Onrust rond bedrijfsinvesteringszone Zeeland Corporatie betaalt aan supermarkt Extra zand voor Renesser strand VERZET Actiecomité in oprichting wil tegenkrachten bundelen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 Zebra RENESSE - Rijkswaterstaat Zeeland is gisteren begonnen met het opspuiten van zand op het strand bij Renesse tussen Ellemeet en de Jan van Renesseweg. In totaal wordt 600.000 ku bieke meter zand aangevoerd om het strand weer op de gewenste hoogte te krijgen. Rijks waterstaat zegt tot eind december nodig te hebben om het karwei te kunnen klaren. Mocht slecht weer roet in het eten gooien dan wordt het half januari voordat de zandsup- pletie op het Renesser strand kan worden af gerond. De delen van het strand waar gewerkt wordt aan de zandsuppletie, worden tijdelijk afgeslo ten voor strandbezoekers. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Onder met name klei nere) ondernemers in Zierikzee is grote onrust ontstaan over de plan nen voor het invoeren van een zo geheten Bedrijfs Investerings Zone (Biz) in de monumentenstad. Om de tegenkrachten te bundelen is een actiecomité in oprichting. Een Bedrijven Investeringszone is een afgebakend gebied in een stad of dorp zoals een winkelgebied. Al le bedrijven binnen de zone zijn wettelijk verplicht mee te betalen aan de biz, in dit geval een bedrag van tussen de 250 en 400 euro. Dat is meteen een van de grootste pijnpunten bij een aantal onderne mers. Ondernemer Louis Klein geld (glazenwasser, maar ook han delaar in cd's en lp's): „Het is on rechtvaardig. Wij kleine onderne mers moeten net zoveel betalen als veel grotere ondernemers. Ter wijl wij met die biz eigenlijk niets opschieten. Gitaarbouwer Peter Mol laat eenzelfde geluid horen. „De kern van de zaak is dat onder nemers boos zijn dat ze mee moe ten betalen aan iets waar ze niets aan hebben." Kleingeld en Mol vinden verder de gang van zaken rond het invoeren van de biz erg ondoorzichtig en in gewikkeld. Het draagvlak voor in voering van de biz is gepeild on der ondernemers. Kleingeld en Mol zetten echter zo hun vraagte kens bij de uitkomst van die pei ling. Volgens de door de rijksover heid vastgestelde regels met betrek king tot het instellen van bedrijfs investeringszones dient tweederde van de betrokken ondernemers achter de plannen te staan, en dat laten weten door voor te stem men. Die tweederde meerderheid is er volgens Kleingeld en Mol hele maal niet. Kleingeld: „Veel onder nemers zijn tegen, maar hebben niet gestemd. Simpelweg omdat ze niet wisten dat er gestemd moest worden." Kleingeld en Mol zijn niet van plan zich neer te leggen bij de invoering van de biz in Zie rikzee. Kleingeld is bezig met het oprichten van een actiecomité. Me destanders kunnen zich bij hem melden via 06-51337383. Woordvoerder voor Biz op Schou- wen-Duiveland Ton Croné zegt be grip te hebben voor de gevoelens van onrust. Dat sommige onderne mers weinig baat van de biz zou den hebben bestrijdt hij echter. „Ik denk dat iedere ondernemer in Zierikzee gebaat is bij een aan trekkelijke binnenstad." Afwachten geblazen voor De Putmeet in Scharendijke Van vulstation tot wereldwijde speler Dinsdag 8 november 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 'S-HEERENHOEK - Inwoners van 's-Heerenhoek kunnen vanaf half december weer boodschappen doen in eigen dorp. Peter en As- trid Uitenhoven uit Goes hebben van wooncorporatie R8cB Wonen een eenmalige bijdrage van 25.000 euro gekregen voor hun nieuwe Troefmarkt. „Let wel, wij doen niet in supermarkten, maar we vin den dat in een dorp als 's-Heeren hoek een supermarkt moet zijn zegt directeur Peter Bevers. „We hebben behoorlijk wat huurwonin gen in het dorp. De leefbaarheid is daarom ook voor ons van groot be lang. Er is een ondernemer die ge heel op eigen kracht een super markt wil vestigen. Als wij de bij drage niet hadden gegeven, dan was het niet doorgegaan." Wim Hoogesteger van de dorps raad is blij met de supermarkt. „Ovezande, Borssele en Kwaden- damme hebben ieder nog een ei gen supermarkt. Dan moet het toch mogelijk zijn in een dorp als 's-Heerenhoek met een paar dui zend inwoners een supermarkt rendabel te runnen." inwoners moeten wel bereid zijn de bood schappen in het dorp te doen, vult wethouder Marga Vermue aan. Het Middelburgse gezin had een leu ke vakantie in Frankrijk, vertelde zij tegen haar buren. Het enige pro bleem was zijn dierentuin, vervolgde ze een beetje cynisch. „Dierentuin?", vroeg de buurvrouw verbaasd? „Daar heb ik nooit iets van gemerkt, dat jullie een dierentuin hebben." „Ik niet, hij wel." Zij vertelde over zijn nieuwe speeltje op de smartphone: een dierentuin. En hij moet om de zoveel tijd zijn dieren digitaal verzorgen. En dat kan hij alleen doen als ze een onli- ne-verbinding hadden. „Dus moes ten wij midden op de dag de cam ping verlaten en een hotspot opzoe ken omdat hij weer zijn zebra's moest voeren, zijn kamelen mesten en zijn pinguïns vis voeren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41