Zeeland PZCIr Naam In de Vrijheid deels gezuiverd Naar Dirk dus! Weinig animo voor huwelijk op 11-11-11 Zebra BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 A 20 en 21 ZORGKANTOOR Afkickkliniek mag onder voorwaarden verder Rotonde vordert rap almanak Dinsdag 8 november 2011 Goese kentekens gaan de hele wereld over Te koop: de kralen van iemand anders z'n opoe Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt WEMELDINCE - De Stichting In de Vrijheid in Wemeldinge, waar mensen met verslavingsproble men begeleid worden om hun pro blemen de baas te worden, mag doorgaan met de begeleiding van verslaafden. Cliënten met een per soonsgebonden budget (PGB) mo gen alleen nog worden begeleid als ze al zijn afgekickt van drugs of alcohol. Het Zorgkantoor moet voor de PGB-diënten ook vantevo- ren toestemming geven. Het afkickcentrum kwam enkele maanden geleden in het nieuws toen enkele ex-cliënten anoniem met aantijgingen kwamen. Zij claimden dat hun (PGB) was afge pakt bij de inschrijving en dat gel den die via de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten (AWBZ) aan In de Vrijheid werden uitgekeerd, voor anderg doeleinden dan zorg zouden worden gebruikt, onder meer evangelisatie (In de Vrijheid werkt op christelijke grondslag). Naar aanleiding van kamervragen- stuurde staatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten de Inspec tie voor de Gezondheidszorg op de stichting af Een van de problemen was een psychotherapeut die in Wemeldin ge werkte. De man was wegens een voorval elders uit zijn ambt ge zet, maar mocht hangende een on derzoek doorwerken. In de Vrij heid maakte echter op Ios-vast-ba- sis gebruik van zijn diensten en kon die dus onmiddellijk stopzet ten. Tijdens het fraudeonderzoek moest In de Vrijheid ook enkele diensten staken, maar die zijn nu weer hervat. Anonieme aantijgingen aan het adres van directeur Remco Jorrits- ma, als zou die oneigenlijke druk uitoefenen op cliënten, hebben niet tot vervolging geleid. De Stichting In de Vrijheid houdt derhalve de toestemming om men sen met een indicatie gefinancierd door het AWBZ te begeleiden. Mensen met een PGB moeten eerst helder genoeg zijn om de im pact van de zorgplannen, waar voor ze moeten tekenen, te besef fen. WISSENKERKE - Krap een maand nadat het werk begon, is het asfalt op de nieuwe roton de Hovijn in de Oost-Westweg op Noord-Beve land al berijdbaar. Nog een maand van afwerk- maatregelen volgt, waarbij het verkeer nog even last krijgt van asfalteringswerk op de aansluitende wegdelen. Dan is er een omlei ding via Kortgene en Geersdijk. Met de roton de zijn de verkeersgevaarlijke situaties op het vroegere kruispunt in de 100 km-weg verle den tijd. foto Sky Pictures/lzak van Maldegem door onze regioredactie GOES - Op de Bevelanden en Tho- len is niet zo heel veel animo om aanstaande vrijdag, op 11-11-11, in het huwelijksbootje te stappen. Dat blijkt uit een inventarisatie on der de zes gemeenten. In Borsele worden de meeste hu welijken voltrokken, vier. In Goes en Reimerswaal geven drie stellen elkaar het ja-woord, in Kapelle en Noord-Beveland één (plus een partnerschapsregistratie in die laat ste) en op Tholen trouwen twee stellen. Een relatief magere oogst en ook verschillende gemeente woordvoerders hadden verwacht dat het er meer zouden zijn. De re gio loopt in elk geval uit de pas met het landelijke beeld. Vooral in de grotere steden worden veel meer stellen in de echt verbonden dan op een normale vrijdag. Toch wordt er minder getrouwd dan op andere data met gelijke getallen, zoals 07-07-07 of 08-08-08. Dat heeft er volgens het Centraal Bu reau voor de Statistiek mee te ma ken dat er in de winter traditio neel minder vaak wordt getrouwd dan in de zomer. Na volgend jaar (12-12-12) komt er een eind aan een periode van twaalf jaar bijzon dere data en begint op 01-01-2101 pas weer een nieuwe reeks. Kijk voor onze aan biedingen -3 elders in 1 deze krant! Tip? redactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin had een leu ke najaarsvakantie in Frankrijk ge had, zo vertelde zij haar buren. Het enige probleem was de dierentuin. „Dierentuin?", vroeg de buurvrouw verbaasd. De Middelburgse legde uit dat haar man sinds enige maanden een nieuw speeltje heeft op zijn smartphone: een dierentuin. Om de zoveel tijd moet hij zijn dieren dig- taal verzorgen: water geven, hokken schoon maken, hooi voeren. En dat kan alleen met een online-verbin- ding. „Dus moesten wij midden op de dag de camping verlaten en een hotspot opzoeken omdat hij zo no dig weer zijn zebra's moest voeren, zijn kamelen mesten en zijn pinguins vis voeren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33