sport 133 vooruit te zetten Nieuwe uitdaging voor Rinus Verboom Marianne Vos pakt de draad op in wereldbekerwedstrijd Koksijde Fernandez: 'Racistische opmerkingen Van Eijden' donderdag 10 november 2011 'Een derde of vierde plek zou al een stap vooruit zijn ten opzichte van vorig jaar' Tjoba-coach Bram van Ceffen 'We willen zeker meedoen om het kampioenschap, maar Albatros is een tegenstander om U tegen te zeggen.' Coach Peter Crucq van Top door Koen de Vries middelburg - Rinus Verboom gaat weer aan de slag in de wielrenne rij. De 57-jarige Goesenaar wordt ploegleider van het nieuwe belof- tenteam van Willebrord Wil Voor uit (WWV), waar Vacansoleil een van de hoofdsponsors wordt. „Het is een uitdaging om met jonge ren ners te werken", vindt Verboom. „Laat ik het op m'n oudedag nog één keer proberen." De plannen voor de beloftenploeg van de West-Brabantse club ont stonden begin dit jaar. WWV heeft vaak goede junioren, maar als ze ouder worden, vertrekken ze omdat ze bij hun eigen club niet meer terecht kunnen. De bedoe ling is dat ze blijven en dat ook an dere talenten er terecht kunnen. Nederland loopt niet over van pro fessionele teams voor beloften (tot 23 jaar). „In januari van dit jaar hebben ze me al gevraagd", vertelt Rinus Verboom, die als ploeglei der overloopt van ervaring. Hij is onder meer bondscoach geweest van de vrouwenploeg van de VS. „Ik heb meegeholpen om het team op te zetten." De ploeg gaat rijden in shirts van Vacansoleil. De basis van die prof- ploeg werd ook gelegd in Sint Wil lebrord. Verboom: „We hebben meer hoofdsponsors, maar kiezen voor de kleuren van Vacansoleil omdat je dan vooral in het buitenland makkelijker binnenkomt bij grote koersen. Het is de bedoeling om ook jongens die net tussen wal en schip vallen een kans te geven. We zijn een echt opleidingsteam en kunnen de renners een mooi pro gramma bieden. Het zou mooi zijn als er een paar kunnen door stromen naar een profploeg." Bondscoach Aart Vierhouten staat achter het initiatief Verboom: „Hij heeft verschillende renners aanbe volen om bij ons te gaan rijden." De ploeg is nagenoeg rond. Hij be staat uit zeventien renners, onder wie Ramon Vleugel uit We'meldin- ge, die overkomt van de Zeeuwse ploeg Middelkamp. Nick Nieuw- dorp uit Yerseke was ook in beeld, maar hij kiest voor De Jonge Ren ner uit Oosterhout. „Ik vind het prachtig wat Rinus doet. Vooral eerstejaars beloften krijgen bij hem een kans. Maar ik kies toch voor wat meer zekerheid. Bij De Jonge Renner zijn ze al jaren be zig. Ze hebben er meer ervaring." Joannathan Duinkerke uit Kapelle gaat in Willebrord als ID-renner aan de slag, de Zeeuwen Davy Gunst (16), Frank Vermue (15) en Menno Rietveld (16) gaan voor de juniorenploeg rijden. Beloften Willebrord Wil Voouit: Stan Godrie, Christiaan Kos, Ricardo van de Kiundert, Corné Hagenaars, Frank Jan sen, Nelis Koeken, Jelle Meesters, Ke vin Snijders, Tristan Timmermans, Kha- iid Bounida, jordy de Rijck, Kevin Os sendrijver, Ramon Vleugel, Kenny Kaste- lijn, Dennis van lersel, Bram Sprangers, Guus de Graauw. Tjoba-korfballer Dennis Broerse strekt zich uit, maar komt niet bij de bal. foto Willem Mieras door Hans Leber door Ad Pertijs meeuwen - Marianne Vos rijdt za terdag 26 november in Koksijde haar eerste veldrit van dit seizoen. „Meteen in het diepe", omschrijft de wereldkampioene haar rentree in de voor de wereldbeker meetel lende Vlaamse Duinencross. „Het is een zware cross en hij komt voor mij wat vroeg. Aan de andere kant is een fijne try-out voor het WK." Dat wordt eind januari even eens in de West-Vlaamse bad plaats gehouden. Vos keerde tien dagen geleden te rug van een enerverende vakantie trip, die haar bracht in India, Bhu tan en Kenia. „Vooral het bijwo nen van het huwelijk van de ko ning van Bhutan was uiteraard iets bijzonders." Minstens zo bijzonder was het mo ment waarop ze weer begon met trainen. „Ik had mijn vader ge- rotterdam - Feyenoorder Guyon Fernandez zegt dat NEC-verdedi- ger Rens van Eijden afgelopen zon dag racistische opmerkingen tegen hem maakte. De spits zegt daarom twee keer met zijn vuist te hebben uitgehaald naar de speler die zelf overigens ontkent dergelijke op merkingen te hebben gemaakt. In reactie daarop meldde de clublei ding van NEC gisteren 'afstand te nemen' van de beschuldigingen van Fernandez. Feyenoord en Fernandez accepteer den gisteren een schikkingsvoor stel van de aanklager betaald voet bal dat de spits zes wedstrijden aan de kant houdt. In een verkla ring stelt Feyenoords technisch di recteur Martin van Geel: „Over de hoogte van de straf kun je discus siëren, zeker gezien de gebeurtenis sen die eraan vooraf zijn gegaan. Maar slaan hoort nu eenmaal niet thuis op een voetbalveld. Daarom heeft Guyon na overleg met ons besloten de straf te accepteren." Fernandez mist door de schorsing de wedstrijden tegen Vitesse, RKC, PSV, FC Utrecht, FC Twente en VW Venlo en zal pas op 29 ja nuari in de thuiswedstrijd tegen Ajax weer inzetbaar zijn. In de straf van de aanvaller is één wedstrijd voorwaardelijk meegeno men die hij nog uit had staan na een akkefietje bij zijn vorige werk gever, Excelsior. Volgens Van Geel heeft Fernandez hem met zijn hand op het hart ver- Guyon Fernandez klaard dat racistische opmerkin gen ten grondslag lagen aan zijn ge drag. „We gaan deze zaak met NEC bespreken en verder laten we het daar bij. Of er getuigen zijn die hebben gehoord wat Van Eijden zei, weet ik niet. Zelf zullen we ver der geen onderzoek doen. Ik weet alleen maar dat Guyon mij hon derd procent heeft bevestigd dat er racistische opmerkingen zijn ge maakt." De schorsing van Fernandez maakt de zaken er voor Feye- noord-trainer Ronald Koeman, die eerder al aangaf dat een schorsing voor zijn spits terecht zou zijn, niet gemakkelijker op. Na een goe de seizoensstart gingen er van de laatste zes wedstrijden vier verlo ren. Naast een goede prestatie uit tegen Ajax (1-1) werd alleen nog thuis tegen VW Venlo (4-0) ge wonnen. Tot eind januari kan Koe man nu voor. de spitspositie alleen beschikken over John Guidetti en jeugdspeler Anass Achahbar (17). Marianne Vos vraagd de fiets mee te nemen naar Schiphol." Na de begroeting fietste ze samen met haar broer Anton te rug naar het Brabantse Meeuwen. „Anton was even bang dat we de weg naar Meeuwen niet konden vinden, maar dat viel mee." Was het uit schuldgevoel dat ze di rect al op de fiets stapte in Neder land? „Nee, ik had gewoon weer" zin om na al die weken weer te fietsen." Veel veldrijders pakken de wekelijkse woensdagtraining van Nico van Hest in Alphen mee in hun schema. „Ik niet", zegt Vos. „Ook in het verleden ben ik er bijna nooit geweest. Dat komt om dat het op dit moment nog niet verstandig is om zo intensief te trainen. Ik ben nu meer gebaat bij duurtrainingen op de weg." De we reldbekerwedstrijd in Koksijde komt eigenlijk iets te vroeg in haar opbouwschema. „Het is niet al leen vanwege het WK dat ik die cross toch rijd. Begin december staat er een trainingskamp in Zuid-Afrika op het programma. Als ik daarna pas begin met cros sen is dat weer aan de te late kant." Vos moet in aanloop naar het WK namelijk eerst punten ver dienen om verzekerd te zijn van een plaats op de eerste startrij van die mondiale titelstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33