op geboortegrond zeeland 125 Kats vreest komst betonsilo's in haven Celstraf geëist voor helen gestolen spullen Geld voor wandelroutes over Noord-Beveland Nederlandse ruimtevaarder uit Sluiskil Opening van carnavalsseizoen in Paerehat woensdag 9 november 2011 In die tijd was ik nog bezig met mijn studie audiovisuele vormge ving aan de kunstacademie in Bre da, dus kwam het er niet van", al dus Van de Vijver. Toen dit jaar de laatste Amerikaan se spaceshuttle de ruimte in ging, dacht Van de Vijver: het is nu of nooit. Via volkssterrenwacht Phi- lippus Lansbergen in Middelburg kreeg de filmmaker contact met Van den Berg. „Hij vond het geen probleem dat ik hem in Florida wilde opzoeken. Hij vond het ook meteen leuk dat er een film werd gemaakt, al waakt hij ervoor om aan persoons verheerlijking mee te werken. Het feit dat ik zo nadrukkelijk voor een link met zijn geboortestreek kies, deed hem instemmen. Het wordt een Zeeuwse film, al is het wel mijn intentie om hem in bre der verband te vertonen." De twee spaceshuttle Atlantis. foto privé-collectie Florenz van de Vijver VLISSINGEN - Een controle door de politie bij een Zoetermeerder (44) die midden in de nacht aan een au to stond te klussen in een gehuur de garageruimte, bracht de oplos sing aan het licht van een onsym pathieke diefstal in Vlissingen. De auto die door de Zoetermeerder van interieur werd ontdaan, bleek daar drie dagen eerder te zijn gesto len en bevatte een rolstoel. Die rol stoel wordt (of is) teruggegeven aan de eigenaar. Volgens de Zoetermeerder die bij de Haagse rechtbank terechtstond, had hij niets met die diefstal te ma ken. De auto was bij hem gebracht door een man die het leren inte rieur wilde laten vervangen, be weerde hij. Justitie betwijfelt of de man wel bestaat, want de verdach te heeft geen naam of telefoon nummer van hem. Er lag ook een extra set kentekenplaten in de au to, maar die hadden de al vaker voor het strippen en stelen van au to's veroordeelde verdachte niet argwanend gemaakt. Ook over de herkomst van andere gestolen spul len weigerde de verdachte uitsluit sel te geven. Volgens Justitie had hij dat wel moeten doen, omdat hij in de proeftijd zit van drie eer dere veroordelingen. De aanklaag ster eiste dertien maanden cel. Uitspraak op 21 november. Gewenste haven Kats bezochten samen de laatste lance ring, als start voor de documentai re. Volgende week gaan Van den Berg en Van de Vijver in Sluiskil aan de slag. Van de Vijver: „We be zoeken voor de documentaire plaatsen waaraan Lodewijk herin neringen heeft, zoals zijn geboorte huis en een school. Hij heeft tot zijn vijftiende in het dorp ge woond." Van de Vijver heeft van de provincie Zeeland 10.000 euro gekregen als startkapitaal voor zijn film. Na de opnames in Sluiskil breekt 'deel twee' aan; het deel waarvoor Van de Vijver nog geen geld binnen heeft gehengeld. „Ik probeer het onder meer bij bedrij ven en de gemeente Terneuzen. Ik ben er namelijk van overtuigd dat de film voor de streek van waarde is. Zoveel is er nog niet over Van den Berg verschenen. Ja, Netwerk maakte in 2004 een documentaire, maar daarin ging het niet zozeer over zijn band met Zeeland." De documentaire zal een klein uur duren en krijgt als titel 'De kleine vlek'. „Dat is een zinsnede uit het volkslied van Sluiskil. En het slaat ook op de manier waarop Van den Berg altijd naar Sluiskil is blijven kijken. Als 'die kleine vlek'. Ik hoop dat de film volgend jaar klaar is, zodat-ie bij Film by the Sea in première kan gaan. Daarna mik ik op meer filmfestivals. Het zou natuurlijk mooi zijn als deze film mijn doorbraak kan inlui den." Astronaut in Zeeland Lodewijk van den Berg is op dit moment in Nederland. Zo bracht hij maandag een bezoek aan de Delftse universiteit, waar hij chemi sche technologie studeerde. Aanstaande zaterdag geeft Van den Berg op uitnodiging van volksster renwacht Philippus Lansbergen om 13 uur een lezing in de abdij van Middelburg. Volgende week woensdag en don derdag maakt hij met Van de Vijver opnames in zijn geboortedorp Sluiskil. De sterrenwacht is nauw betrokken bij de filmopnames van Van de Vijver. 'S-HEERENHOEK - Camavalsstich- ting de Koenkelpot uit Paerehat ('s-Heerenhoek) opent zoals ge bruikelijk vrijdag het nieuwe carna valsseizoen. Vanwege de speciale datum (11/11/11) wordt er dit jaar flink uit gepakt. Aan het begin van de avond wordt het nieuwe motto be kend gemaakt. Om 23.11 uur is be kend of Prins Richard zijn elfde jaar samen met hofdame Femke vol maakt en of er een vervanger is gevonden voor nar Kees. De opening van het nieuwe carna valsseizoen is in café de Meiden. Feest dj Peter is van de partij en la ter op de avond met de 'Zware Jon gens'. Entree is gratis. door Claudia Sondervan KATS - Als de raad Noord-Beve land niet snel stappen zet, staat de provincie niets in de weg om de Katse haven te bestempelen als 'nat industriegebied' waar betonfa- brieken uit de provincie naar kun nen uitwijken. De dorpsraad van Kats snapt niet dat de gemeenteraad nog geen in tentie heeft vastgelegd om het hui dige bestemmingsplan uit 1970 aan te passen. De raad heeft zich immers uitgesproken dat industrie niet past op Noord-Beveland. En het oude bestemmingsplan staat industrie wel toe. De Dorpsraad en het deelcomité Toekomst Haven Kats zijn verbol gen over het feit dat Gedeputeerde Staten van Zeeland met een onder zoeksteam van het ministerie van Infrastructuur de Katse haven be schouwt als vestigingsmogelijk heid voor bedrijven die elders uit havens weg moeten. Dat zijn met name Pit Beton, dat in de weg zit in de haven Kamperland, en Ha ringman Beton, dat het Goese ha vengebied moet verlaten. Beide be drijven zijn eigendom van het con cern De Hoop en moeten wijken vanwege woningbouw. De erf pacht op de grond van Pit Beton is opgezegd per 2015. De Katse haven is volgens GS kans hebber naast de Sloehaven. De pro vincie gaat praten met de gemeen te Noord-Beveland, zich daarbij realiserend dat de Katse inwoners het plan dienen te steunen. Geen sprake van, stelt Chris van der Kraan, voorzitter van het comi té Toekomst Haven Kats. „In elk rapport dat tot nu toe is versche nen over de kwestie, in elke visie staat hoe de bevolking van Kats daar tegenover staat." Voor de be- tonfabrieken zouden watersportbe drijf Van de Rest en Hoondert Staal moeten wijken. „Er is geen geld om hen uit te kopen. En een betonhaven moet je niet willen in nationaal park Oosterschelde, Na- tura 2000-gebied." door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Europa betaalt 130.575 euro mee aan het nieuwe wandelnetwerk Noord-Beveland Eindeloos Eiland dat in aanleg is. Het wandelnetwerk is met name bedoeld om de recreant, die vooral aan de waterkant blijft, naar het binnenland te lokken. Het netwerk wordt 75 tot 100 kilo meter lang, met verharde en onver harde paden, deels over akkers en weiden. Via het Oosterscheldepad en het Deltapad sluit het netwerk aan op de overige Zeeuwse wandel routes. Het netwerk omvat zes 'ommetjes' rond de dorpskernen en verbindt de Oosterschelde- oever met de Veerse Meeroever via de Schotsman en het Bokke- gat, onderdoor de nieuwe fiets/ voetgangerstunnel onder de Oost-Westweg. De route wordt aangekleed met beplanting en in formatieborden. Noord-Beveland draagt zelf 82.857 euro bij, de pro vincie nog eens 47.718 euro. Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle inbouwapparatuur AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118 - 47 17 77 j www.avaelectro.nl Watersportbedrijf Van de Rest Hoondert Staal botenopslag orynjd uuijk urun uui psiddu c\du> De haven van Kats in huidige staat. Als de haven wordt aangewezen als 'nat bedrijventerrein' moet de haven leeg voor de betonsilo's. ruimte voor waterrecreatie I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57