speler Middelburg zet woestijnbuizerd in tegen kauwen zeeland 121 Themadag vliedbergen, stellen en mottekastelen Nog veel onbekende paden in de 'Zak' onderneming Tips? Woninginbraak Quilt maken in kerstsferen Subcom verder onder vleugels van N-Sea Group 'De Biet' viert uitbreiding Muziektocht langs 'Leeflang orgels' Instituut biedt nu ook overdag opleidingen aan Workshop rond loopbaanswitch dinsdag 8 november 2011 worden gemaakt ook door particu lieren worden gekocht. Door te investeren in het zelf laten maken van duikkleding en het le veren van pakken en andere gespe cialiseerde materialen aan profes sionals als brandweer, marine, on derwateraannemers en jachtbou wers heeft het bedrijf zich veel minder afhankelijk gemaakt van het seizoen. „Wij zijn het hele jaar door aan het werk en hoeven het niet van zes maanden te hebben." De (droog-)pakken die onder het eigen merk op de markt worden gebracht, worden niet alleen van de letters SBWRX voorzien. „We passen de pakken aan de op de Ne derlandse markt. Onze brandweer mannen zijn gemiddeld toch net wat langer dan die in Engeland, waar we de pakken laten maken", legt Martijn uit. Daarnaast ontwikkelt hij ook ei gen producten voor duikers. Eén ervan is de paniekhaak. Daarmee kan een duiker zichzelf in een noodsituatie eenvoudig losmaken van de seinlijn waarmee de duiker met mensen boven water commu niceert. „De paniekhaak hebben we samen met een ander Zeeuws bedrijf gemaakt. Verschillende korpsen hebben hem al aange schaft. In België heeft een duiker er al in de praktijk gebruik van moeten maken." De groei van het duikbedrijf heeft de afgelopen zeven jaar al tot heel wat verbouwingen geleid aan de Elkerzeeseweg. Recent is een werk plaats omgebouwd tot kantoor. „Grote klanten hoeven nu niet meer langs het magazijn naar een kantoortje op de bovenverdieping. We hebben nu een representatief kantoor waarmee we goed voor de dag kunnen komen." Bent u net met een nieuw bedrijf gestart, heeft u uitbreidingsplan nen, een nieuw concept of bent u een webwinkel begonnen? Laat het ons weten. De PZC brengt iedere dinsdag nieuws van ondernemers op Schouwen-Duiveland in 'het on dernemersplein'. Tips:Schouwen-Duiveland@pzc.nl middelburg - Uit een woning aan de Oude Vlissingseweg in Middel burg is afgelopen weekend een kluis met daarin onbekend geldbe drag weggenomen. De diefstal moet zaterdag tussen 17.45 en 19.15 uur zijn gepleegd. Van de woning was een deur opengebroken. zierikzee - De Quilt Ster in Zierik- zee is alvast in de kerstsferen. Aan komende zaterdag, 12 november, kunnen liefhebbers van patch work meedoen aan een workshop. De cursisten gaan aan de slag met Engelse paperpiece-techniek. Het knutselen moet uiteindelijk resul teren in een kerstquiltje. Kosten voor de workshop zijn 39,50, inclu sief koffie, thee en lunch. Meer info: www.dequiltster.nl zierikzee - Nog deze week ver wachten Subcom en N-Sea, het voormalige Noordhoek Diving, overeenstemming te bereiken over een overname. Het plan is dat de activiteiten van onderwateraane- mer Subcom vanaf 1 januari 2012 ondergebracht worden bij N-Sho- re Diving, een onderdeel van N-Sea. Het in Zierikzee gevestigde bedrijf is in 2003 opgericht door Rodger Weitzel. Hij wordt na de overna me General Manager van N-Shore Diving BV. zierikzee - Café De Gekroonde Suikerbiet aan de Nieuwe Haven in Zierikzee wordt momenteel flink onder handen genomen. Een naburig pakhuisje wordt bij 'De Biet' getrokken zodat er flink meer ruimte ontstaat. Om het resultaat van de verbouwing te vieren, tre den tijdens komend 'openings weekend' diverse bandjes op. Meer info, zie www.cafedebiet.ni ooltgensplaat - In het kader van het verschijnen van een cd waarop zes verschillende 'Leeflang-orgels' te beluisteren zijn, wordt zaterdag een muziektocht langs 'Leef lang-orgels' op Goeree-Overflak- kee gehouden. De tocht betreft een initiatief van Pieter Leeflang, die als kind is op gegroeid tussen de orgelpijpen bij het familiebedrijf Na zijn pensio nering nu elf jaar geleden, kreeg zijn latente orgelliefde de kans om wortel te schieten. Vanaf 10.00 uur zaterdag worden de volgende kerkorgels bezocht en beluisterd: in de Hervormde kerk in Ooltgensplaat, Den Bommel, Stad aan 't Haringvliet en in de Chr. Gereformeerde kerk en de Hervormde kerk in Middelharnis. Op die laatste pleisterplek rond 15 uur zijn er toespraken van o.m. burgemeester P. Zevenbergen. serooskerke (s) - Opleidingsinsti tuut De Groot-Vergouwe uit Serooskerke biedt vanaf heden ook cursussen overdag aan. Het be drijf bestaat al meer dan 35 jaar en richt zich vooral op administratie ve opleidingen. Met het overdag ge ven van les en ondersteuning aan volgers van de cursussen, hoopt Ruud de Groot onder andere ook werklozen via een cursus te hel pen weer snel met een waardevol diploma terug te keren op de ar beidsmarkt. meer info: www.degrootvergouwe.nl zierikzee - 'Droombaanexpert' Monica van der Pluijm verzorgt dinsdag 15 november in winkelca fé De Zeeuwse Hemel in Zierikzee de workshop '5 gouden tips bij een loopbaanswitch'. De work shop is speciaal bedoeld voor mid delbaar en hoger opgeleide baan- veranderaars. Kosten: 19,95 inclu sief consumpties. Vooraf aanmel den www.droombaancoaching.nl oostkapelle - Wat waren die heu vels in het landschap eigenlijk die we vliedbergen heten? En wat wa ren mottekastelen, bouwwerken zoals er nu een is herbouwd bij Terra Maris in Oostkapelle? Deze vragen komen aan bod op een themamiddag over stellen, vliedbergen en mottekastelen op zondag 13 november bij Terra Ma- ris. Jan Kuipers, verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land, geeft een inleiding over het fenomeen van de mottekastelen in het algemeen en de vliedbergen in Zeeland. Hij gaat in op de aantal len, verspreiding, inrichting, func tie en historische achtergrond. Ver- door Theo Giele middelburg - Een woestijnbui zerd zal volgende maand kauwen en kraaien verjagen uit de Middel burgse binnenstad. De gemeente krijgt steeds meer klachten over overlast van de kraaiachtigen. Roofvogels zijn elders in het land vaker ingezet om zwermen vogels als kauwen en meeuwen te verdrij ven. Met name op vliegvelden en bij afvalverwerkende bedrijven zijn valkeniers met hun vogels ac tief De aanwezigheid alleen al van de woestijnbuizerd jaagt kauwen en kraaien de stuipen op het lijf De kauwen hangen in grote groe pen rond op verschillende plekken in de stad. Ze maken lawaai, neste len in schoorstenen en poepen de boel onder. Het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie heeft de gemeente toestemming gegeven voor de inzet van de roof vogels. Die toestemming geldt 'tot 1 januari 2013. Omdat te voorko men dat de kauwen gaan nestelen, zet de valkenier de roofvogel voor het broedseizoen in. De komende weken bekijken ambtenaren waar de woestijnbuizerd het best kan worden ingezet. Op dit moment staan de Markt en het Molenwater op de lijst. De woestijnbuizerd. foto anp door Frank van Cooten 's-heer arendskerke - In de Zak van Zuid-Beveland zijn nog onver harde paden en weggetjes waar bijna niemand weet van heeft. Om deze paadjes te ontdekken heeft het wielercomité van 's-Heer Arendskerke in overleg met de stichting Natuurmonumenten een toertocht voor mountainbikers uit gezet. De twaalfde editie van deze toertocht is zondag 13 november. De mountainbikers fietsen rond om de dorpen 's-Heer Arendsker ke, Heinkenszand en Nisse. De deelnemers kunnen tussen 09.00 en 11.00 uur inschrijven in het Arendshuis aan de Torenring in 's-Heer Arendskerke. De start wordt aangegeven door middel van richtingaanwijzing vanaf de toegangswegen. De toertocht kan in twee verschillende afstanden worden afgelegd: dertig of vijftig kilometer. De hele route is uitge zet door middel van bordjes. Onderweg is er gelegenheid voor de deelnemers iets te eten en te drinken. De toertocht staat open voor iedereen die de Zak eens op een andere manier wil verkennen en die een mountainbike heeft of iets wat daarop lijkt. der spreekt Kuipers over oudere wetenschappelijke theorieën, folk lore en 'para historie' in relatie tot de Zeeuwse 'bergjes'. Na de pauze neemt Henk Sijsse- naar de deelnemers mee voor de rondleiding naar de landschaps tuin en het mottekasteel. Centraal staan de middeleeuwen. Deelne mers mogen voedsel uit die tijd proeven en proberen te herken nen. Wie aanwezig wil zijn bij de themamiddag (14.00-16.30 uur), moet zich aanmelden via reserveringen@terramaris.nl of 0118 582620. Deelname kost de en treeprijs: kost 6 euro (volwasse nen) of 3,50 euro (kinderen). Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting: Meer weten? Kijk op zlm.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45