Zeeland PZCU Terneuzen verliezer op winkelgebied Koffie voor mantelzorgers ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 WESTERSCHELDETUNNEL Onderzoek signaleert toename gebruik zorgvoorzieningen Trapveldje in Hulster Leharstraat meer modder dan gras Danskoppel Kiel wint zilver Ballroomdansen Politie houdt kijkdag gestolen fietsen Verkoop theatershow De Boevere valt tegen Dinsdag 8 november 2011 Paardenfokkerij zwaar getroffen door crisis Hoofdplaat houdt de tijd niet meer bij Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf terneuzen - Winkeliers in de ge meente Terneuzen zijn de grote verliezers van de opening van de Westerscheldetunnel in 2003. Veel meer Terneuzenaren trekken naar Goes en Middelburg om inkopen te doen, zo blijkt uit onderzoek dat de Technische Universiteit (TU) Delft voor de provincie deed naar de 'ruimtelijke effecten van de tunnel'. Niet één gemeente heeft wat be treft bereikbaarheid zoveel geprofi teerd van de komst van de Wester scheldetunnel als Terneuzen. De bereikbaarheid is verdrievoudigd, volgens de onderzoekers van de TU Delft. De winst voor Walcher- se steden bedraagt 25 procent en voor Goes slechts 10 procent. Sluis en Hulst zijn wat betreft bereik baarheid weinig opgeschoten met de tunnel, wat niet zo gek is door het verlies van de autoveerdien sten Breskens-Vlissingen en Perk- polder-Kruiningen. Terneuzen is dus bereikbaarder ge worden, maar dat heeft voor met name de middenstand een nega tief effect gehad. De TU Delft-on derzoekers signaleren dat er veel koopkracht is weggevloeid uit Ter neuzen naar midden-Zeeland. Ter neuzenaren hebben Goes en Mid delburg ontdekt als winkelsteden, terwijl dit andersom - 'Zeeuwen van de overkant komen in Terneu zen winkelen' - niet of nauwelijks het geval is. Terneuzen heeft op winkelgebied de boot gemist. Alle pogingen om het winkelareaal te vernieuwen (de Kop van de Noordstraat in de binnenstad, de Kennedylaan-West bij de binnenstad en het leisure- centrum bij skihal Snowbase) heb ben tot op heden niet tot concrete resultaten geleid. De betere bereikbaarheid van Ter neuzen heeft ook positieve gevol gen. Zorgvoorzieningen in Zeeuws- Vlaanderen, zoals het ziekenhuis van ZorgSaam in Terneuzen, en in Vlaanderen krijgen meer toeloop uit Midden-Zeeland. Het belang rijkste motiefis de kwaliteit. Een ander positief effect voor met name grote bedrijven in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is dat zij in een breder gebied perso neel kunnen werven. Bedrijven in Terneuzen hebben meer werkne mers van 'de overkant' in dienst. Ze krijgen ook meer sollicitanten uit midden-Zeeland en werven er actiever. Dit vergroot de basis van het bedrijfsleven, wat belangrijk is voor de toekomst. HULST - De Hulster Componisten Guppy's noe men ze zich, de jongeren die zich sterk maken voor een opknapbeurt van hun trapveldje in de Leharstraat in de componistenbuurt. Bij re gen verandert het veldje in een modderpoel, bij droogte in een zandbak. Het weinige gras dat er nog groeit wordt kapot gereden door jeugd met brommers. Dus moet er iets aan de ingang gedaan worden. En ook aan de hoogte van de afrastering. Want nu vliegen de ballen in de voortuintjes van de woningen. En ook met de speeltuigen is van alles mis. De jonge ren zijn al op bezoek geweest bij burgemees ter Jan-Frans Mulder. Die vindt ook dat het veldje er slecht bij ligt. „We gaan er echt wat aan doen." foto Camile Schelstraete TERNEUZEN De Terneuzense Ciccio Pecoraro en Jasmijn van Jole hebben zondag op de Nederlandse Kampioenschap pen Ballroomdansen in Almere de zilveren medaille gewonnen in de amateur hoofdklasse. Het koppel van dansschool Kiel eindigde vorig jaar nog als zevende. Nu werden ze tweede in alle Ballroomdansen: En gelse Wals, Quickstep, Tango, Slow Foxtrot en Weense Wals. vsno&aaass,n TERNEUZEN De politie houdt vandaag, dinsdag, een fïetsenkijkdag in Terneuzen. Van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur kunnen mensen bij Navimar aan de Schependijk 29 komen kijken of hun gestolen rij wiel wellicht tussen de verzame ling teruggevonden fietsen staat Wel even het proces-verbaal van de aangifte of een passend fïetssleutel- tje meenemen. OOSTBURG De kaartverkoop van de eerste thea tershows van Petra de Boevere (het meisje van de slijterij) uit Breskens valt wat tegen. De try-out van Luc- tor et Aborta leverde veel positieve reacties op, maar ook daarna bleef de verkoop achter. Voor de voorstel lingen van 13 november in het Scheldetheater en 11 december in het Oostburgse Ledeltheater zijn nog ruim 500 kaarten te koop. hulst - Alle cliënten van Curamus en hun mantelzorgers krijgen een gratis kopje koffie. Curamus maakt dat gebaar tijdens de landelijke Dag van de Mantelzorg. Komende donderdag to november worden in heel Nederland mantelzorgers in het zonnetje gezet. Alle cliënten van Curamus krijgen tegoedbonnen voor gratis koffie. Ze kunnen die bonnen met hun mantelzorger besteden bij Brasse rie Truffino op het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst of in het restaurant van woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande en van De Lange Akkers in Koewacht. Vol gens Curamus is er dankzij de in zet van mantelzorgers meer kwali teit van leven voor de vele cliënten van de zorginstelling. „Ze zijn van onschatbare waarde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49