plaats even pas op de oven Uitslagen fokdag Drie verdachten opgepakt voor inbraak in bedrijf Politie zoekt getuigen beroving in Terneuzen 'Sluis kan niets doen aan hardrijders' Nieuwe wintercurus EHBO-vereniging Vier auto's betrokken bij aanrijding Marokkaans leren koken in vier avonden Ruim 500 vogels te kijk in de Kastanje alleen nadelen Nog een paar kaarten voor bonte avond Fietsenkijkdag sen, waardoor je nog beter materi aal overhoudt voor de dressuur en het springen. Bij andere paarden zal eerder de bol eraf gaan." Ofte wel, ze zullen eerder naar de slacht gaan. Dat de paardenfokkerij even een pas op de plaats maakt, kan nog een ander gunstig effect hebben, voorspelt de voorzitter van het fokdistrict Zeeuws-Vlaanderen. „De dekgel- den zijn de laatste jaren sterk geste gen. Je kunt een paard al laten dek ken voor 700 euro, maar je hoort ook - als het uitgangsmateriaal be ter wordt - prijzen van drie- tot vierduizend euro. Dat is wel erg veel. Je mag verwachten dat ook de dekgelden door de huidige cri sis omlaag zullen gaan." De paardensport mag voor echte liefhebbers wat kosten, weet Pica- vet. Hij heeft ooit gehoord dat er in Nederland net zoveel geld in de paardensport omgaat als in de voetballerij, aan lessen, materiaal enzovoort. „Het is een hobby en mensen hebben daar veel voor over. Niet alleen in de paarden sport, maar ook in bijvoorbeeld de wielrennerij. Ie zit toch zo aan een paar duizend euro voor een nieu we racefiets." Op de 28ste fokdag bij manege Hei kant - waar zeventig procent van de deelnemers Belg is - merkte Pi- cavet weer eens hoe belangrijk paarden zijn voor de berijders. „Ze voelen zich sterk verbonden met hun paard. Een meisje liet bij de prijsuitreiking haar tranen de vrije loop. 'Hij is zo lief, zei ze over haar paard. Ik kan me daar alles bij voorstellen." Algemeen kampioen merries: Jo- linka van Papinlo, familie Antheu- nis-Lozie. Algemeen kampioen veulens: Ga- rina, C. de Feijter-Seijdlitz. Algemeen kampioen vrijsprin- gen: Jalisco F., W. de Dalie. Algemeen kampioen dressuur- paarden: APG Caruso (ggk AES), Remi Kulik. Algemeen kampioen springpaar den: Bella Fortuna, Cindy Perdaen. terneuzen - De politie heeft drie verdachten aangehouden van een inbraak eind oktober in een be drijf aan de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen. De daders kwamen vermoedelijk het pand binnen door een raam te vernielen en gin gen er vandoor met computerappa ratuur en een heleboel gereed schap. Uit getuigenverklaringen kwamen namen naar voren van mogelijke daders. Dat resulteerde afgelopen week in de aanhouding van mannen van 19, 17 en 32 jaar uit Terneuzen. Bij de 32-jarige man zijn spullen gevonden die vol gens de politie mogelijk van dief stal afkomstig zijn. dinsdag 8 november 2011 I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend *erki MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge rkend BORG Beveiligingsbedrijf kend Bmnddelectiebadrijt Tel.: 0113-213720 E-mail: info@coliinbv.nl Internet: www.colijnbv.nl J TERNEUZEN Een 51-jarige man uit Terneuzen is maandag rond 17.45 uur bij de bus halte in de Axelsestraat in zijn woonplaats door twee mannen be roofd. De twee onbekenden vroe gen hem om geld. Toen het slacht offer niet aan het verzoek voldeed, sloegen ze hem, pakten zijn tas af en renden ermee weg. De politie is op zoek naar mensen die getuige waren van de straatroof. Ze wor den verzocht zich te melden op het politiebureau in Terneuzen of te bellen met 0900-8844. BRESKENS De gemeente Sluis kan niets meer doen aan hardrijders in de Dorps straat en de Oude Rijksweg in Bres- kens, melden B en W in een brief aan een klagende aanwonende. Be woners en raadsleden wijzen regel matig op hardrijders, onder meer ter hoogte van de nieuwe wijk Roode Polder. Het gemeentebe stuur geeft aan dat er al maatrege len zijn genomen, en dat het aan de politie is om op te treden tegen mensen die nog te hard rijden. PHILIPPINE EHBO-vereniging Philippine houdt komende winter weer een cursus voor het eenheidsdiploma Eerste Hulp bij Ongevallen, inclusief oplei ding hartreanimatie, AED en aante kening verbandleer. In de Schotse Hoek in Philippine waar ook de praktijklessen zijn, is donderdag 17 november vanaf 19.30 uur een infor matie-avond. Wie interesse heeft en ouder is dan 15 jaar, kan zich vooraf aanmelden bij A. Neijt, 0115- 491280; T. Hemelsoet 06-22458647; of via a.j.neijt@hetnet.nl (e-mail). TERNEUZEN Bij een kop-staartaanrijding maan dagavond rond 18.00 uur op de N61 te Terneuzen zijn vier auto's be schadigd. Drie automobilisten stonden in een file te wachten voor de stop lichten. Een vierde automobilist reed op de uitvoegstrook en raakte daarbij één van de auto's. Deze auto botste verder op de andere. Twee personen zijn voor onder zoek met de ambulance naar het ziekenhuis vevoerd. OOSTBURG Stichting Welzijn West Zeeuwsch- Vlaanderen houdt vanaf vanavond een vierdaagse cursus 'Marokkaans Koken'. Die vindt plaats op vier achtereenvolgende dinsdagavon den, in Oostburg. Docente is Kah- dija Diaich. Deelnemers maken elke week een maaltijd of bakken koekjes. Daarna wordt alles uiteraard opgesmuld. Kosten: 164 euro. Aanmelden via administratie@welzijnencultuur.nl of 0117-455349- KLOOSTERZANDE Ruim 500 vogels van 29 inzenders zijn zaterdag 12 en zondag 13 no vember te bezichtigen in zaal de Kastanje bij de jaarlijkse expositie van Zang en Kleur. Vrijdag worden de vogels gekeurd door zes keur meesters. Naast leden van Zang en Kleur zijn er door de samenwer king met de Vlaamse Gaai uit Clin- ge ook inzendingen van kwekers van deze bevriende club. Zaterdag is de expositie geopend van 13.00 tot 20.00 uur. Zondag van 10.00 tot 16.00 uur. ven fokken, maar paarden kun je nu eenmaal niet opstapelen. Ze hebben verzorging en eten nodig." Een bekend gezegde onder liefheb bers is niet voor niets: een paard kost een paard. Op de 28ste Interland Fokdag in Heikant was dat dus nog niet te merken. Picavet verwacht dat dit volgend jaar wel het geval zal zijn. Hij heeft zelf zowel vorig jaar als dit jaar zijn drie merries niet laten dekken. Meer collega's hebben dat volgens hem niet gedaan. „Je zult dat in de keuringen terugzien en dat heeft ook de volgende jaren ef fect, dat er minder meerjarige paar den komen." Een crisis is nooit leuk. Iedereen wil het liefst vooruitgang. Toch ziet Picavet ook positieve kanten aan de huidige, mindere rijd. „Mis schien is het wel goed. Fokkers zul len een strengere selectie toepas foto Mark Neelemans koewacht - Dans, muziek, vertel sels, scetches en conferences lopen als een rode draad door de Bonte avond die vrijdag 11 en zaterdag 12 november in het gemeenschaps centrum De Vlaschaard in Koe wacht op de rol staat. De zesde edi tie wordt volledig ingevuld door inwoners en ex-inwoners van het vlasdorp. De slagwerkgroep Koe wacht en de Vlasbloazers zorgen voor de muzikale invulling. Beide avonden biedt de zaal plaats aan 250 mensen. De vrijdag is inmid dels uitverkocht. Voor zaterdag zijn nog enkele kaarten verkrijg baar. De bonte avonden beginnen telkens om 19.30 uur. terneuzen - De politie houdt van daag, dinsdag, van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 en 17.00 uur een fietsenkijkdag bij Navimar aan de Schependijk in Terneuzen. Bezoe kers van wie een fiets is gestolen of vermist, moeten het proces-ver- baal of een passend fietssleuteltje meenemen. O Voor elke verbouwing veel keuze in Sanitair KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51