen. De kosten bedragen nu 2,3 miljard euro per jaar. Voor de meeste mensen met een pgb ver andert er tot 1 januari 2014 niets. Voor nieuwe aanvragers gelden aangepaste regels per 1 januari vol gend jaar. De oppositiepartijen waarschuw den dat veel patiënten buiten de boot vallen en met flink hogere zorgkosten te maken krijgen. Ze wilden ook de garantie dat er geen wachtlijsten ontstaan als er onvol doende geld blijkt te zijn voor mensen die een beroep doen op de vergoedingsregeling. Gisteren deden PvdA, SP, Groen Links, D66 en CU een laatste po ging om staatssecretaris Veldhuij zen op andere gedachten te bren gen. De toezegging dat de vergoedings regeling ruimer kan worden, haal de een motie van afkeuring van de CU niet van tafel. Het was voor het eerst dat de Christenunie een motie van afkeuring indiende te gen een minister. RIJSWIJK - Amerigo, het paard dat Sinterklaas ruim 20 jaar droeg bij de intocht en op de daken om pak jes rond te brengen op sinterklaas avond, is met pensioen. De goed heiligman zei gisteren veel van zijn paard te houden, maar dat het tijd is dat de bijna 30 jaar oude schimmel rust krijgt. Dus rijdt hij zaterdag op een ander paard, dat ook Amerigo heet, wanneer hij za terdag aankomt in Dordrecht. Reactie van de berijder: „Als men sen me vragen: Sinterklaas, wat is uw liefste bezit, dan aarzel ik tus sen Het Boek en Het Paard. Dan kies is voor Amerigo, want die is warm, en boek is koud." 01RIÖ y Tot 15 km bereik op één volle accu y Geschikt voor binnen en buiten y Makkelijk en veilig te bedienen y Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Anti-rol stand y Kleinste draaicirkel Gratis brochure? Bel 0341 3 27 40 40 De Capri is een scootmobiel die te klein en te goedkoop is om 'm in de showroom te laten staan. De opvouwbare scootmobielen van Molenaar Welzijnsproducten laten zich gemakkelijk vervoeren en opbergen. Handig als u de scootmobiel mee wilt nemen in de auto of met het openbaar vervoer. Eiders Adviesprijs £9$,- Past in elke auto Vanaf nu altijd en overal mobiel! Moeite met ver lopen of fietsen? h Molenaar biedt vaste en opvouwbare scootmobielen aan tegen de allerscherpste prijs van Nederland! De scootmobielen zijn maximaal verstelbaar en comfortabel. Geniet met volle'teugen en ga zelf op pad, samen met uw rollator ef elektrische fiets. Met maximale stabiliteit, verstel mogelijkheden en een groot bereik. Ook toe aan een betere nachtrust? Bijna 74% van de mensen heeft slaapproblemen. V.A. 420,- Moeite met traplopen? Verhuizen met nodig! V.A. 2395,- Rechte trap Binnenbocht Samen komen we tot het slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt. Met comfortabele lighoogte, verrijdmogelijkheden en elektrische verstelmogelijkheden. Als u eenmaal een traplill in huis hebt, wilt u beslist niet meer zonder. Met een voudige bediening, veiligheidsgordel, montage op de trap en op maat gemaakt. .V- - Gratis demo thuis? of bel direct 0341 - 27 40 40 73 Scootmobielen Bedden Trapliften Naam: Rollators Adres- Postcode: Plaats: Telefoon- E-mail: Mipzc_wk45-i Bel direct: 0341 - 27 40 40 Bezoek een dealer bij u in de buurt Open van ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen in de Cramer 21 gratis Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 j GRATIS Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB-Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN WW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5