Risico Afwachten en improviseren geblazen ^^1 i8l zeeland Seksuele opvoeding vanuit bijbelse normen VEILIGHEID De onverwachte sluiting van dorpshuis en gymzaal De Put- meet in Scharendijke heeft grote organisatorische gevolgen. Op korte termijn moeten alternatieven wordten gevonden. Wie gaat over wat? Concert van Cui Orkest in Ouddorp DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 'Duvelsjong' van Nelleke van der Krogt w dinsdag 8 november 2011 Meer dorpshuizen op Schouwen-Duiveland kunnen dit probleem onder de vloer hebben liggen. Deze week verwacht Zeeuwland in kaart te brengen welke dorpshuizen voor nader onderzoek in aanmerking komen. door Esme Soesman Het is even improvise ren geblazen bij de gebruikers van dorps huis en gymzaal De Putmeet in Scharen dijke. Sinds de onverwachte slui ting vrijdag van De Putmeet wordt in allerijl naar alternatieven gezocht. „Toen ik dit vrijdag hoor de stond het janken me nader dan het lachen. Ik kan alleen maar toe kijken hè? Meer kan ik op dit mo ment niet doen", zegt dorpshuisbe heerder Agnita Wesdorp. Woningcorporatie Zeeuwland sloot de deuren eind vorige week na inspectie van de Kwaaitaal- vloer. Uit onderzoek was gebleken dat de draagkracht van de vloer niet meer voldoende was om de veiligheid van gebruikers te garan deren. Het duurt nog zeker een paar weken voor bekend is wan neer de deuren weer open gaan, verwacht directeur Antoine de Ceuster van woningcorporatie Zeeuwland. Maar dat met de slui ting al snel enkele maanden tot een halfjaar gemoeid is, is niet on waarschijnlijk. Voor sportvereni ging d'Antilopen (voor mensen met en zonder beperking) is dat geen aangenaam vooruitzicht, rea geert Harry Thijsse van d'Antilo- pen. „We zijn straks onze eenheid kwijt", verwijst hij onder meer naar het gelijktijdig gebruik van dorpshuis en sportzaal door de kla- verjasafdeling en de sportclubs op donderdagavond. „Die mensen val len altijd even bij elkaar binnen." Niets te klagen overigens over ge meente en Stichting Dorps- en Ge meenschapshuizen Schouwen- Duiveland, die zich overduidelijk inspannen om spoedig alternatie ven te vinden. Maar de verschillen- de takken van zijn club worden nu noodgedwongen over diverse dorpen en accommodaties ver spreid. „We waren één grote club en de Putmeet gold een beetje als ons clubhuis. Het is eigenlijk het middelpunt van de club en dat valt nu weg." Aanpassen is de komende tijd voor velen het credo. De dorps- raadvergadering die volgende week staat gepland verkast - even als de prikdienst - naar kerkzaal de Hoeksteen. „Het alternatief is geen dorpsraadvergadering en dat is geen optie. Het is wat kleiner dan het dorpshuis maar maximaal 6o De gemeente Schouwen-Duiveland is betrokken bij de verhuur van de gymzaal. Activiteiten in het dorps huis zijn zaak van de Stichting Dorps-en Gemeenschapshuizen Schouwen-Duiveland. Woningcorporatie Zeeuwland is ei genaar van de dorpshuizen na de ze van de gemeente te hebben ge kocht. Wie financieel verantwoordelijk is voor de schade is nog niet duide lijk. „Uiteraard zullen we nagaan on der welke voorwaarden we de dorpshuizen hebben verworven", zegt Antoine de Ceuster van Zeeuwland. Mocht de gemeente aansprakelijk zijn dan zal Zeeuw land 'in overleg met de gemeente bezien hoe dat op te lossen is'. Vorige week werd nog volop gedanst in De Putmeet; hier tijdens de ope ning van het project Tafelen in de Buurt. ouddorp - Het Cui Orkest onder leiding van Michiel van Vliet geeft zaterdag 12 november een concert in de Doopsgezinde kerk, Dorps tienden 3 in Ouddorp. Op het programma staan o.m.: symfonie 7 van Beethoven, een an dante fluitconcert van Mozart en l'Arlésienne suite van Bizet. Het concert begint om 20.00 uur. 2 T/M 12 NOVEMBER 2011 personen moeten er wel terecht kunnen", verwacht dorpsraadvoor zitter Herman Bomer. De Hoek steen zal wellicht ook een paar keer als uitwijk gaan dienen voor begrafenissen die normaliter in het dorpshuis gehouden zouden worden, denkt Jaco Steijn van Uit vaartzorg De Vlieger. Ook kan er met een uitvaart worden uitgewe ken naar een dorpshuis elders of een alternatieve locatie. „Het is roeien met de riemen die je hebt, maar altijd in overleg met de fami lie. We zullen net zo lang moeten zoeken tot het naar de wens van de familie is." Lof van directeur Nelly de Bruijne van de Helcher- seeschool voor het snel spijkers met koppen slaan door de gemeen te. Zowel leerlingen van haar school als de kinderen uit Elle- meet wijken voor zolang nodig uit naar gymzaal de Moerbei in Renes- se, die eind dit jaar dicht zou gaan. Leerlingen van Renesse en Noordwelle gaan dan gymen in sportcentrum Westerschouwen. De Moerbei blijft zolang nodig is open voor leerlingen die normaal gymen in de Putmeet. Ook voor busvervoer wordt gezorgd. door Esme Soesman DE FREULES Ali Pankow zag de voorstelling De Freules bij Het Middelburgs Theater: zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij UW MENING TELT De gemeentepolitiek is steeds min der transparant. Geef uw mening via: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto nieuwerkerk - Seksuele opvoe ding is het thema van de tweede opvoedingsavond die donderdag to november op Schouwen-Duive land wordt gehouden voor ouders van christelijke en reformatorische gezindte. De avonden zijn bedoeld voor ouders van onder meer de Ds. Pie- ter van Dijkeschool in Bruinisse, de School met de Bijbel in Nieu- werkerk en de Ds. J. Bogerman- school in Oosterland, die willen opvoeden vanuit de bijbelse waar den en normen. Het programma is gericht op leerlingen in de bo venbouw; groep 6, 7 en 8. Andere belangstellenden zijn ook welkom. Na aandacht te hebben besteed aan 'Uw kind in de puberteit', komt donderdag de seksuele en re lationele ontwikkeling van pubers aan bod. Deze avond vindt plaats in gebouw Salem in Nieuwerkerk. De laatste avond van het drieluik staat donderdag 24 november op de agenda en is gewijd aan media- opvoeding. Dan worden onder meer zaken als chatten en compu tergames besproken. Deze bijeen komst wordt gehouden in de Ds. Bogermanschool in Oosterland. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Meer info via de scholen. Aan de buitenkant van dorpshuis De Putmeet is er weinig van de ellende te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42