Geen veroordeling in O 21 zeeland Subsidie voor mosselteelt Noordzee Duizend Bommen!!! PZC De krant 6 weken voor 18 euro! De rechtbank sprak vrijdag een verdachte van moord vrij. Het is niet de eerste opvallende vrijspraak. OM benieuwd naar reacties hof woensdag 9 november 2011 Of ik nog naar de Kuif je-film ga? Ik weet het echt niet, ik twijfel. Mijn zoon zeurt me al weken aan mijn hoofd. Hij vindt dat ik móet. Ik heb immers alle boeken van Kuifje en ik lees ze nog steeds met regelmaat. Ik geef het grif toe. Ik ben een vre selijke Kuifje-snob. In de boeken kast op de slaapkamer staat een se rie Kuifjes waar mijn zoon met zijn vieze, plakkerige kinderhand jes in mag lezen. In de boekenkast beneden staat veilig op de boven ste plank, twee meter boven zijn bereik, een serie originele uitga ven van Kuifje. Van deze boeken moet hij afblijven. Dat weet hij. In mijn originele versie van de Ze ven Kristallen Bollen, zoeken Kuif je en Haddock nog in de haven van Vlissingen naar een spoor van de ontvoerde professor Zon nebloem. Het is bij mijn weten de enige Nederlandse stad die Kuifje bezoekt Maar weinigen weten dit en nog minder Kuifje-fans hebben deze editie. U begrijpt dat ik er erg zui nig op ben. COLOFON mlÊÊÊKtI PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/iezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (NA28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (psj Stuur de bon naar: PZC, Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening T\f7 De PZC gaal zorgvuldig om met persooi isgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. VRIJSPRAKEN 'Er is geen enkel bewijs dat het verdachte is geweest die het slachtoffer heeft aangeraakt.' De rechtbank in het Van der Linden-vonnis Ik bedoel maar een beeld te schet sen: Kuifje is heilig en wee dege ne die hem niet respecteert Kuifje en ik, we hebben een band. We zijn allebei journalist. Althans, dat dacht ik. Nu zie ik in eens mensen de film-Kuifje om schrijven als een detective. „U zei?" „Kuifje de detective?" Tuurlijk niet. Kuifje is reporter en geen discussie daarover. Hij heeft weliswaar een veel soe peler baas dan ik. Want zien we Kuifje ooit op een redactie? Zien we hem bellen met een nerveuze chef? Nee, hij komt een of twee keer in de boeken voor met een notitie blok in zijn handen. Maar hij is wel degelijk, net als collega-strip helden Superman (verslaggever) en Spiderman (persfotograaf), een broeder van de pers. En wie daaraan morrelt, die stuur ik zonder pardon de journalisten vakbond op zijn dak. Stelletje basji-bozoeks, ectoplas- ma's, kanaken, Anakoloeten, Visi- goten, Balkan-horken! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Emile Calon fficier van justitie John Remmerswaal heeft mogelijk een profetische gave. Hij sprak mei dit jaar al de vrees uit dat de reorgani satie van de politie wel eens nega tiefkan uitpakken voor de opspo ring van criminelen. Tijdens een informele ontmoeting zei de plaatsvervangend hoofdofficier dat hij bang was dat door de samen voegen van de politiekorpsen van Zeeland en West-Brabant heel veel energie verloren zou raken omdat agenten vooral bezig zou den zijn met hun eigen toekomst en minder met de buitenwereld. Hij zei destijds niet dat de samen voeging van de OM-parketten Mid delburg en Breda ook wel eens een dergelijk effect zou hebben. Toch zou het zo kunnen zijn dat de gelijktijdige reorganisaties bij OM en politie gevolgen hebben Het Openbaar Ministerie wil niet inhoudebjk reage ren op de uitspraak in de moordzaak van Van der Linden. Woordvoerder Martine Pilaar zei dat de het vonnis nog bestudeerd wordt. Als enige verdere reactie vertelde ze dat het OM het vonnis 'heel opvallend' vindt. Ze ziet geen verband tussen de drie afzon derlijke strafzaken die alle tot vrij spraak leidde. „Er is in de Renes- se-zaak en Kattendijke-zaak een groot verschil in waardering van de bewijsmiddelen door recht bank en Openbaar Ministerie." Ze wijst erop dat in die zaken hoger beroep is aangetekend en dat het OM afwacht hoe een hoger rechts college oordeelt over de beide za ken. „We zijn heel benieuwd naar de reacties van het gerechtshof" Een foto van llonka Toth aan het hek van de begraafplaats in Vlissingen. foto Lex de Meester voor de opsporing en de vervol ging. Het valt namelijk op dat het Openbaar Ministerie dit jaar er niet in geslaagd is de verdachten in drie geruchtmakende strafzaken veroordeeld te krijgen. Om te beginnen de Duitse neuro- chirurg die verdacht werd van een poging tot wurgen van een jonge landgenote in Renesse, zomer vo rig jaar. Op 26 mei van dit jaar werd hij vrijgesproken terwijl het OM vond dat hij vier jaar opgeslo ten moest worden. In het vonnis liet de Middelburgse rechtbank zich zeer kritisch uit over de han delwijze van het OM. Een maand later volgde een nieu we vrijspraak in een andere straf zaak: de Kattendijkse gifmoord. Het OM probeerde de weduwe van Ad van den Dool veroordeeld te krijgen tot vijftien jaar cel. Zij zou hem vermoord hebben door hem een haargroeimiddel toe te dienen waardoor zijn zwakke hart het begaf Ook hier volgde vrij spraak. Afgelopen vrijdag sprak de Middel burgse rechtbank een Vlissingse (26) vrij van moord op Joost van der Linden. De uitspraak kan ge zien worden als een ernstige te rechtwijzing aan het adres van het Openbaar Ministerie. Want de rechtbank stelt klip en klaar dat de partner van de Vlissingse wel eens diegene kan zijn die Van der Lin den om het leven heeft gebracht. Die partner werd in eerste instan tie, samen met zijn vriendin, door het OM gezien als schuldig aan de dood van Van der Linden. Gedu rende het onderzoek veranderde het OM die aanklacht van moord/- doodslag in alleen maar begunsti ging want hij zou zijn vriendin, na dat ze Van der Linden om het le ven had gebracht, geholpen heb ben te vluchten. Hij werd daar, conform de eis, voor veroordeeld tot vijf maanden cel. Volgens geraadpleegde 'advocaten, die alleen anoniem willen praten, is het zeer uitzonderlijk dat de rechtbank in een vonnis het OM op de vingers tikt. De advocaten zijn voorzichtig als gevraagd wordt of de Zeeuwse politie en het Mid delburgse OM momenteel last heb ben van de reorganisaties. Ook zijn ze het er niet over eens of het OM de tot vijf maanden veroor deelde man alsnog kan vervolgen voor moord/doodslag. De een ziet wel mogelijkheden, de ander twij felt en wijst erop dat iemand niet voor een en hetzelfde feit twee maal vervolgd kan worden. Collega's van deze advocaten mer ken op dat de wet voldoende ruim te biedt om alsnog een poging te wagen een dader te vinden voor de moord op Van der Linden. Wel door Lilian Dominicus YERSEKE - De provincie geeft een subsidie van maximaal 52.000 eu ro voor een proef met commer ciële mosselproductie op de Noordzee. Dat hebben Gedepu teerde Staten gisteren besloten. Zo hopen ze de mosselsector, die in zwaar weer zit doordat twee jaar achtereen de mosselzaadpro ductie is uitgebleven, te ondersteu nen. „De druk op de traditionele mosselproductiegebieden in de Waddenzee en de Oosterschelde neemt toe. Er is een noodzaak om alternatieve teeltmethoden, zoals mosselzaadinvanginstallaties, uit te breiden", zo lichten GS toe. Elders op de wereld is weliswaar al ervaring opgedaan met offshore mosselproductie, maar de omstan digheden op de Noordzee zijn to taal anders. „Dit is een van de drukst bevaren scheepvaartroutes in de wereld. Een zeer dynamisch gebied. Er is nog veel experimen teel onderzoek nodig voordat mos selproductie op de Noordzee mo gelijk is", aldus GS. Vier bedrijven, BRU 40 BV, Vis- kwekerij Neeltje Jans BV, Prins Dingemanse Aquacultuur en Roem van Yerseke, maakten dit voorjaar bekend met de proef van drie jaar te willen beginnen. Het totale project vergt een investering van een miljoen. De voorbereidingskosten bedragen circa 130.000 euro. Daar draagt de provincie nu aan bij. Deze voorbe reidingsfase bestaat uit de aanpas sing van bestaande systemen, zo als longline en netten, aan de ru were omstandigheden op de Noordzee, overleg over de vergun ningstrajecten en de oprichting van het consortium. De volgende fase bestaat uit het uittesten van de verschillende sys temen in de praktijk op de geselec teerde locaties. Het consortium heeft zes gebieden in de Noordzee voor de Zeeuwse kust voor ogen, die een gezamenlijke oppervlakte hebben van 4000 hectare. De be drijven hopen dat het project in 2012 van start gaat. Het consortium is verguld met de subsidie, laat Ronald de Vos, aqua- cultuurspecialist bij Koninklijke Prins Dingemanse in Yerseke weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2