Zeeland Kosten jachthaven blijven onzeker Stille solex snort langs de Schelde ZEEUWS-VLAANDEREN IU" -Iff 1 fe^agY v K Mj\, 21 nBÉ» ,-É IWE: m .ap /Mm Amm m MES 'a| 22 en 23 24 en 25 PERKPOLDER Internetplatform dringt aan op onderzoek kwaliteit slib in oude veerhaven Malafide verkopers van lakens en dekens Vervanging riolering Plan West begonnen Verdere uitbreiding van Braakman-Noord Tot 13.00 uur vanmiddag! Donderdag 10 november 2011 'Terneuzen is rijp Enerlogic helpt voor bedrijven te besparen speelautomatenhal' op energierekening Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl mtsmsmmmsmgmBmaaaammmm SEE. «Bami door Eugène Verstraeten PERKPOLDER - Omdat er niets be kend is over de kwaliteit van het slib in de oude veerhaven van Perkpolder is er grote onzekerheid over de kosten voor de aanleg van een jachthaven daar. Provinciale Staten moeten dan ook bij het dagelijks provinciebe stuur aandringen om het slib in de veerhaven te laten bemonsteren en analyseren. Het Internetplat- form Ikmaakmezorgen.nl pleit daarvoor in een brief aan de Sta tenfracties. In de Staten zijn in september nog kritische vragen gesteld over het plan Perkpolder, maar een mogelij ke vervuiling van de veerhavenbo dem is daarbij niet ter sprake geko men. Als het aan Rijkswaterstaat ligt, blijft de hoogte van eventuele saneringskosten voorlopig onze ker. „Zodra de veerhaven opnieuw wordt uitgebaggerd, vindt bemon stering van het sediment plaats", laat de dienst weten. Maar dat zal 'uitsluitend' gebeuren als dat no dig is voor realisering van het plan Perkpolder. „Op dit moment is daarom niet aan te geven of en wanneer het sediment in de veer haven zal worden onderzocht." Volgens Rijkswaterstaat dateren de meest recente monsters uit 2003. Omdat er sindsdien flink wat mod der is bij gekomen zijn die gege vens 'niet meer te gebruiken om uitspraken te doen over het huidi ge sediment in de veerhaven'. Aan de hand van het rapport 'Ge zondheidsindicatoren voor het Schelde-estuarium' uit 2008 con stateert Leendert van Melle van het Internetplatform dat er wel 27 stoffen zijn die in de modder te recht komen, waardoor de veront reiniging van het slib boven de norm zal uitkomen. Van Melle: „De kans dat het slib in de veerha ven nu naar een slibdepot moet, is daarmee vrij groot. Daardoor ont staat onzekerheid over de aanleg- kosten van de jachthaven Perkpol der." Want wat zijn bijvoorbeeld de kosten als de modder uit de ha ven in een slibdepot moet worden gestort? Van Melle zegt het 'onbe grijpelijk en onverantwoord' te vinden 'dat in dit project deze on zekerheid niet weggenomen wordt'. Het Internetplatform vraagt Pro vinciale Staten om Gedeputeerde Staten op het hart te drukken 'niet nog jaren te wachten met de be monstering van het slib in de veer haven'. door Raymond de Frel terneuzen - Wout de Doelder mij merde afgelopen zomer tijdens een wandeling over de Terneuzen- se zeedijk eens over de nabije toe komst. Zijn geruisloze solexen bij het WoutServicepoint in Nieuw- vliet zouden na het toeristensei zoen weer een tijdje de garage in moeten. Plots kreeg hij een ingeving en nam direct contact op met het Por taal van Vlaanderen in Terneuzen. Combineer een bezoekje aan het informatiecentrum en een rondlei ding op het sluizencomplex met een solexrit langs tal van leuke plekjes en horecagelegenheden en je hebt een hartstikke mooi arran gement. Zo gezegd, zo gedaan. Gisteren reed De Doelder samen met wethouder Pim Broekhuysen, voorzitter Sien de Mol van het Por taal en tal van andere betrokkenen voor het eerst de zogenoemde Ga ve Haventoer. Die is tot en met maart elke woensdag en zaterdag te rijden in een ochtend- of een middagsessie. „Daarna gaan de so lexen weer naar Nieuwvliet. Maar als dit een succes is, zouden we stom zijn om dit idee hier niet lan ger voort te zetten", aldus De Doel der. Een arrangement is te boeken bij het Portaal en kost ongeveer 45 euro. Houders van een Koesterpas krijgen 2,50 euro korting. STEKENE De politie in de grensgemeenten Sint-Gillis-Waas en Stekene waar schuwt voor malafide huis-aan- huisverkopers die lakens en dons dekens verkopen. Ze beweren dat te doen voor een goed doel. De ver kopers, een man een een vrouw, dringen zich op en worden soms verbaal agressief. Het is niet be kend of het duo ook aan de Neder landse kant van de grens actief is. A A'R DENBURG Aannemer H4A is begonnen met het vervangen van de riolering in een deel van Plan West in Aarden burg. Ook wordt een regenwater riool aangelegd, dat direct loost op een sloot aan de Romanlaan. Het werk vindt tot juli volgend jaar plaats in de wijk omringd door grofweg de Christiaansenstraat, Ro manlaan en Bootstraat. Alle straten krijgen nieuwe trottoirs. wussks&B& PPli'f" rrrinril'MirTTTTWHT^***' HOEK Het zo'n 300 hectare grote natuur gebied Braakman-Noord krijgt er nog 23 hectare bij langs de Braak- manweg. Dit is het laatste stuk landbouwgrond in het gebied. Richting Braakman-Zuid komt een fauna-passage, waardoor één groot aaneengesloten natuurgebied ont staat. De procedures zijn gestart In september 2012 kan waarschijnlijk de eerste boom de grond in. Trekking 10 november Belastingvrij Tijdens de eerste Gave Haventoer voelden de deelnemers zich op het sluizencomplex weer even 'kleine jongens' en toeterden zich bijna een ongeluk. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41