Voorhoofdsnaald anders z'n opoe Middelburg zet woestijnbuizerd in tegen overlast kauwen en kraaien zeeland21 Thoolse gebruikers regiotaxi haken af Groen licht voor lunchroom Vrijwilligers door Rob Paardekam tholen - Als de regiotaxi volgend jaar fors duurder wordt voor men sen met een hoger inkomen, zal ze ker 12 procent van de Thoolse ge bruikers afhaken. Dat blijkt uit on derzoek van de gemeente. De gemeenten in de Oosterschel- deregio willen de regiotaxi duur der maken om geld te besparen. Ouderen en zieken met een inko men van meer dan 1,5 keer het mi nimumloon reizen vanaf 1 januari niet meer voor 18 cent per kilome ter, maar voor 1,30 euro. Om een beeld te krijgen van de ge volgen heeft de gemeente Tholen alle 1232 gebruikers van de regio taxi aangeschreven. Zeventig pro cent heeft gereageerd. Hiervan ge ven 145 mensen aan dat ze de re giotaxi niet meer zullen gebrui ken. Dat is 12 procent van het to taal aantal gebruikers. SGP-raadslid Chris Koopman, die vragen stelde over de kwestie, is niet verbaasd. Hij had uit de sa menleving al begrepen dat veel mensen willen stoppen. Dat baart hem zorgen. De SGP vreest dat veel mensen hun huis niet meer uitkomen en in een isolement be landen. „Daarom ben ik wél blij dat het college wellicht een uitzon dering wil maken als er sprake is van een schrijnend geval." Koopman denkt overigens dat veel meer dan 145 mensen zullen stop pen. 30 procent van de gebruikers heeft helemaal niet gereageerd op de brief van de gemeente, luist on der deze groep zitten volgens de SGP'er veel afhakers. „Deze men sen zijn zo gedesillusioneerd over de forse kostenstijging, dat ze niet eens meer reageren." Pièce de Résistence is vandaag een voorhoofdsnaald: een dunne gouden plaat die in de negentiende eeuw korte tijd onder de mutsen uit kwam pie pen. In Zeeland verdween die mode snel. Opvallend veel mannen lopen warm voor Zeeuwse sieraden. door Theo Giele MIDDELBURG - Een woestijnbui- zerd zal volgende maand kauwen en kraaien verjagen uit de Middel burgse binnenstad. De gemeente krijgt steeds meer klachten over overlast van de kraaiachtigen. Roofvogels zijn elders in het land vaker ingezet om zwermen vogels als kauwen en meeuwen te verdrij ven. Met name op vliegvelden en bij afvalverwerkende bedrijven zijn valkeniers met hun vogels ac tief. De aanwezigheid alleen al van de woestijnbuizerd jaagt kauwen en kraaien de stuipen op het lijf De kauwen hangen in grote groe pen rond op verschillende plekken in de stad. Ze maken lawaai, neste len in schoorstenen en poepen de boel onder. Het ministerie van Eco nomische Zaken, Landbouw en In novatie heeft de gemeente toe stemming gegeven voor de inzet van de roofvogels. Die toestem ming geldt tot 1 januari 2013. Om te voorkomen dat de kauwen gaan nestelen, zet de valkenier de roofvogel voor het broedseizoen in. De komende weken bekijken amb tenaren waar de woestijnbuizerd het best kan worden ingezet. Op dit moment staan de Markt en het Molenwater op de lijst. dinsdag 8 november 2011 sint-maartensdijk - Burgemees ter en wethouders van Tholen zet ten het licht op groen voor de komst van een lunchroom annex cafetaria aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Het gaat om de panden met de nummers 6 en 7, waar in het verle den een fietswinkel, cadeaushop en fietsenreparatiewerkplaats wa ren gevestigd. De nieuwe eigenaar, Jeroen Knols van vakantiepark De Pluimpot, wil op de begane grond een horecagelegenheid vestigen. De bovenverdieping zal worden ge bruikt voor woondoeleinden. Het college ziet geen bezwaren en wil meewerken aan het plan. Wel moet het bestemmingsplan wor den veranderd. Op de panden rust nu de bestemming centrumdoel einden. Daar past echter geen hore ca binnen. Het plan om de bestem ming te wijzigen, ligt nu ter inzage op het gemeentehuis. Het staat ook op www.tholen.nl. Woestijnbuizerd foto ANP foto's Ronald den Dekker wissenkerke - Sport, zorg of spel activiteit; iedereen op Noord-Beve land die onbezoldigd zorg verleent of zijn energie steekt in taken voor verenigingen kan zich nog tot en met donderdag opgeven voor het Mantelzorgontbijt, zaterdag 19 no vember tussen 9.00 en 11.00 uur in de Rozentuin in Kats. Opgeven kan via de gemeente: 0113-377377. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting1 Meer weten? Kijk op zlm.nl u tevreden, wij tevreden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37