ook wat vaker bellen met de kinderen' zeeland 23 Vijf Schouwse ploegen bij brandweerwedstrijd Moeder Theresa woensdag 9 november 2011 Het aantal ouderen dat in een zorgcentrum woont en nooit bezoek krijgt van familie of vrienden. Bij exploot van gerechtsdeurwaar der P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 4 november 2011 is op verzoek van MR. J.E.S. DE RECHTER, advo caat, wonende en kantoorhouden- de te Hulst, gedagvaard TAMARA MIKOLAIVNA SAVCHENKO, thans zonder bekende woon- en of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, om te verschijnen ter terecht-zitting van de Rechtbank Middelburg, sector kan ton, locatie Terneuzen op woensdag 22 februari 2012 des voormiddags te 10.30 uur, alsdan aldaar zitting hou dende in het Gerechtsgebouw aan het "Stadhuisplein 121 te Terneuzen, teneinde te doen hoor eisen en con cluderen op de gronden als in die dag vaarding nader staan omschreven. Van dit exploot kan voornoem de belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 'Eenzaamheid en het gevoel overbo dig te zijn, is de ergste vorm van ar moede die een mens kan treffen' teitenbegeleiders van plan om va ker een beroep te doen op familie bij bijzondere activiteiten als de wandeldriedaagse. „Er is toch niks leukers dan dat je dan geduwd wordt door je kleindochter?" Familieleden van bewoners kun nen ook gebruik maken van de voorzieningen van Duinoord. „Waar vroeger de kinderen oma meenamen naar kerk, kunnen ze nu ook een keer meedoen aan de vrijdagse weekafsluiting." Seinen ziet ook een rol weggelegd voor familieleden van bewoners die in een koor zitten of een mu ziekinstrument bespelen. „Ze heb ben er misschien nooit bij stilge staan, maar het is natuurlijk hart stikke leuk dat die komen optre den. Ook de andere bewoners vin den dat gezellig." Het goede voor beeld wordt binnenkort gegeven door familieleden die een paar jaar achter elkaar in Zuid-Afrika zijn ge weest en daar binnenkort in het grand café een presentatie over ko men geven. Tot slot geeft Seinen nog een aan tal tips om eenzaamheid op af stand te bestrijden. „Als oma een digitale fotolijst krijgt die bij elk be zoek wordt ververst, blijft ze be trokken bij de familie." Ook willen de begeleiders helpen door voor de bewoners e-mails terug te stu ren en ze te leren sms'en. „In het grand café kunnen bewoners via Skype zelfs contact hebben met fa milie aan de andere kant van de wereld." Naast de digitale wegen om con tact te onderhouden, wijst Seinen op de 'ouderwetse' manier. „Het sturen van een bloemetje of een kaartje is ook heel veelbetekenend. Mensen vinden het geweldig om iets in hun postbusje aan te tref fen", zegt Seinen. „Maar oma kan zelf ook meer doen dan ze denkt. Ook zij kan vaker bellen om de kleinkinderen te vragen hoe de nieuwe baan bevalt. En als ze zelf een kaartje stuurt, stuurt de fami lie ook eerder een kaartje terug." Janny Braber geniet met haar dochter Nelleke van de Merbel-Braber van de high tea in zorgcentrum Duinoord. Familieleden van bewoners waren uitgenodigd om tips te krijgen om eenzaamheid tegen te gaan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans SINT PHIUPSLAND - Schouwen-Dui- veland is goed vertegenwoordigd bij de jeugdbrandweerwedstrijden zaterdag 12 november in Sint Phi- lipsland. Vijf Schouwen-Duive- landse ploegen doen er aan mee. De wedstrijden zaterdag staan on der leiding van de jeugdbrandweer Sint Philipsland en spelen zich ook af in Sint Philipsland. De meeste van de deelnemende ploe gen hebben volgens brandweer commandant van Tholen Koos de Feijter eerder meegedaan met regu liere jeugdbrandweerwedstrijden en staan nu voor een onderlinge krachtmeting op Zeeuws niveau. De Feijter kenschetst alle deelne mers bij voorbaat als winnaars. „Winnaars in het opzicht dat jullie bezig zijn met een bijzondere taak in de veiligheid van ons allemaal." De wedstrijd is er een voor zowel junioren als aspiranten. Bij de ju nioren treden de ploegen van Sint Philipsland, Bruinlsse, Middel burg, Vlissingen, Goes (1 en 2) en Westerschouwen tegen elkaar in het strijdperk. Bij de aspiranten gaat de strijd tussen; Sint Philips land Bruinisse, Goes (1 en 2), Westerschouwen, Schouwen (ge mengd), Vlissingen, Middelburg (1 en 2) en Veere (1 en 2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47