Te koop: de kralen van iemand 2 o I zeeland Waterschap renoveert gemaal Oud-Vossemeer van de reepe rrRaaRrr treedt op bij het Heartbreakcafé Beurs voor kleding en speelgoed De Spinne Dansmiddag met docente voor ouderen Stad fêteert de mantelzorgers Kind met kanker MOOI SPUL - Venduhuis De Jager veilt vandaag een collectie Zeeuwse siera den. Gisteren was het kijkdag. Hoewel het huis nooit over aan dacht te klagen heeft, noteerde het nu een recorddrukte. dinsdag 8 november 2011 GOES De Zeeuwse coverband rrRaaaRrr geeft zondag 13 november een akoestisch optreden in het Goese Heartbreakcafé. De zevenmansfor matie beschikt over een uitgebrei de setlist met bekende nummers van bands als De Dijk tot de hits van Coldplay. Het optreden is gratis toegankelijk en begint om 16.00 uur. http://rrraaarrr.bandzoogle.com GOES Gebruikte, maar goede schoenen, kleding en speelgoed zijn morgen te vinden op de beurs die gehou den wordt in wijkgebouw De Spin ne in de wijk Goese Polder. De kleding loopt van maat 92 tot en met maat 176. De kleinste schoenmaat die aangeboden wordt is maat 20. Mensen die nog goederen willen aanbrengen kunnen bellen: 0113-214663. De beurs is van 18.30 tot 20.00 uur. GOES Senioren uit Goes-Oost kunnen morgen, woensdag, een middag dansen in zorgcentrum 't Gasthuis. Dertig dansers van verschillende Goese dansgroepen verzorgen er een demonstratie. Dansdocente El- ly van Eijken begeleidt danslusti- gen en helpt de aanwezigen om zich goed over de dansvloer te kun nen bewegen. De dansmiddag is in het kader van de campagne 'Mag ik deze dans van u?\ Deelname is gra tis. Dansen kan vanaf 14.15 uur. GOES De mantelzorgers in Goes worden donderdag 10 november gefêteerd door de gemeente in theater De Mythe. Op de Dag van de Mantel zorg is daar een feestprogramma tussen 13.00 en 17.00 uur onder het motto: 'mantelzorg is liefdezorg'. Zanger/gitarist Wim Steenbakker treedt op, er is een beurs van zorg organisaties, er is film, toneel, stoel massage, nagelstyling en stijlmeta morfose en een paneldiscussie. GOES - De vereniging Ouders Kin deren en Kanker houdt morgen een bijeenkomst in het GGD-ge- bouw aan de Westwal in Goes. Ouders van kinderen die nu in be handeling zijn kunnen er terecht voor informatie en steun van 20.00 tot 22.00 uur. door Mieke van der Jagt De meeste mannen kun je niet warm maken voor sieraden. Ja, ze wil len wel eens iets moois kopen voor hun vrouw of vrien din, maar meestal mogen die het zelf uitzoeken. Dat verhaal gaat in de verste verte niet op als je het over Zeeuwse sie raden hebt. Daarvoor lopeirmis- schien wel meer mannen warm dan vrouwen. In de voormalige showroom van Van Strien, die al sinds een paar jaar is volgepakt met spullen van Venduhuis De Ja ger uit Vlissingen, barst het maan dagavond van de mannen. Vrou wen zijn er ook genoeg, maar op vallend veel mannen houden zich op voor de vitrines met Zeeuwse sieraden. Daarvan wordt vandaag een enorme collectie geveild en er zitten bijzondere stukken tussen: spullen die niet zo heel veel meer op de markt komen. Want meer dan voor gewone sieraden geldt voor antieke, Zeeuwse, dat fami lies ze langer vasthouden. Het zijn immers de stikken van opoe, de kralen van tante Leuntje of het is een beursje dat nog door de over grootmoeder van je moeder is ge- kralenbreid. Zulke dingen doe je pas weg als het verhaal erachter is weggezakt. Henk van Eenennaam uit Nieuw en Sint Joosland, vindt dat juist een beetje jammer van de collectie die nu aangeboden wordt, je weet niet door wie het gedragen is, wat voor persoon dat was. Waar het vandaan komt, is voor Henk geen geheim. Dat ziet hij zo aan de vorm en ook hoe oud het ongeveer is. Hij heeft zijn diaman- tairsloupe meegenomen om jaar stempels en meestertekens op te sporen. Henk van Eenennaam is dan ook al jaren verzamelaar van Zeeuwse sieraden. In de voorhoofdsnaald heeft hij de initialen AC ontdekt. Thuis in een De voorhoofdsnaald, een gouden plaat die vanonder de muts piepte, links of rechts op het voorhoofd, naargelang draagster al dan niet gehuwd was. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Waterschap Scheldestromen begint deze maand met de renovatie van het rioolgemaal aan de Veerstraat in Oud-Vossemeer. De werkzaamhe den nemen ongeveer vier maan den in beslag. Het gemaal dateert uit 1986 en is aan een opknapbeurt toe. Na de re novatie werkt het volgens de mo dernste technieken en zou het weer vijftien jaar vooruit moeten kunnen. Met behulp van het nieu we opjaaggemaal aan de Leguitse- dijk kan het rioolgemaal straks meer rioolwater verwerken. boek zal hij opzoeken wie de ma ker is van het sieraad, dat maar kort in de mode is geweest. Van daag hoeft hij er niet per se op te bieden, want een voorhoofdsnaald zit al in zijn collectie. Verzamelaars van Zeeuwse siera den, blijken elkaar allemaal te ken nen. Tijdens de kijkdag komen ze vrolijk groetend binnen, klonteren samen in groepjes en bespreken de kavels voor de vitrine. Af en toe maakt een medewerker van De Ja ger een vitrinekast open om de be langstellenden een betere blik te gunnen op binnen- en achterkan ten. Verzamelaars als Henk van Eenen naam zullen nooit wat anders met de sieraden doen, dan ze conserve ren en bewaren. Carla van Tilburg uit Oostkapelle is dan ook geen verzamelaar. Zij heeft een kleine winkel en een webwinkel en ze verkoopt onder de naam Zeeuwse Sier onder meer antieke kleder drachtspullen. Haar markt is niet de verzamelaar, maar juist de dra ger van het goud en zilver. „Het is weer helemaal hip en het past ook overal bij. Je kunt het dragen bij een galajurk, maar net zo goed bij een spijkerbroek. Zeeuwse siera den zijn nooit opzichtig, maar ze lopen wel in het oog. Het is ge woon prachtig". Zeifis Carla van Tilburg naar Goes gekomen om te kijken of er nog mooie vijfsnoerige kralen te koop zijn. Ze is niet voor niets geko men. Ze liggen er in hout, in git, granaat en natuurlijk in bloedko raal. Carla van Tilburg zit vandaag vrijwel zeker een paar keer met haar hand omhoog. Wie niet kan vandaag, of niet ge zien wil worden, bood gisteren al bij Arno de Jager. Een dik boek met biedingen was een halfuur na de opening van de kijkdag al half vol. De Jager: „Op veertig procent van de kavels worden doorgaans van tevoren al prijzen geboden waarvoor ze ook weg kunnen. Het is natuurlijk goed mogelijk dat daar overheen geboden wordt. Wie komt, heeft toch het laatste woord." Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Volgens het waterschap zal er spra ke zijn van veel verkeersbewegin gen, omdat veel grond moet wor den afgevoerd en beton zal wor den aangevoerd. Dat heeft te ma ken met het plaatsen van een nieu we funderingsplaat. Ook vindt er sloop- en graafwerk plaats. Aangezien de ruimte bij het ge maal beperkt is, worden de werk zaamheden vanaf de weg uitge voerd. Die is voor een deel ge stremd. Tijdens het vervangen van de pomp wordt bovendien een tij- delijk pomp buiten het gemaal ge plaatst. Hoewel die geluidsarm is, kunnen mensen in de buurt er eni ge overlast door ervaren. SCHQENMODE I Sla uw slag Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36