vaak vergeten groep zeeland 127 in Staten Nationale Parken eisen goed beheer van Rijk www.westerscheldetunnel.nl www.westerscheldetunnel.nl Tijdelijke verkeershinder... donderdag 10 november 2011 'Mijn broertje zit veel in een rolstoel en kan niet alleen zijn.' Esther groeide op in een gezin waar al les om haar broertje draait. Het studentenkamertje van Esther is klein, maar ze kan er zichzelf zijn. „Thuis moest het altijd rustig zijn. Ik hou van mijn broertje, maar bij ons in huis draaide alles 24 uur per dag om hem." foto Mechteld Jansen sie aandrongen over het alternatief van staatssecretaris Henk Bleker voor de ontpoldering van de Hedwigepolder. Robesin: „Dat is nu typisch iets waarbij je samen kunt optrekken. Ik ben fel tegen ontpoldering, Harpe vindt dat het verdrag met daarin de ontpolde ring van de Hedwige moet wor den uitgevoerd. Maar we willen al- letwee duidelijkheid." Beide Sta tenleden zijn er nog verwonderd over dat deze motie onvoldoende steun kreeg. Morgen komen D66, GL, PvZ, CU, SP en PW met een wijzigingsvoorstel over de verho ging van de provinciale opslag van de motorrijtuigenbelasting. Het da gelijks provinciebestuur wil die ge bruiken om de toltarieven voor de Westerscheldetunnel aan te pas sen. De niet-collegepartijen achten die verhoging niet nodig, omdat de provinciebegroting naar hun idee voldoende ruimte biedt voor verandering van de tol. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Het Samenwerkings verband van de Nationale Parken (SNP) wijst het Rijk op de interna tionale afspraken die gemaakt zijn om de Parels van de Nederlandse natuur te onderhouden én te be houden. „De rijksverantwoorde lijkheid voor de nationale parken houdt dus nadrukkelijk niet op bij de instelling ervan", schrijft de SNP. Het Nationaal Park Oosterschelde is een van de twintig Nationale Parken die Nederland rijk is. „Het Rijk gooit de boel over de schut ting heen en zegt tegen de provin cies dat ze het allemaal maar zelf verder uit moeten zoeken met hun nationale parken", zegt John Lilipaly, voorzitter van het Natio naal Park Oosterschelde. Het Rijk bezuinigt fors door taken bij de provincies onder te brengen. Provincies worden verantwoorde lijk voor het natuurbeheer. Maar in een nieuw akkoord 'decentrali satie natuur en landelijk gebied' wordt met geen woord gerept hoe de internationale afspraak tussen het Rijk en de International Union for Conservation of Nature wordt geregeld. „Wat is de waarde dan nog van de internationale afspraak, waarin is vastgelegd dat er goed voor de na tuur gezorgd moet worden?" Het akkoord is dan ook onvolledig. Daarom vinden de Nationale Par ken dat financiële ondersteuning voor de provincies noodzakelijk is om te kunnen voldoen aan de in ternationale verplichting waaraan het Rijk is gehouden. „Dat moet in elk nog beschreven worden in het nieuwe akkoord", stelt Lilipaly. Aanstaand weekend is de Westerscheldetunnelweg in Zeeuws- Vlaanderen in beide richtingen afgesloten voor verkeer. De wegafsiuiting geldt van vrijdag 11 november vanaf 21.00 uur tot en met maandag 14 november 05.00 uur. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert H. Dowweg tot de rotonde in de N61/Hoofdweg Hoekseweg Het verkeer wordt omgeleid via de N252, de weg langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen en via de N682, de weg tussen Hoek en het busstation bij Terneuzen. De omleidingsroutes staan met gele borden aangegeven Voor breedtetransport breder dan 2,80 meter blijft de omleidingsroute in beide richtingen gelden tot eind van het jaar. Onze excuses voor het ongemak. Let op: de Westerscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Meer info: Bel Klantenservice vanuit Nederland: 0900 - 2358866 (eb,05/min.l vanuit België: 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar: info@westerscheldetunnel.nl TUNNEL VUESTERSCHELDE Vev<AiAbY>eUng f-wnhelweg Werkzaamheden tunnelweg Zeeuws-Viaanderen Tijdelijke omleidingsroute via N252 en N682 omleiding Westerschelde tunnelweg Westerscheldetunnel Westerschelde Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47