rekenSn'egt Operette en musical gemeente sluis amateurs vieren feest zeeland 121 Hanny Thomaes Achteruitgang de tijd niet meer bij Spirituele avond met Gerard Lambrechts E. Fassaert heeft de mooiste vogels Bondskruis kanaries voor N. Moens Met stip het beste verzekeringspakket oostburg - Waterschap Schelde- stromen wil best maatregelen tref fen om te voorkomen dat er langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust strandgangers in de berm parke ren, maar dan moet de gemeente Sluis de kosten betalen. Dat meldt het waterschap de gemeente. Sluis vroeg het schap om bermpar- keren langs waterschapswegen te gen te gaan. Het schap wijst er nu op dat parkeren in de berm buiten de bebouwde kom in principe is toegestaan, en dat Sluis de maatre gel niet uit veiligheidsoverwegin gen, maar vanuit economische mo tieven wil: de gemeente wil par keerders immers op de (betaalde) parkings hebben. Sluis moet maat regelen daarom zelf betalen. Het college ziet nu op korte termijn geen oplossing; wel dringt de bur gemeester er bij de politie op aan te handhaven op plekken waar nu niet mag worden geparkeerd. door Martijn de Koning breskens - De Zeeuws-Vlaamse Operette en Musical Amateurs, be ter bekend als Zoma, laten het veertigjarig bestaan volgend jaar niet zonder slag of stoot voorbij gaan. Er komt zowel een jubileum boek als een reünie voor iedereen die ooit ook maar iets met Zoma te maken heeft gehad. Het plan voor de reünie komt voort uit het idee een boek te schrijven, vertelt initiatiefnemer en destijds oprichter Peter de Lij- ser. „Voor het boek heb ik natuur lijk allerlei mensen benaderd. Al pratend kwamen veel van hen, on afhankelijk van elkaar, tot de con clusie dat het leuk zou zijn elkaar weer eens te zien." Een reüniecommissie nam de taak op zich om alle namen van men sen die de afgelopen veertig jaar met Zoma te maken hadden, te in ventariseren: (hoofdrol)spelers, maar ook koorleden en decorbou wers: al met al zo'n zeshonderd mensen. Met alleen die verzame ling namen ben je er echter nog niet, beseft De Lijser. „We moeten veel mensen nog zien op te spo ren." Zeker de destijds ongehuwde meisjes en vrouwen, die nu vaak een andere achternaam hebben, zijn lastig te vinden. De reünie en de presentatie van het boek vinden plaats op 14 april in het Ledeltheater. De Lijser vraagt iedereen die in de afgelo pen veertig jaar iets voor of met Zoma heeft gedaan, zich te mel den door een mailtje te sturen naar zomareunie@zeelandnet.nl. Ook mensen die zich inmiddels op een andere wijze bij de com missie hebben gemeld, wordt ge vraagd hun mailadres door te ge ven, omdat op die manier verdere informatie wordt verstrekt. dinsdag 8 november 2011 De klokken van het voormalige gemeentehuis geven de juiste tijd aan, de kerkklok staat 'eeuwig' op zeven over half vier. foto Mark Neelemans Z mmaaBsssi^iemsaaïSBs^mw^BBssaeBBaBBaBS HULST De 4windrichtingen houdt 17 no vember een avond met Gerard Lam brechts bij Bodyline aan het Sta- tionssplein in Hulst. Door middel van foto's en voorwerpen vertelt Lambrechts met zijn begeleider en met engelbewaarders van de aan wezigen wat voor hen nu belang rijk. is. Toegang 9 euro. In verband met het beperkte aantal plaatsen is inschrijven noodzakelijk op 0114- 319399 of www.4windrichtingen.eu. HULST In café De Ster in Hulst brachten 17 kwekers van Vogelvreugd 260 vo gels voor de keurmeesters op tafel tijdens de jaarlijkse vogelshow. Ali cia Krijger werd jeugdkampioen. Het bondskruis was voor E. Fassae rt. Deze kweker won ook het klas sement van de drie beste vogels Ei gen Kweek en het klassement van verdienste. „Hoofdplaat is langzamerhand het getto van Sluis: een dorp dat nooit klaagt, nooit vraagt, maar altijd wordt overgeslagen. Het is schandalig dat het dorp niet bij de tijd is, omdat de gemeente de klok niet laat maken." De stilstaande klok kan wel eens symboliscnvoor Hoofdplaat worden, vrezen inwoners. „Stilstand is achteruitgang. Dat zie je ook terug bij leegstaan de winkels, restaurants en woningen", betogen klanten van de bakkerij. SLUISKIL Op de vogeltentoonstellïng van de Sluiskilse Vogelvrienden in het Meulengat waren bijna 500 vogels van 41 inzenders te zien. Dertien vogels kregen de hoogste score van 93 punten. M. Bonsel won het klas sement Eigen Kweek. Het bonds kruis bij de kanaries was voor N. Moens en de trofee Dallinga voor de hoogst gewaardeerde parkiet ging naar T. van Vlaenderen. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53