buitenland I n 2012 6.950" Nederland voor forse sancties tegen Iran Lichaam past niet in doodskist: arm eraf Voordelen eigen fabriek Keukenl Kampioen* ONTWERPERS Israëlische luchtaanval op Cazastrook Cain ontkent misbruik en blijft in de race Bloedbad op Duitse school verijdeld Rechter keurt bouw dam Brazilië goed eigen COLLECTIE De nieuwe collectie van onze eigen donderdag 10 november 2011 Op de buizen staan leuzen geschre ven als 'Leve vrij Libië' en 'Dood aan de dictator', maar ook 'Lang leve AS Roma'. Er komen twee voertuigen aangereden met een paar dozijn Li- biërs. Allen even opgewonden en en thousiast als Lameen en z'n vrien den. foto Harald Doornbos/GPD DEN HAAG - Nederland kan zich vinden in het voorstel van Frank rijk om over te gaan tot ongeken de sancties tegen Iran. Dat zei mi nister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken gisteren in een over leg met de Tweede Kamer. „Het spoor moet zijn: versterken van de sancties", aldus de minister. De minister houdt wel een slag om de arm, omdat hij eerst wil we ten welke nieuwe sancties Frank rijk op het oog heeft. De Kamer pleitte in het overleg voor meer sancties tegen Iran. Andere landen, naast Frankrijk ook de VS en Groot-Brittannië, zinnen ook op hardere sancties. Het Internationaal Atoomenergie Agentschap verklaarde dinsdag aanwijzingen te hebben dat Iran in ieder geval tot vorig jaar aan een kernwapen heeft gewerkt. Rusland steunt nieuwe, hardere sancties juist niet, meldde persbu- j reau Interfax gisteren op gezag van J het ministerie van Buitenlandse Zaken. Moskou heeft een veto in 'y de VN-Veiligheidsraad. De Iraanse president Ahmadi- nejad liet gisteren weten dat Iran geen centimeter afwijkt van het atoomprogramma waar het land aan werkt. De wereld wordt vol gens de president misleid door be weringen dat het land ontwikke ling van een kernwapen nastreeft, terwijl Iran dit niet van plan is. door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Het lichaam van een gesneuvelde marinier paste niet in een kist. Door zijn verwondingen stond zijn linkerarm in een hoek van 90 graden. Zijn familie wilde dat hij in uniform werd begraven. Het Amerikaanse legermortua- rium wist een creatieve oplossing. Ze zaagden zijn arm er af De fami lie van de marinier wist van niks. Deze behandeling van oorlogsdo den op eigen bodem staat in schril contrast met het vertoon van res pect als ze van Afghanistan terug naar huis worden gebracht. Dan volgt in het vliegtuig of op de start baan een indrukwekkende en emotionele ceremonie. Maar op de luchtmachtbasis Dover in de staat Delaware, door de Amerikaanse regering in de Golfoorlog van 1991 aangewezen als centrale aankomstplaats voor oorlogsdoden, was het respect ver te zoeken. Daar raakten ze li chaamsdelen en plastic tassen met menselijke resten kwijt. De misstanden hebben bij Con gresleden en veteranen geschokte reacties teweeg gebracht. Maar het is vooral een klap in het gezicht van alle nabestaanden. Met veer tien lichamen ging het mis in Dover, ontdekte Defensie in mei 2010. Pas afgelopen weekend zijn de nabestaanden geïnformeerd. Volgens militairen werden de fou ten veroorzaakt door de werkdruk en het gruwelijke karakter van het werk. De commandanten zijn be rispt en overgeplaatst, maar wor den niet ontslagen. Dover is niet de enige plek waar ze respectloos omgaan met oorlogsdo den. Vorig jaar bleek dat op de mi litaire begraafplaats van Arlington lichamen foutief geïdentificeerd waren en dat stoffelijke resten in een massagraf waren gedumpt. JERUZALEM Israël heeft in de nacht van dins dag op woensdag een luchtaanval uitgevoerd op de Gazastrook. Dat gebeurde nadat Palestijnse strij ders dinsdagavond een raket op het zuiden van Israël hadden afge vuurd. Dat heeft een Israëlische le- gerwoordvoerder gisteren gezegd. Er zijn nog geen meldingen van do den of gewonden. Spanningen tus sen Israël en de Palestijnse Harnas laaiden vorige maand op. WASHINGTON Een strijdlustige Herman Cain, die meedingt naar de Republikeinse kandidatuur voor het Amerikaanse presidentschap, heeft verklaard dat hij doorgaat met zijn campagne. Aantijgingen van seksueel mis bruik van vrouwen legde hij naast zich neer. Maandag nog werd Cain door een vierde vrouw, Sharon Bia- lek, beschuldigd van ongepaste sek suele avances. LEIPZIG Een middelbare school in het oos ten van Duitsland is gisteren ontko men aan een bloedbad. Een 13-jari- ge leerlinge stichtte op twee plaat sen brand in het schoolgebouw in de plaats Ballenstedt. Ze had er fles sen met benzine leeggegoten en aangestoken. De politie overmees terde het meisje. Ze bleek meerde re messen en een bijl bij zich te hebben. Het meisje heeft volgens justitie een psychische stoornis. BRASILIA De bouw van een van de grootste stuwdammen ter wereld in het Bra ziliaanse Amazonegebied kan door gaan zonder de inheemse bevol king in het gebied verder te raad plegen. Dat heeft een Braziliaanse rechter gisteren bepaald. Federale aanklagers hadden een motie inge diend om de bouw van de Belo Monte-dam op te schorten. De aan klagers gaan in beroep. T/M ZATERDAG 12 NOVEMBER NIEUWE COLLECTIE 2012 fabrieksprijs STEINHAUS BUSCA Een ruime keuken waarin design de boventoon voert. Doordat de kastenwand is ingebouwd, ontstaat meer ruimte bij het spoel- en kookeiland. Het vijf centimeter dikke, hoogwaardige werkblad en de glanzende designfronten (die in diverse kleuren verkrijgbaar zijn) geven deze topkeuken een extra modern karakter. De topapparatuur maakt het plaatje compleet. Met recht een aanrader uit de collectie! De ontwerpers van Keuken Kampioen hebben zich weer laten inspireren op verschillende beurzen voor de nieuwe keukencollectie voor 2012. In nauwe samenwerking met onze eigen fabriek ontwikkelden ze zo een schitterende nieuwe Steinhaus-collectie. Helemaal volgens de laatste trends en voorzien van de nieuwste technische snufjes. Beste kwaliteit voor de laagste prijs. Breecfassortiment, wij kunnen alles maken. Design, greeploos, landelijk, hout, lak, kunststof, etc. Alle keukens zijn maatwerk, toch leveren we al vanaf 3 weken. (In Nederland ligt het gemiddelde op 8 weken!) Levenslange service. Hebt u op uw keuken na plaatsing service nodig? Altijd verleend binnen 14 dagen! Geen aanbetaling en 5 jaar volledige fabrieksgarantie. Kampioen in keukens Ede, Galvanistraat 59 (naast Brugman), 0318-63 13 81 Tiel, Buitenbulkweg 7 (Meubelboulevard Tiel), 0344-62 74 10 Keuken Kampioen heeft 31 ve_stigingen door heel Nederland! Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11