2oI zeeland gebruikers Van vulstation tot wereldwijde regiotaxi haken af Afkickkliniek verslavingsproblemen In de Vrijheid van blaam gezuiverd van de reepe GROEI Martijn Hanson heeft duikwinkel op camping uitgebouwd tot internationaal opererende Sla uw slag dinsdag 8 november 2011 door Joeri Wisse door Rob Paardekam tholen - Als de regiotaxi volgend jaar fors duurder wordt voor men sen met een hoger inkomen, zal ze ker 12 procent van de Thoolse ge bruikers afhaken. Dat blijkt uit on derzoek van de gemeente. De gemeenten in de Oosterschel- deregio willen de regiotaxi duur der maken om geld te besparen. Ouderen en zieken met een inko men van meer dan 1,5 keer het mi nimumloon reizen vanaf 1 januari niet meer voor 18 cent per kilome ter, maar voor 1,30 euro. De gemeente Tholen alle 1232 ge bruikers van de regiotaxi aange schreven. Zeventig procent heeft gereageerd. Hiervan geven 145 mensen aan dat ze de regiotaxi niet meer zullen gebruiken. SGP-raadslid Chris Koopman, die vragen stelde over de kwestie, is niet verbaasd. Hij had uit de sa menleving al begrepen dat veel mensen willen stoppen. Dat baart hem zorgen. De SGP vreest dat veel mensen hun huis niet meer uitkomen en in een isolement be landen. „Daarom ben ik wél blij dat het college wellicht een uitzon dering wil maken als er sprake is van een schrijnend geval." Koopman denkt overigens dat veel meer dan 145 mensen zullen stop pen. Dertig procent van de gebrui kers heeft helemaal niet gerea geerd op de brief van de gemeen te. Juist onder deze groep zitten volgens de SGP'er veel afhakers. „Deze mensen zijn zo gedesillusio neerd over de forse kostenstijging dat ze niet eens meer reageren." scharendijke - Van sportduiker tot onderwateraannemer en van brandweerduiker tot eigenaar van luxe jacht. Wie spullen nodig heeft om te duiken, kan terecht bij Martijn Hanson. De 34-jarige ondernemer uit Scha rendijke nam zeven jaar geleden sa men met zijn broer Bastian het duikcentrum bij de camping van zijn ouders over. Een paar dagen geleden nam Martijn ook de aan delen van zijn broer over, die zich op zijn beurt volledig op camping De Muralt gaat richten. De broers hebben de afgelopen ze ven jaar beslist niet stilgezeten. Duikcentrum De Grevelingen is sterk uitgebreid en lijkt in niks meer op het duikcentrum dat Han son senior in de jaren tachtig op startte. „De Grevelingen hoort nu tot de grootste duikcentra van Ne derland", zegt Martijn. In de tussentijd zag groothandel Dive Valley het levenslicht en werd het bedrijf Subworx overge nomen. „Met Dive Valley voorzien we zo'n veertig bedrijven van duik materialen. Ongeveer de helft daar van zijn zaken in België." Vanuit Scharendijke voorzag zijn vader al brandweerduikers van kle ding en uitrusting. Nadat in 2009 Subworx werd overgenomen - door de broers omgedoopt tot SB WRX - ging het nog harder. „In één keer kregen we er 150 zakelijke klanten bij", vertelt Martijn. Behal ve in Nederland en België, heeft hij ook klanten in landen als Duits land, Engeland en Spanje. Naar de buitenwereld toe bedient Hanson de duikmarkt nu onder drie verschillende handelsnamen, maar onder water is alles sterk met elkaar verbonden. Zo fungeert de winkel ook als showroom voor zakelijke klanten en kunnen de pakken die onder het eigen merk SBWRX-directeur Martijn Hanson demonstreert de paniekhaak van SBWRX. Salesmanager Peter Hoogerheide kijkt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl door Mieke van der Jagt wemeldinge - De Stichting In de Vrijheid in Wemeldinge, waar mensen met verslavingsproble men begeleid worden, mag ge woon doorgaan. Het Zorgkantoor heeft aantijgingen van fraude on derzocht en niets gevonden. Het afkickcentrum kwam enkele maanden geleden in het nieuws toen enkele ex-cliënten anoniem met beschuldigingen kwamen. Zij claimden dat hun Persoonsgebon den budget (PGB) was afgepakt bij de inschrijving en dat gelden die via de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) aan In de Vrijheid werden uitgekeerd, voor andere doeleinden dan zorg zou den worden gebruikt, onder meer evangelisatie (In de Vrijheid werkt op christelijke grondslag). Naar aanleiding van kamervragen- stuurde staatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten de Inspec tie voor de Gezondheidszorg op de stichting af Een van de proble men was een psychotherapeut die in Wemeldinge werkte. De man was wegens een voorval elders uit zijn ambt gezet, maar mocht han gende een onderzoek doorwerken. In de Vrijheid maakte echter op los-vast-basis gebruik van zijn diensten en kon die dus stopzet ten. Tijdens het onderzoek moest In de Vrijheid ook enkele diensten staken. Die zijn nu weer hervat. Anonieme aantijgingen aan het adres van directeur Remco Jorrits- ma, als zou die oneigenlijke druk uitoefenen op cliënten, hebben ook niet tot vervolging of zelfs maar een waarschuwing geleid. De Stichting houdt derhalve de toe stemming mensen met een indica tie gefinancierd door het AWBZ te begeleiden. Ook mensen met een PGB kunnen voor In de Vrijheid blijven kiezen. Over de manier waarop in het centrum de PGB's worden ingezet, worden in het cen trum zorgplannen gemaakt. SCHOENMODE I Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44