21 zeeland Grote stroom tips lost Havens leggen ruzie bij 'We kunnen alleen maar hopen' Sereen PZC De krant 6 weken voor 18 euro! VERDWIJNING Herman Ploegstra is al een jaar spoorloos. Zijn fa milie heeft: nog hoop dat Peter R. de Vries het mysterie kan oplossen. „Maar het is heftig." dinsdag 8 november 2011 Niets is zo wonderlijk als het brein en gedrag van een puber. Waar je het ene moment nog met ze zit te gieren om een Dis- neyfilm uit hun (nog) jongere ja ren, word je het andere moment neergezet als wel zó enorm uit de tijd, oud en volstrekt onredelijk. De snelheid waarmee hun stem mingen wisselen doet je vermoe den dat er inderdaad zoiets moet bestaan als 'sneller dan het licht'. Je moederbrein zit nog een beetje na te genieten van al dat lachen van zojuist, maar daar komt op eens uit onverhoedse hoek een aanval. Je bent zo stom, zo oneer lijk, zo belachelijk. Verbaasd knip per je met je ogen. Opeens bevind je je in een ring en als je niet uit kijkt staat er plotseling in iedere hoek een tegenstander die het op jou heeft voorzien. Zo kan een ge sprekje dat vrolijk kabbelend langs alle ditjes en datjes van de afgelopen week gaat opeens veran deren in een storm waarbij de ver wijten als een stortbui op je neer dalen. Als goede jagers kennen uw kinderen als geen ander uw meest gevoelige plekken. Meedo genloos leggen zij hun pubervin gertjes op de zere plekken. Als het op deze manier en zo on verwacht mijn kant opkomt geeft meneer B. altijd hints dat ik me niet moeten laten verleiden hier op in te gaan. Hij sluit wijs en vriendelijk ietsje langer zijn oogle den en een nauwelijks zichtbare beweging verraadt alleen voor de geoefende toeschouwer een hoofdschudden. Mijn reactie is echter altijd voorspelbaar, mijn ogen worden groot, ik hap naar lucht en roep uit: Nou ja zeg! Waarop in de meeste gevallen de pubers triomfantelijk en onbe daarlijk lachen. De serene glim lach die meneer B. mij in die ge vallen toewerpt en het bemoedi gend hoofdknikje zijn misschien nog wel het ergste. Die serene wijsheid is overigens geheel en al verdwenen als hij plots het onder werp van de specifieke puberaan dacht is. Ben je nou helemaal!...., schalt zijn prachtige bas. Ik onder druk een glimlach, kijk hem aan en knijp mijn ogen een beetje toe en zeg: ach, pubers. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON m 4BëK& - r pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal <na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar; PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere Informatie aan. Meer dan zestig tips kreeg de redactie van het SBS 6-pro- gramma Peter R. de Vries, misdaad verslaggever al binnen na de uit zending over de mysterieuze ver dwijning van IJzendijkenaar Her man Ploegstra, twitterde De Vries gisteren aan zijn volgers. Dat leidde niet direct tot actie van de politie, omdat de tips nog niet zijn doorgegeven door De Vries en zijn team. „We gaan er ook niet vanuit dat de tips allemaal bruikba re aanwijzingen zijn. Het meren deel van de reacties op het pro gramma is waarschijnlijk eerder onderzocht. Maar het zou mooi zijn als er reacties zijn binnengeko men die nieuwe aanknopingspun ten voor de recherche bieden", zegt woordvoerster Esther Boot van de politie Zeeland. De hoop op nieuwe aanwijzingen in de zaak Ploegstra is de reden dat de politie De Vries inzage heeft gege ven in het dossier. In een uitzen ding van een televisiemaker kan het verhaal net even anders wor den verteld dan de politie het doet. „Wij moeten ons puur aan de feiten houden en kunnen niet ingaan op verdachtmakingen en geruchten. Voor een televisiepro gramma kan iedereen worden ge vraagd een reactie te geven", legt Boot uit. De inhoud van de uitzending valt dan ook alleen onder verantwoor delijkheid van de redactie van het programma van Peter R. de Vries benadrukt de politiewoordvoer ster. De in de uitzending gewekte suggestie dat de Zeeuwse politie de verdwijning van Ploegstra aan vankelijk onderschatte en een te klein rechercheteam samenstelde, bestrijdt Boot wel. „We hebben di rect vijftien rechercheurs en alle middelen - helikopters met warm- tezoekende camera's, diverse speurhondenteams - op de ver dwijning van Ploegstra gezet. Ook nadat het onderzoek vastliep, is de zaak nooit gesloten. En zo gauw er tips binnenkomen, die voor onder zoek in aanmerking komen, wordt het rechercheteam opgeschaald." Boot voegt er aan toe dat - op een voormalige Vlaamse uitsmijter na - alle getuigen, verdachten en ande re betrokkenen, die in het pro gramma van De Vries aan het woord kwamen, ook door de poli tie zijn gehoord. door Edith Ramakers Ik ben speciaal naar Sandra ge gaan, om met haar naar de uit zending te kijken. Gewoon, om eikaar te steunen. Het is toch confronterend allemaal", zegt de moeder van Herman Ploegstra. Kraanmachinist Herman Ploegstra is 26 oktober vorig jaar spoorloos verdwenen na een avondje spor ten. Sindsdien heeft niemand meer iets van hem gehoord. „Wat er ook gebeurt, hoe het ook af loopt, er zullen altijd vragen over blijven", zegt Sandra Ploegstra, de vrouw van Herman. Ze zegt dat meedoen aan de tv-uitzending van Peter R. een laatste strohalm was. „Als burger hoop je, dat de politie alles voor je kan doen, maar als de politie dan vastzit met de zaak, wat kan je dan nog meer doen om te weten wat er met Her man gebeurd is? Peter R. is de eni ge die politiedossiers kan inzien. En er moet toch iemand zijn die iets meer van Herman weet." Het was onwerkelijk om het mid delpunt te zijn van de uitzending. „De wereld is hard geworden", zegt de moeder. „We geloven er niet me'er in dat hij nog in leven is. Maar ja", zegt ze na een aarze ling, „dat kan ik nu wel zo beslist zeggen, maar een andere keer denk ik weer iets anders." In korte tijd kreeg de redactie van Peter R. zestig tips binnen over de verdwijning. De Vries bracht giste ren naar buiten dat er 'toch nog ie mand is die iets gezien heeft bij de plek waar de auto van Herman is aangetroffen'. En van de 60 reac ties op de uitzending is een 'hand vol zeer interessant.' „We kunnen niet meer doen, dan hopen op een goede afloop." Herman zou kort voor zijn verdwijning wat afwezig zijn geweest. „Er spookt van alles door je hoofd. Herman was wat stil, maar of hij stiller was dan an ders, weet ik niet precies. Hij is nooit zo'n prater geweest." Sandra kan kort zijn over de con necties die Herman met het crimi nele circuit zou hebben. „Dan zou ik hem helemaal niet hebben ge kend. Zestien jaar lang. Daar ge loof ik dus niet in." door Ben Jansen MIDDELBURG - Zeeland en Rotter dam slaan een bladzijde om. Het Havenbedrijf Rotterdam (HbR) en Zeeland Seaports (ZSp) gaan weer samenwerken. Dat het de afgelo pen jaren niet te best boterde tus sen beide havenbedrijven beschou wen ze als een afgedape zaak. Directeur Hans Smits van HbR liet zich gisterochtend in alle vroegte naar Terneuzen rijden voor een ge sprek met zijn collega Hans van der Hart van ZSp om vervolgens in het provinciehuis in Middel burg met het voltallige dagelijks provinciebestuur te ontbijten. Gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, havens) vertelde na afloop dat niet alleen het ontbijt goed smaakte, maar dat ook de lucht tussen HbR en de provincie Zee land is opgeklaard. Later meldde Van der Hart dat dit ook geldt voor beide havenbedrijven. Er lag wat oud zeer tussen de Zeeuwse havens en die van Rotter dam. De door wijlen Daan Bruin- ooge (economiegedeputeerde en havenschapsvoorzitter) en ex-di recteur Willem Scholten van Rot terdam in de jaren negentig be dachte samenwerking is nooit van de grond gekomen, Rotterdam liet zich laatdunkend uit over de plan nen voor de Westerschelde Contai ner Terminal (WCT) en twee jaar geleden gingen beide samenwer kingspartners na een beschaafde ruzie uit elkaar. Het stak de Zeeuw se havenwereld dat het HbR in zijn toekomstvisie met geen woord nog over Zeeland repte. Al die muizenissen zijn nu voor bij. Rotterdam kijkt weer naar Zee land; Zeeland naar Rotterdam en waar mogelijk zal er worden sa mengewerkt. Elk havenbedrijf van uit zijn eigen visie en verantwoor delijkheid. „Dat betekent bijvoor beeld dat wij onze ambities op het gebied van de WCT handhaven", zei Van der Hart. Rotterdam zal zich daar niet laatdunkend over uitlaten. Hij vertelde dat bijvoor beeld de havenmeesters al goed overleg hebben. ZSp zal zich ook aansluiten bij het havencommuni- catiesysteem PortBase. Geruchtenstroom kómt op gang en houdt lang aan: Ploegstra zou rokkenjager zijn en banden hebben met crimineel circuit, maar echtgenote en sociale omgeving ontkennen verdachtma kingen. Ploegstra verdwijnt na bezoek aan fitnesscen trum in Breskens Autö paar uur later teruggevonden bij gemaal Nummer Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2