Zeeland PZCI Bevelandse samenwerking ontploft Weekje zonder BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 21 15 GEMEENTEN Borsele en Reimerswaal stappen uit gemeenschappelijke regeling en willen samen verder Bathse aardappelkweker betrekt hypermodern kantoor in de polder Korte stroomstoring Buys Ballotstraat almanak Tot 13.00 uur vanmiddag! Energie bindt promotie van Land van Borsele Raad van State fluit gemeente Reimerswaal terug Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Donderdag 10 november 2011 door Frank Balkenende en Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Goese burge meester René Verhulst betreurt dat Reimerswaal en Borsele niet meer meedoen met het plan om intensief samen te werken op het gebied van iet, sociale zaken en personeel en organisatie. „Nie mand wint hier iets bij. We heb ben alleen maar verliezers." Verhulst is voorzitter van de ge meenschappelijke regeling Samen werking De Bevelanden, die in ja nuari zijn startbijeenkomst be leefd. Borsele en Reimerswaal be sloten echter gisteren uit de nog jonge gemeenschappelijke regeling te stappen. Ze verschillen vooral met Goes van mening over hoe de gezamenlijke bedrijfsvoering moet worden opgezet. De colleges van Borsele en Reimerswaal willen op diverse terreinen gaan samenwer ken. Ze sluiten niet uit dat de ge meenten Kapelle en Noord-Beve land aanhaken. De ideeën oVer de gewenste ont wikkeling lopen te ver uiteen, liet burgemeester Jaap Gelok van de gemeente Borsele gisteren weten. „Na twee jaar praten is er nog steeds geen voortgang. We kon den het niet eens worden over de manier waarop de samenwerking gestalte moest krijgen. Zouden we het doen zoals in de ene gemeente al gebeurt of zouden we kiezen voor een totaal andere werkwijze. Daar verschillen we van mening over." Burgemeester Gelok zegt dat de ge plande ict-samenwerking, die al in diverse gemeenteraden aan de or de is geweest, veel duurder zou kunnen worden dan geraamd. „Het kost gewoon te veel geld", zegt Gelok. „En we moeten door. We kunnen vooral op iet-gebied niet langer wachten. Er moet ge woonweg iets gebeuren." Geloks verhaal verbaast burge meester Verhulst: „Dat iet duurder zou worden dan we dachten, is nieuw voor mij." Verhulst bestrijdt dat Goes in de gesprekken met de andere gemeen ten de koers wilde dicteren. „Dat heb ik juist koste wat kost probe ren te vermijden. Als je dat doet, weet je dat het niks gaat worden. Aan de andere kant: als je wilt sa menwerken, zul je wel je bedrijfs voering moeten aanpassen." Over de intergemeentelijke samen werking op De Bevelanden zijn al diverse raadsbesluiten genomen. Daarnaast ligt een aantal voorne mens momenteel bij medezeggen schapsraden. Hoe het nu verder moet? Daarover moeten Goes, Ka pelle en Noord-Beveland - de over gebleven gemeenten in de regeling - binnenkort maar eens praten, zegt Verhulst. Het doel van de samenwerking is/was: kostenbesparing, meer efficiency en het op peil houden van de dienstverlening. Ook mede met het oog op de forse rijkskortin gen die gemeenten voor de kiezen krijgen. Verhulst zegt dat de echt winst al leen te boeken is als de vijf Beve landse gemeenten samenwerken. „Het is jammer dat Borsele en Rei merswaal eruit stappen. Flink kos ten besparen lukt je alleen als je een gebied hebt van 100.000 inwo ners. Dit besluit levert alleen maar verliezers op." pagina 23: commentaar BATH - Met een rassenshow, toespraken en eerv toast is gistermiddag het hypermoderne nieuwe gebouw van Meijer BV in Bath geo pend. Het hoofdkantoor van de aardappelkwe ker was gevestigd op het terrein van Lamb- Weston in Kruiningen. Sales, inkoop en marke ting zijn nu bij het al bestaande kweekbedrijf in Bath ingetrokken. foto Ronald den Dekker GOES Bewoners van de Buys Ballotstraat in Goes hebben woensdagmorgen te kampen gehad met een kortdu rende stroomstoring. Volgens een woordvoerder van Delta heeft een aannemer, die in de straat bezig was met wegwerkzaamheden, een kabel geraakt „Zodoende hebben we besloten de stroom er even af te halen", zegt hij. De storing vond plaats tussen 9.15 en 10.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Op de redactie van deze krant ging een mailtje rond, waarin gegadigden werden gezocht voor een bijzondere reportage. Zij zouden hiervoor wel een hele week moeten verblijven op een afgelegen locatie, in een verlaten pand. Gisteren meldde een van de col lega's aan de schrijver van het mail tje dat zijn significante ander wel in teresse had in het experiment. „Mijn zegen heeft hij", sprak zij. „Ik heb er alle vertrouwen in dat ik ook zonder hem het huishouden draaiende kan houden. En ik zal hem vreselijk mis sen, maar kijk nu al uit naar het warme weerzien." Of dit scenario werkelijkheid wordt, valt nog te be zien. Men blijkt in de rij te staan voor een weekje zonder eega. En het warme weerzien, natuurlijk. Trekking 10 november Belastingvrij Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51