verdwijning niet direct op zeeland 13 Roosevelt-studenten moeten meer betalen voor opleiding Goes krijgt in 2012 alcoholpoli »ipiy j| Nieuw gezin commentaar dinsdag 8 november 2011 „Wat er ook gebeurt, hoe het ook afloopt, er zullen altijd vragen overblijven." Sandra Ploegstra Peter R. de Vries De auto van Herman Ploegstra (inzet) werd bij het hek gevonden. foto Peter Nicolai Uitzending Peter R. de Vriës, misdaadverslaggever. Voor de eerste keer schoonvader van Ploegstra én voormalig echtgenoot minnares als verdachten van verdwijning/ moord Ploegstra opgevoerd. VIDEO Alle video's over het Zeeuwse nieuws handzaam bij elkaar op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Studenten van de Roosevelt Academy in Middelburg betalen vanaf september 2012 per jaar hoogstwaarschijnlijk 500 tot 750 euro meer voor hun opleiding. Dat bedrag komt bovenop de 1700 euro collegegeld die alle studenten in het Nederlandse hoger onder wijs jaarlijks aan het Rijk moeten betalen. De directie van de Roosevelt Aca demy voert de extra toelage in on der druk van het ministerie. „Die dringt daar al veel langer op aan, omdat ze vindt dat studenten voor kwalitatief goed onderwijs meer moeten betalen", zegt woordvoer der Jan-Willem Vos van de Roose velt Academy. Andere university colleges in Nederland vragen al lan ger een extra bedrag van studen ten. In Amsterdam gaat het jaar lijks om 2000 euro, in Leiden be draagt de toelage 1875 euro. De Roosevelt Academy wil studen ten betrekken bij de manier waar op de extra toelage besteed wordt. „Het geld komt uiteindelijk weer terug bij de studenten", zegt Vos. „We willen bijvoorbeeld investe ren in faciliteiten op de universi teit, zoals draadloos internet, en beurzen geven aan studenten die hun studie niet kunnen betalen." Onder de studenten is veel ophef en verwarring over de extra toela ge. Ze houden daarom woensdag een discussieavond met de directie van de school. „De Roosevelt Aca demy moet toegankelijk blijven voor mensen met verschillende fi nanciële situaties", vindt student Roland Bolz. „Met deze maatregel wordt de school elitair en onder mijn je de fundamentele aard van het instituut." Student Victor Otero kan begrip opbrengen voor de maatregel. „De kwaliteit van het onderwijs is veel hoger dan op normale universiteiten. Dat kost ook meer geld." Hij wil wel meer inspraak voor studenten. Het aantal samenge stelde gezinnen neemt in rap tempo toe. Nederland telt er al 184.000. De belangstelling van de hulpverlening voor kin deren die te maken krijgen met een stiefouder en vaak ook met een stiefbroer, halfzuster of an dere variant groeit mee. Zo or ganiseert het Nederlands Jeugd- instituut vandaag een congres over dit onderwerp. Toch ver dient dit onderwerp nog brede re aandacht Een nieuwe gezins situatie vergt veel van ouder en kind. Meestal meer dan voor zien Hoe valt anders te verkla ren dat ruim zestig procent van deze nieuwe relaties op de klip pen loopt. Er is een logisch mo ment om stil te staan bij de ge varen en risico's voor het nage slacht Namelijk na de schei ding. Als er in die fase goede af spraken gemaakt worden, kan een kind daar in een nieuwe re latie van de ouder veel profijt van hebben. Want een geschei den ouder die opnieuw verliefd raakt, heeft vaak (tijdelijk) meer oog voor de nieuwe part ner dan voor het kind. TERNEUZEN - De Delftse Kinderarts Nico van der Lely wil volgend jaar in het ziekenhuis van Goes een af deling opnemen voor jongeren met alcoholvergiftiging. Tot dusver zijn er alleen in Eindho ven, Delft, Hoorn en Leeuwarden zogeheten alcoholpoli's. Dat moe ten er rap meer worden, wees Van der Lely gisteren op een manifesta tie in Terneuzen op het stijgend aantal 'comazuipers'. In 2007 wer den landelijk 297 kinderen opgeno men met alcoholvergiftiging. Vorig jaar waren dat er 684. De arts zegt zich niet te laten weerhouden door het criterium dat er in een re gio jaarlijks minimaal 30 patiënten moeten binnenkomen om de nodi ge ervaring te kunnen opdoen. Dat aantal haalt Zeeland niet. „In Leeuwarden zaten we bij het be gin ook onder de 30. Nu zijn het er 60. Ik heb van de minister de mogelijkheid gekregen het aantal poli's in het land met 15 tot 20 uit te breiden. Die zijn ook hard no dig!" Een alcoholpoli levert naast de acute opvang ook een half jaar nazorg aan kind en ouders om her haling te voorkomen. Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) prees op de manifesta tie de samenwerking in Zeeland te gen vroeg en veel drinkende jonge ren. Hij ziet daarin een voortrek kersrol voor andere regio's wegge legd. „De Zeeuwse ambities zijn scherp, reëel en praktisch politiek vertaald door inzet te plegen. Je ziet dat het werkt." Broers Jan en Kees Ploegstra doen oproep in het Tros Programma Vermist. Een beller meldt dat Ploegstra een bekende zou zijp geweest van Zeeuws- Vlaming John Heijboer, die sinds 2005 F zelf spoorloos is en in verband wordt gebracht met drugszaken. Dit leek de broers onwaarschijnlijk Geruchten dat Ploegstra in vat zoutzuur is gestopt, in cement van fundering nieuwe boerenschuur is gestort dan wel 'aan de varkens is gevoerd' door politie naar rijk der fabelen verwezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3