Zeeland PZC Provincie wil geld ambulance zien Seniorendag valt goed bij Middelburgse ouderen Weekje zonder WALCHEREN 24 en 25 23 ZORG SGP en GroenLinks in Tweede Kamer: minister Schippers moet zich aan haar toezegging houden Tot 13.00 uur vanmiddag! Meer huisvesting voor migranten almanak Donderdag 10 november 2011 Veers Krekengebied krijgt een beurt van vijf miljoen Echtpaar Baak uit Vlissingen is zestig jaar getrouwd 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Edith Schip pers (Volksgezondheid) moet haar toezegging nakomen en het geld overmaken om de extra ambulan ce in Oostkapelle te kunnen be houden. In een brief aan Schippers herin nert de provincie de minister nog maals aan haar toezegging en vraagt haar de zaak snel op te los sen. In juli schreef de provincie er ook al een brief over aan minister Schippers. Sinds februari 2009 staat er een extra ambulance op de kop van Walcheren. Dat was een besluit van toenmalig minister van Volks gezondheid Ab Klink. Aanleiding was de concentratie van de verlos kunde in het ziekenhuis in Goes en de geboorte van een jongetje op Rijksweg A58. Klink erkende dat in noodsituaties niet iedereen vanuit de kop van Walcheren bin nen de norm van drie kwartier in het ziekenhuis in Goes kon zijn. Omdat de minister van Volksge zondheid verantwoordelijk is voor zowel kwaliteit als bereikbaarheid van de zorg, besloot hij een extra ambulance te plaatsen. Daar trok hij, samen met de provincie, geld voor uit. Maar er was één probleem: Klink had slechts een tijdelijke subsidie geregeld. Daardoor dreigde de extra ambulance weer te verdwij nen. De Tweede Kamer kwam daartegen in opstand en steunde een motie van SGP-Kamerlid Bas van der Vlies om te zorgen dat er voor eens en voor altijd geld voor de ambulance beschikbaar is. Mi nister Schippers zegde dat geld in februari dit jaar toe: een half mil joen euro per jaar. Maar dat geld is nog niet overgemaakt, stelt de pro vincie vast. Daarom roept het dage lijks provinciebestuur de minister op om het alsnog zo snel mogelijk te regelen. SGP en GroenLinks in de Tweede Kamer hebben inmiddels ophelde ring gevraagd. Kamerlid Kees van der Staaij (SGP): „Met de schrifte lijke vragen roep ik de minister op zich aan haar eerdere toezegging te houden om de ambulance op de kop van Walcheren te financie ren." Walcheren wacht al veel te lang op een structurele oplossing, vindt GroenLinks-Kamerlid Linda Voortman. „Als de minister zoiets afspreekt moet het ook gebeuren." Minister Schippers kon gisteren nog niet op de brief van de provin cie reageren. Trekking 10 november Belastingvrij door Yorben Weststrate HEINKENSZAND - Borsele wil meer huisvesting bieden aan arbeidsmi granten. Fruittelers mogen nu tij dens het plukseizoen caravans plaatsen. Het college wil de perio de uitbreiden van r februari tot en met 15 november. Buitenlandse werknemers die langer in Borsele verblijven, mogen in voormalige hotels of reguliere huizen wonen. Ook nieuwbouw wordt mogelijk. Op de redactie van deze krant ging een mailtje rond, waarin gegadigden werden gezocht voor een bijzondere reportage. Zij zouden hiervoor wel een hele week moeten verblijven op een afgelegen locatie, in een verlaten pand. Gisteren meldde een van de col lega's aan de schrijver van het mail tje dat zijn significante ander wel in teresse had in het experiment. „Mijn Tip? redactie@pzc.nl zegen heeft hij", sprak zij. „Ik heb er alle vertrouwen in dat ik ook zonder hem het huishouden draaiende kan houden. En ik zal hem vreselijk mis sen, maar kijk nu al uit naar het warme weerzien." Of dit scenario werkelijkheid wordt, valt nog te be zien. Men blijkt in de rij te staan voor een weekje zonder eega. En het warme weerzien, natuurlijk. MIDDELBURG - „Deze dag is echt heel erg goed aangepakt door de gemeente", zegt senior Dick Zwit ser (71). Hij is ronduit enthousiast over de succesvolle informatiedag voor senioren die gisteren plaats vond bij het Hotel Van der Valk in Middelburg. De Seniorenraad Middelburg (SrM) schrok in eerste instantie wel een beetje van de aanmeldin gen. Ze stroomden namelijk bin nen bij de gemeente. Ongeveer duizend mensen hadden zich op gegeven en er was maar plek voor negenhonderd. De seniorendag had als thema 'Ouderen en Vitali teit'. Zo werden er allerlei activitei ten georganiseerd. Voor Marjan Bordes (64) is dat de voornaamste reden om mee te doen. „Ik hou er erg van om bezig te zijn. Nu konden we allerlei ver schillende dingen doen." Het leuk ste vindt zij de golfclinic bij het na bijgelegen Burggolf-terrein. Ook Dick Zwitser komt speciaal voor het golfen. „Een paar familieleden verderop in het land spelen dit spelletje al langer. Ik ben altijd een sportman geweest en wilde graag kijken hoe dit spelletje in zijn werk gaat." De dag begon met een lezing van schrijfster Marjan Berk, die haar vi sie gaf op ouder worden onder de titel 'Oud is in'. Zowel Zwitser als Bordes heeft genoten van de toe spraak van Berk. Bordes: „Ze had een leuk verhaal te vertellen over de leefwijze van de hedendaagse senioren." Senioren konden gisteren meedoen aan een golfles, die werd gegeven door Niels Nijssen. Helemaal rechts op de foto staat Dick Zwitser, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21