18 [zeeland Paardenfokkerij maakt Handtekeningen Kop Noordstraat Hulst maakt zich op voor 11e Bierfestival CRISIS Voorzitter fokdistrict Zeeuws-Vlaanderen To Picavet ziet niet DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 'Duvelsjong' van Nelleke van der Krogt almanak dinsdag 8 november 2011 deelnemers was groot als vanouds, meer dan 120, en de kwaliteit van de getoonde warmbloedpaarden was ook prima. „Maar de export naar het buitenland, naar bijvoor beeld Turkije en de Verenigde Sta ten, is helemaal stilgevallen", weet voorzitter To Picavet. Hij verwacht overigens dat de huidige crisis ook wel eens een heilzame werking kan hebben. Het fokken van warmbloedpaar den is een wereldmarkt. Zit de eco nomie wereldwijd in een dip of be staat het idee dat die in een dip te recht dreigt te komen, dan blijft dat niet zonder gevolgen. Fokkers nemen het zekere voor het onzeke re en laten hun merries niet dek ken. Picavet: „Omdat de export sterk is teruggelopen, onder meer door de dure euro ten opzichte van de dollar, is er geen doorstro ming meer. Je kunt dan wel blij- door Harmen van der Werf De Kop van de Noordstraat aan de rand van de Terneuzense binnenstad met rechts café De Vriendschap. foto Peter Nicolai Het is crisis in de paar denfokkerij. En niet zo'n klein beetje ook. Op de 28ste In terland Fokdag in Heikant van het Koninklijk Warm bloed Paardenstamboek Neder land, fokdistrict Zeeuws-Vlaande- ren, was daar zaterdag nog niet veel van te merken. Het aantal DUVEISJONG 2 T/M 12 NOVEMBER 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Tip? redactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin had een leu ke vakantie in Frankrijk, vertelde zij tegen haar buren. Het enige pro bleem was zijn dierentuin, vervolgde ze een beetje cynisch. „Dierentuin?", vroeg de buurvrouw verbaasd? „Daar heb ik nooit iets van gemerkt, dat jullie een dierentuin hebben." „Ik niet, hij wel." Zij vertelde over zijn nieuwe speeltje op de smartphone: een dierentuin. En hij moet om de zoveel tijd zijn dieren digitaal verzorgen. En dat kan hij alleen doen als ze een onli- ne-verbinding hadden. „Dus moes ten wij midden op de dag de cam ping verlaten en een hotspot opzoe ken omdat hij weer zijn zebra's moest voeren, zijn kamelen mesten en zijn pinguïns vis voeren." HULST - Carnavalsstichting AHC de Vossen houdt in het weekend van zaterdag 12 en zondag 13 no vember voor de elfde keer het Bier festival. Daarnaast is er op zater dag avond voor de achtste keer het Carnavalsliedfestival. Het Bierfestival vindt ook dit jaar weer plaats in een grote tent aan de Grote Markt. Voorzitter van het festival Werner de Vries licht toe: „Het recept is bekend: men koopt een speciaal hiervoor ontworpen glas en vult het bij één van de kraampjes voor een schappelijke prijs. Een tiental ambachtelijke brouwers uit België en Nederland dragen zorg voor een breed aan- De 28ste Interland Fokdag op manege Heikant afgelopen zaterdag. bod. Voor de muzikale omlijsting van het Bierfestival hebben we een aantal prima muzikanten kun nen vinden". Tijdens het Carnavalsliedfestival presenteren zaterdagavond twaalf artiesten en blaaskapellen een lied je op het nieuwe carnavalsthema 'Maok ta mee!' Het winnend lied wordt uitgeroepen tot Carnavals lied voor het komend seizoen. Dit jaar wordt afgeweken van het gebruik om op de zaterdagavond de nieuwe Prins Carnaval te pre senteren. De Prins van de Vossen wordt dit jaar gepresenteerd op vrijdag 11-11-11, op de Grote Markt om 23.11 uur. MEEST GELEZEN 1. Occupydemonstratie in Terneuzen 2. Gewonden bij ongeluk Philippine 3. 'Niks te doen aan hardrijders' ZEEUWSE KELDER Lees alles over pijnlijke neuzen, een enorme verrassing en rare goals op www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De invulling van de Kop van de Noordstraat in Terneu zen is een stapje dichterbij. Project wethouder Frank van Hulle (ruim te) besefte gisteravond dat niet ie dereen spreekt van 'een mijlpaal'. „Sommigen vinden dat de stapjes te klein zijn. Maar ze worden wél gezet en dat is uiterst belangrijk." Hij zei het ter inleiding van een korte, enigszins feestelijke bijeen komst in de Burgerzaal van het stadhuis. Daar zetten de partners (gemeente, woonstichting Clavis, aannemer Van der Poel en ontwik kelaars Leyten en NL Develop ment) hun handtekening onder de zogenoemde ontwikkelovereen- komst. De Rabobank was verhin derd en had eerder al getekend. Die moet over een paar maanden worden gevolgd door een realisatie overeenkomst. Dat is het echte startsein voor de invulling van het gebied, waarvoor de ontwikkelaars makelaarskantoor Faasse-Fermont uit Terneuzen in de arm hebben genomen. Er moet 6000 vierkante meter aan winkel- en horecaruim- te worden ingevuld én een aantal appartementen. Op een vraag van D66-raadslid Charles ten Hengel moest Rob de Jong van projectontwikkelaar toe geven dat hij nog niet kan garande ren dat het plan in z'n huidige op zet doorgaat. „Dat zal de komende tijd moeten blijken. We hebben de haalbaarheid getoetst van de fi nanciering, de ruimtelijke invul ling, de functies, de procedures en hopelijk blijken al die aannames - want daarover hebben we het - nu ook echt haalbaar." Veel is afhanke lijk van de gevraagde bijdrage van de provincie. De gemeente steekt zelf miljoenen in het prestigepro ject en verwacht van 'Middelburg' 2,3 miljoen euro. Zo niet, dan moet het plan worden aangepast. De projectpartners hebben er nog steeds alle vertrouwen in, zo bleek. Ze hieven het glas champag ne en begaven zich vervolgens aan tafel. Niet overigens dan nadat bur gemeester Jan Lonink op spoed had aangedrongen bij de verdere aanpak van de plannen. „Want het heeft tot nu toe allemaal na tuurlijk wel lang geduurd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50