18 I zeeland Goese kentekens gaan ■y 's-Heerenhoek krijgt weer een supermarkt Nog veel onbekende paden in de 'Zak' ATC Scheldestromen werkt echt!! leos ATC Scheldestromen Vogels te keur bij Yerseker camping Seniorenmiddag in Kerkje van Ellesdiek Mediawijsheidmiddag in bibliotheek Yerseke Nieuw seizoen Movietour Borsele KNIERIEM Producten van Goes' familiebedrijf zijn overal te zien DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 'Duvelsjong' van Nelleke van der Krogt cadeau bij aankoop van 15,- aan boeken dinsdag 8 november 2011 Zit je thuis zonder werk en vind je het moeilijk om weer aan de slag te gaan? Arbeidstrainingscentrum Scheldestromen blijkt echt te werken! Kijk voor praktijkverhalen op onze website: Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113-34 10 95 www.atcscheldestromen.nl door Frank van Caoten 'S-HEERENHOEK - Inwoners van 's-Heerenhoek kunnen vanaf ver moedelijk half december hun dage lijkse boodschappen weer doen in hun eigen dorp. Peter en Astrid Uitenhoven uit Goes beginnen een Troefmarkt in de voormalige supermarkt van Fred de Jonge aan de Marktstraat. Troefmarkt is een landelijke super marktketen met ruim 120 vestigin gen. De Jonge en zijn vrouw Lucia deden hun supermarkt begin dit jaar definitief dicht omdat ze het na een dikke veertig jaar met werk weken van zestig uur welletjes von den. Het echtpaar Uitenhoven kreeg een duwtje van R&B Wonen in de rug met een eenmalige bijdrage van 25.000 euro. „Let wel, wij doen niet in supermarkten, maar we vinden dat in een dorp als 's-Heerenhoek een supermarkt moet zijn", zegt directeur Peter Be vers. „We hebben behalve There- siahof behoorlijk wat huurwonin gen in 's-Heerenhoek. De leefbaar heid is daarom ook voor ons van groot belang. Er is een onderne mer die geheel op eigen kracht een supermarkt wil vestigen. Als wij de bijdrage niet hadden gege ven, dan was het niet doorge gaan." Voorzitter Wim Hoogesteger van de dorpsraad is blij met de super markt. „Ovezande, Borssele en Kwadendamme hebben ieder nog een eigen supermarkt. Dan moet het toch mogelijk zijn in een dorp als 's-Heerenhoek met een paar duizend inwoners een supermarkt rendabel te runnen." Inwoners moeten natuurlijk be reid zijn de boodschappen bij de plaatselijke super te doen, vult wet houder Marga Vermue aan. YERSEKE Vogelvereniging Inter Scaldis houdt vrijdag 11 en zaterdag 12 no vember een tentoonstelling op een nieuwe lokatie: Camping Zon 8c Zee aan de Burenpolderweg in Yer- seke. Vrijdag 19.30 tot 22.00 en zaterdag 9.30 tot 22.00 uur. Met rad van avon tuur. ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek wordt morgen een seniorenmiddag ge houden. Zokantook uit Vlissingen zal een optreden verzorgen. Het koor brengt voor ouderen herken bare liedjes, zowel in het Neder lands als in andere talen. Verder is er een verloting. De middag staat onder leiding van de bekende trou badour Engel Reinhoudt. De mid dag begint om 14.30 uur. De toe gang bedraagt 5 euro. Reserveren kan via nummer 0113-612681. YERSEKE In de bibliotheek van Yerseke vindt vandaag een mediawijsheid middag plaats. Bezoekers worden voorgelicht over het gebruik van onder meer e-readers en iPads. Er zijn demonstraties en er is volop ruimte voor het stellen van vragen. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. HEINKENSZAND De jongerenraad Borsele begint vrijdag met een nieuw seizoen van de Movietour. Elke tweede vrijdag van de maand kan wie dat wil voor tien euro met de bus naar Vlissingen, naar de film en weer te rug. Op 11 november vertrekt de bus om 17:40 vanuit 's-Gravenpol- der. Vervolgens rijdt de bus langs verschillende dorpen in de ge meente Borsele. Er kan op verschil lende punten worden opgestapt. www.jongerenraadborsele.nl www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1Peijs opent nieuwe jeugdsoos. 2. Goes pakt promotie breed aan. 3. Zorgen belastingen Borsele. EN VERDER Extra zand op strand Renesse. Minister Opstelten maakt afspraken over pasjes voor coffeeshops. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Directeuren Marten (links) en Jacco Harinck van J. Knieriem BV bekijken een Arabische kentekenplaat. door Frank van Cooten 'S-HEER ARENDSKERKE - In de Zak van Zuid-Beveland zijn nog onver harde paden en weggetjes waar bijna niemand weet van heeft. Om deze paadjes te ontdekken heeft het wielercomité van 's-Heer Arendskerke in overleg met de stichting Natuurmonumenten een toertocht voor mountainbikers uit gezet. De twaalfde editie van deze toertocht is zondag 13 november. De mountainbikers fietsen rond om de dorpen 's-Heer Arendsker ke, Heinkenszand en Nisse. De deelnemers kunnen tussen 09.00 en 11.00 uur inschrijven in het Arendshuis aan de Torenring in 's-Heer Arendskerke. De start en de locatie van inschrijving wordt aangegeven door middel van richtingaanwijzing vanaf de toegangswegen. De toertocht kan in twee verschil lende afstanden worden afgelegd: dertig of vijftig kilometer. De hele route is uitgezet door middel van bordjes. Onderweg is er gelegenheid voor de deelnemers iets te eten en te drinken. De toertocht staat open voor iedereen die de Zak eens op een andere manier wil verkennen en die een mountainbike heeft of iets wat daarop lijkt. draait het Goese familiebedrijf J. Knieriem BV aan de Anthony Fok kerstraat. Knieriem is typisch zo'n bedrijf dat aan de buitenkant niet opvalt, maar waar binnen bijzondere din gen gebeuren. Dag in dag uit rol len de kentekenplaten en verkeers borden er letterlijk van de lopende band- Oprichter J. Knieriem begon in 1843 als koperslagerij in de Goe se binnenstad. In 1938 werden de eerste - zoals dat toen nog heette - nummerborden vervaardigd. Na de oorlog verkaste het bedrijf naar Net een nieuwe auto ge kocht? Grote kans dat de kentekenplaat van Goese makelij is. Even als de meeste verkeersborden die dagelijks aan talloze mensen voor bijtrekken. Op het vervaardigen van vooral die twee producten door Luc Oggel 'Made in' is een rubriek waarin op merkelijke bedrijven op de Bevelan- den en Tholen worden belicht. Vandaag: j. Knieriem BV in Goes. 2 T/M 12 NOVEMBER 2011 DUVELSJONG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34