zeeland 125 t r- 1 1 Herdenken blijft heilig CL6 gFcliiCK OITllclclg gclclt in gemeente Sluis zwembad m «ye vee| onzeker rond ost urg vei ig kerncentrale' op hun energierekening te besparen Enerlogic Tekencursus voor mensen met beperking Dorpsraad vergadert in het dorpshuis Inwoners en gemeente samen aan de slag Saskia Eggink toont werk in Passerelle donderdag 10 november 2011 Z Martijn Hamelink (links) en Huub van Iwaarden lezen het energieverbruik op afstand uit. fotografie Mark Neelemans logic gebruik van de diensten van regionale installateurs zoals Cli- manova en Jackie van Hal in Eede, Van Looy uit IJzendijke en De Rid der uit Aardenburg. Van Iwaarden: „Enerlogic is geheel onafhankelijk en geeft dus eerlijk advies. Wij besparen onze klanten veel geld, de installateurs bezorgen we werk. Het is aan alle kanten een win-situatie. Er is er eigenlijk maar ééntje die erbij inschiet, en dat is de energieleverancier!" Opgericht in 2009. Enerlogic telt twee medewerkers. Er is een vacature voor een ICT'er. Ook wil Enerlogic stageplaatsen gaan aanbieden. Enerlogic maakt energiescans, geeft inzicht in het verbruik, reikt verbeteroplossingen aan en zorgt voor de implementatie. Door de technische achtergrond kan Enerlogic zelf meetapparatuur ontwikkelen. Enerlogic is geheel onafhankelijk. Voor het toepassen van energiebe sparende maatregelen bij de bedrij ven, schakelt Enerlogic lokale in stallateurs in. www.enerlogic.nl door René Hoonhorst oostburg - Ook 68 jaar na de be vrijding, volgend jaar november, staat de gemeente Sluis waarschijn lijk weer uitgebreid stil bij de be vrijding van West-Zeeuws-Vlaan- deren aan het einde van de Twee de Wereldoorlog. Alleen al de suggestie te bezien of Sluis jaarlijks nog wel tien mille moet uittrekken om op diverse plaatsen herdenkingsplechtighe den te houden, riep dinsdagavond in de raadscommissie Samenle ving afkeuring op. Raadslid Ineke Mulder vroeg zich tijdens de rond vraag af of Sluis niet kan bezuini gen op herdenkingen nu er 67 jaar na de bevrijding bijna geen oud strijders meer over zijn. Collega-fractielid Francois Babijn van Lijst Babijn liet vanaf de pu blieke tribune direct weten dat het TERNEUZEN Toonbeeld begint woensdag 16 no vember met een cursusgroep Spe ciaal Atelier. Mensen met een be perking kunnen daar aan de slag met tekenen en schilderen. De bij eenkomsten zijn wekelijks op woensdag tussen 14 en 16 uur. Kos ten: 250 euro voor 25 lessen. Aan melden via toonbeeld@terneuzen.nl of 0115-455950. Meer informatie: www.terneuzen.nl/toonbeeld. WATERLANDKERKJE De dorpsraad Waterlandkerkje houdt morgen de jaarvergadering. Het programma vermeldt vooral bekende onderdelen als jaarver slag, mededelingen en de mogelijk heid tot het stellen van vragen aan een wethouder. Verder er is een va cature voor het dorpsraadbestuur. De bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis aan de P.C. Boutenstraat en begint om 19.30 uur. voorstel een persoonlijke vraag van Mulder was. Hij vindt dat her denken nodig blijft alleen al 'uit respect' voor bevrijders en slachtof fers. Babijn applaudisseerde dan ook luid, toen Ronald de Croock (CDA) stelde dat de gemeentelijke bijdrage niet omlaag moet, maar de deelname van raadsleden aan herdenkingen omhoog. De in haar wiek geschoten Mulder liet weten jaren aan alle plechtighe den, inclusief de bevrijdingsmars, te hebben deelgenomen. Ze vond alleen verlaging van subsidies voor clubs en verenigingen niet te rij men met het spenderen van ge meenschapsgeld aan etentjes voor herdenkers. Wethouder Conny Al- mekinders stelde dat Sluis Canade se gasten wel op waardige wijze moet ontvangen. 'International un derstanding' mag wat kosten, gaf de wethouder aan. EEDE De gemeente Sluis en de dorpsraad in Eede houden morgen opplusdag in het dorp. Samen met de afdeling Openbare Werken knappen bewo ners allerlei kleine klusjes op. Als dank krijgen helpers een broodjes lunch aangeboden. Aanmelden en meer informatie bij dorpsraadsecretaris Theo Ramme- laere via 06-13755224 of per mail: tram@zeelandnet.nl. TERNEUZEN Saskia Eggink uit Zierikzee expo seert tot 2 januari in De Passerelle in het Terneuzense stadhuis. Ze staat bekend om haar diversiteit: Eggink maakt etsen, maar ook sculpturen in steen en werken van verschillende materialen, onder meer bewerkt met grafische tech nieken. Te zien op maandag (13-17 uur), dinsdag tot en met donder dag (9-17 uur) en vrijdag (9-20 uur). oostburg - Het Eenhoombad in Oostburg voldoet aan alle veilig heidseisen. Het gemeentelijke zwembad wordt jaarlijks grondig gecontroleerd, meldde een ambte naar na vragen van leden van de commissie Saménleving. De onder houdskosten zullen, met de stij ging van de leeftijd van het bad, de komende jaren wel omhoog gaan, waarschuwde de beambte. door René Hoonhorst oostburg - De meeste Sluise raadsfracties willen eerst meer (fi nanciële) informatie over de bouw van een tweede Zeeuwse kerncen trale, voordat ze akkoord gaan met een investering van 110 miljoen eu ro door energiebedrijf Delta, bleek deze week in de raadscommissie Samenleving. Net als de andere Zeeuwse gemeenten is Sluis aan deelhouder van Delta. Alleen de WD wil direct aan de slag met de voorbereidingen. Op PvdA en D66 na zijn de andere partijen niet bij voorbaat tegen kernenergie - sterker, sommigen zijn zeer vóór - maar ze willen eerst antwoord op een aantal vra gen. Die antwoorden verwachten ze te krijgen op informatieavon den die volgende week worden ge houden. „Voordien kunnen wij geen afgewogen besluit nemen", stelden Arnold Scheppers (D T) en Francois Babijn (Lijst Babijn). Tegenstrijdige uitlatingen over de winstgevendheid van een nieuwe, tweede centrale, de toekomstige energiebehoefte en de uitleg van de resultaten van een 'stresstest' van Borssele I gaven diverse raads leden weinig houvast. Dat andere landen (Duitsland, België) hun af hankelijkheid van kernenergie te rugschroeven, er altijd veiligheids risico's blijven en een kabinetswis seling (inclusief energiebeleid) mo gelijk is, zorgden voor nog meer twijfels. Verschillende raadsleden vroegen wethouder Conny Alme- kinders, de Sluise vertegenwoordi ger bij Delta, daarom of de voorbe reidingen gefaseerd kunnen wor den, zodat niet in één keer meer dan honderd miljoen euro hoeft te worden geïnvesteerd. Sluit nu meerdere verzekeringen af bi] ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl u tevreden, wij tevreden verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45