Zeeland PZCUt 'Gemakkelijke datum om te onthouden' Grieks SCHOUWEN-DUSVELAND 22 en 23 24 en 25 HUWELIJK Trouwen op de elfde van de elfde is populair op Schouwen-Duiveland De bus in voor voorlichting over alcohol en drugs Lezing Paul de Schipper afgelast Vrouw (64) gewond bij' aanrijding Klimroos weer beste met kinderpostzegels almanak Woensdag 9 november 2011 High tea met tips om eenzaamheid bij ouderen tegen te gaan it i _l Wateraanj aagstation werd burchtwoning met prachtig uitzicht Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse en Melita Lanting Trouwen op de elfde van de elfde in 2011: het blijkt een aantrekkelijke datum. Zo ook op Schouwen-Dui veland. Alle beschikbare babsen (bijzondere ambtenaren van de burgelijke stand) zijn op deze dag in touw, vertelt Floor Kik: zij is er zelf een van. „Ik trouw een stel in de Dikke Toren", zegt Kik. Dat zijn Corine Hendrikse uit Zie- rikzee en Robert Grootveld uit Brouwershaven. Ze kozen bewust voor de elfde van de elfde. „Het is een gemakkelijke datum om te ont houden", lacht Corine. „We wil den aan het eind van het jaar trou wen omdat dan ons huis klaar zou zijn." De voorliefde voor een bij zondere datum zet zich ook voort in de keuze voor de locatie. „We wilden eigenlijk trouwen in het oude stadhuis, maar dat kan niet omdat het wordt gerenoveerd. Dus moesten we wat anders en toen zagen we de Dikke Toren. Een imposant gebouw dat het aan zicht van Zierikzee bepaalt. Het is wel veel georganiseer, want je hebt daar niets. Geen stoelen, geen ver warming, dus dat moesten we wel allemaal zelf regelen." In de gemeente trouwen vrijdag vier stellen. Volgens Jan van Nieu- wenhuize van de afdeling burger zaken is dat meer dan op een nor male vrijdag in november. „Gemid deld trouwen er dan één of twee stellen." De populariteit komt volgens Van Nieuwehuijze ook door het feit dat 11-11-11 op een vrijdag valt. Als volgend jaar op 12 december - een woensdag - de reeks bijzondere trouwdata stopt, verwacht hij dan ook geen grote toestroom van trouwlustigen. Voor Erik Visser en Eline Kasen uit het Brabantse Heusden is de elfde van de elfde niet zomaar een leuke datum. „Precies tien jaar gele den sloeg de vonk over en begon onze relatie", vertelt Erik. „Na een concert bij ons in de buurt vroeg Eline of ik zin had om naar het strand te gaan." Daar had Erik wel oren naar. Ruim een uur later stond het verliefde stelletje op het strand bij Westenschouwen. De twee koesteren de datum waar op hun liefde ontsproot. Ze von den het dan ook meer dan de moeite waard om te wachten op 11-11-11 om met elkaar te trouwen. „Natuurlijk moest ik haar nog wel ten huwelijk vragen, dat heb ik in juni op haar verjaardag gedaan." Erik en Eline wisten al snel dat het huwelijk op Schouwen-Duiveland moest plaatsvinden. „We hebben gewoon iets met dat eiland. Daar om zijn we op zoek gegaan naar een mooie locatie aan het strand waar je mag trouwen. Dat is strandpaviljoen Our Seaside in Renesse geworden." De ceremonie begint heel toepasselijk om 11.00 uur. „Eigenlijk wilden we om elf over elf elkaar het ja-woord geven, maar volgens de trouwambtenaar zit je dan zo op de tijd te focussen dat je niet meer van het moment geniet." Dat hun trouwdatum tegelijk valt met de start van het carnavalssei zoen, is volgens Erik meer toéval. „We zijn wel Brabanders, maar geen fanatieke carnavallers." ZIERIKZEE - Rond de 150 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van vijf Zierikzeese basisscho len stapten gisteren in de oude Amerikaanse schoolbus van Indigo Preventie. Daar werden zij door preventiewerkers Elina Janse en Ma- rije de Visser en jongerenvoorlichter/stagiaire Anne Ars voorgelicht over de gevaren van ro ken, energydrinks, alcohol en drugs. „We toe ren de hele week door Zeeland in het kader van de campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen'", schetst Janse de achtergronden. „Jongeren vin den het heel leuk om in de bus les te krijgen", weet zij inmiddels uit ervaring. In de avond uren wordt de bus ingezet voor onder meer een bezoek aan jongerenontmoetingsplaatsen en evenementen. foto Dirk-Jan Gjeltema OUWERKERK NIEUWERKERK Schrijver Paxil de Schipper komt morgenmiddag niet naar het Wa- tersnoodmuseum. Hij is door per soonlijke omstandigheden verhin derd. Paul de Schipper is auteur van het boek 'De sterke van Saef- tinghe' en winnaar van de Jan Bruijnsprijs, de prijs van het beste boek van een Zeeuwse auteur over een Zeeuws onderwerp. De Schip per komt nu 23 november. Een 64-jarige fietsster uit de ge meente Schouwen-Duiveland is gis termiddag rond half een gewond geraakt bij een aanrijding met een 63-jarige fietser uit dezelfde ge meente. De botsing vond plaats op de krui sing Fazantenlaan Botlandstraat in Nieuwerkerk. De vrouw viel; ze is met onbekend letsel naar het zie kenhuis in Goes gebracht. KRABBENDIJKE De kinderen van groep 7/8 van openbare basisschool de Klimroos in Krabbendijke hebben, nét als vo rig jaar, de meeste Kinderpostze gels van heel Nederland verkocht. De 14 leerlingen hebben een record bedrag van precies 5555 euro ver kocht; wat neerkomt op een gemid deld bedrag van 397 euro per leer ling. Zij lieten 5500 scholen achter zich. Die medewerkster van dat Goese kantoor trof bij aankomst een pin pas aan op de parkeerplaats. Ze nam het stukje plastic mee naar haar afdeling, maar daar bleek nie mand zijn of haar pas te missen. Ook op andere etages was niemand iets verloren. „Lag er niet toevallig ook een pinco de bij die pas?", wilde een collega die Tip? redactie@pzc.nl wel wat extra geld kan gebruiken, weten. Helaas dat was niet het ge val. „Staat er geen naam op dat pas je?", vroeg een ander. „Ja, volgens mij is het Grieks", antwoordde de vindster. Een andere medewerker, die het gesprek vanachter zijn pc volgde, móest hem inkoppen. „Nou, in dat geval had het niks uitgemaakt of de pincode erbij zat!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45