Ajax vergeeft Ooijer misstap 261 sport Russische Poolers Sportpub bescherming winnen prestigeduel OVERTREDING Verdediger (37) komt weg met schop op been Rodney Sneijder Aanvaardbaar verlies rolstoelbasketbalteam Janine Boudens zet prima prestatie neer Turn'87 gaat met zeven medailles naar huis spelers zoeken w dinsdag 8 november 2011 MIDDELBURG De rolstoelbasketballers van RBVM speelden een goede wedstrijd te gen veelvoudig landskampioen BC Verkerk, met de Vlissinger Edwin Schalkx in de gelederen. De Middelburgers namen een voor sprong van acht punten, voordat de ploeg uit Zwijndrecht in zijn rit me kon komen. Uiteindelijk won Verkerk met 43-79. Een goede uit slag omdat die ploeg de vorige wed strijden met een verschil van zes tig punten of meer gewonnen had. MIDDELBURG Janine Boudens heeft na haar goe de resultaten tijdens de Para Ga mes in Breda zondag een 3e A-ka- derscore in Grade 3 van de aange paste sport gereden. De amazone uit Kattendijke won de teamtest met een percentage van 68,80 pro cent. Bij de tweede proef in Beek had ze een score van bijna 65%. Bondscoach Jeannette Wollfs heeft Boudens nu uitgenodigd voor het A- kader. goes - In Goes werden afgelopen weekeinde de regionale springkam- pioenschappen gehouden. Het kampioenschap, dat werd georgani seerd door Forza Gymnastica, ken de een grote deelname van Zeeuw en op alle niveaus. Turn'87 behaal de zeven medailles. De club uit Oostburg deed dit met de junio ren meisjes en jongens en de jeugd afdeling. Op minitrampoline en pe- gases werd vijf keer goud gehaald, terwijl er ook nog een zilveren en bronzen plak werd gescoord. Olympia Kapelle haalde eveneens een aantal medailles, waaronder goud op minitramp met de jongens/meisjes in de leeftijd 9-12 jaar en de dames op B-niveau bij het tafelspringen en pegases. Zil ver was er voor de dames B op de minitramp en jongens/meisjes bij airtumbling en pegases. Ook MTV Middelburg viel in de prijzen met diverse medailles op de verschillende toestellen. UITSLAGEN t- ATLETIEK Marathon New York. Sjaak Portegies (Middel burg) 3.30.15. BADMINTON Derde klasse. Kats 1-Marathon 1 6-2, Sjuttul I-Zeeland 1 5-3, Rillandia Smashers'2-Zee- land 1 4-4, Terneuzen 2-Den Ossaert 1 6-2. Stand: Kats 1 41 - 6, Den Ossaert 1 25-5, Ril landia Smashers 2 22-5, Terneuzen 2 22-6, Zeeland 1 20-5, Sjuttul 1 16-5, Pluumpje 2 II-4, Marathon 1 11-6. Vierde klasse: Astroï- den 1-Rillandia Smashers 3 7-1, Terneuzen 3-Zierikzee 1 2-6. Stand: Astroïden 1 33 - 5, Marathon 2 30-4, Rillandia Smashers 3 26-6, Den Ossaert 2 25-5, Zierikzee 1 12-3, Terneu zen 3 5-5, Zierikzee 23-2, Schepnet 1 2 - 3. Vijfde klasse: Sjuttul 2-Schepnet 2 2-6, Ril landia Smashers 5-Schepnet 2 7-1. Dubbel: Stenge 1-Pluumpje 4 3-3, Stenge 2 - Si- nar'75 13-3, Rillandia Smashers 6 - Zeeland 2 1-5, Astroïden 3-Kats 2 3-3, Astroïden 3 - Sinar"75 1 5-1, Stenge 1-Pluumpje 3 5-1. BILJARTEN Pool. Derde divisie. Roadhouse Poolteam- Sportpub Goes 1-6. 8-ball: Allan Frans-Davy Steveninck 4-6. 9-ball: Johan van Oorschot-Ge- orges Dorka 8-4; Allan Frans-Ronny Broeken 6-8.10-ball: Marco van Tiel-Noël Bruynooghe 3-6. Straight: Marco van Tiel-Davy Steveninck door Geert Langendorff amsterdam - Met een weifelend optreden en een geniepige trap op het onderbeen van Rodney Sneij der symboliseerde André Ooijer zondag de defensieve onmacht van Ajax in het verloren uitduel met FC Utrecht (6-4). Waar de routinier werd geacht zijn ploegge noten bij te sturen, verloor hij de grip op zichzelf Met een handvol spelers werkte Ajax gisterochtend achter gesloten deuren op sportcomplex De Toe komst een training af. Alleen de voetballers zonder interlandver plichtingen maakten de spieren los na de vernedering tegen FC Utrecht. André Ooijer, het middel punt van een kleine controverse, was een van hen. De 37-jarige verdediger verving in de zeventiende minuut Toby Al- derweireld, wiens maag opspeel de. Van een glansrijke invalbeurt kon hij niet spreken. Net als zijn ploeggenoten liet hij achterin her haaldelijk steken vallen. In zijn frustratie ging Ooijer driest door op Rodney Sneijder, die van geluk mocht spreken dat de charge op zijn onderbeen zonder gevol gen bleef. Ooijer kwam weg met geel, doordat arbiter Ruud Bossen de actie - een trappende beweging op het scheenbeen - niet goed kon zien. Zelf wilde Ooijer gisteren niet in gaan op de kwestie. Het leek hem onverstandig woorden vuil te ma ken aan de overtreding. Wel werd helder, dat Ajax er geen halszaak van wil maken. Via de officiële ka nalen meldde de club, dat een spe ler met de erelijst van Ooijer niet zomaar tot de orde wordt geroe pen. En voor een publieke boete doening, zoals vorig seizoen na het beruchte bijtincident van Luis Suarez, vond de staf het vergrijp niet zwaar genoeg. Tussen de re gels door kwam naar voren, dat trainer Frank de Boer hem even apart had genomen. Van een extra gespannen sfeer op de uitvalsbasis was dan ook geen sprake. Ajax likte zijn wonden in stilte, op klassieke wijze. Sjaak Swart, als altijd onberispelijk ge kleed, verwoordde het gevoel van schaamte in stijl. Na een afstraf fing als in Stadion Galgenwaard hoort er een grafstemming te heer- 31-60; Johan van Oorschot-Noël Bruynooghe 46-60. Koppel, 8-ball: Van Oorschot/Van Tiel- Brocken/Bruynooghe 0-5. Sportpub Goes-Manglers 3-4. 8-ball: Davy Steveninck-Metin Solmaz 3-6. 9-ball: Dennis Romain-Erik Huwae 1-8; Ronny Brocken-Metin Solmaz 8-2.10-ball: Georges Dorka-Aniel Parb- hoe 1-6. Straight: Ronny Brocken-Aniel Parb- hoe 60-50; Dennis Romain-Erik Huwae 47-60. Koppel, 8-ball: Steveninck/Brocken-Parbhoe/ Solmaz 5-3. Lucky 013-Roadhouse Poolteam 1-6. 8-ball: Paul Lamers-Sean Dennis 6-2. 9-ball: Sieuwkee Mok-Johan van Oorschot 4-8; Roel van den Broek-Sean Dennis 3-8. 10-ball: Koen Verha- gen-Marco van Tiel 5-6. Straight: Mitch de Man-Marco van Tiel 19-60; Kevin Beun-Johan van Oorschot 17-60. Koppel, 8-ball: De Man/ Lamers-Van Oorschot/Van Tiel 3-5. WIELRENNEN Dordrecht. Landelijke jeugdveldrit. Catego rie 2: 3. Shirin van Anrooij (Kapelle). Breda. Brabantse veldritcompetitie. Vrou wen: 1. Birgit Lavrijssen (Kapelle), 2. Lindy van Anrooij (Kapelle). AGENDA VOETBAL Oefenwedstrijd. Zeelandia Middelburg-Seroos- kerke, 19.30 uur. sen. In zijn tijd, zo sneerde hij te gen niemand in het bijzonder, was Ajax met een ruime overwinning op zak in de bus gestapt. Ooijers misstap lijkt te zijn verge ven. Dat zijn wankele spel de criti casters, niet voor het eerst, zijn fy sieke gesteldheid in twijfel deed trekken, zorgde niet voor een rim peling. Terecht? Vanuit Brabant kreeg de moskou - Russische voetballers ei sen harde maatregelen tegen de Tsjetsjeense club Terek Grözni. De schrik zit er namelijk goed in na een gewelddadig incident afgelo pen vrijdag in de spelerstunnel. Een groep mannen in politie-uni- form ranselde daar de aanvoerder van tegenstander FC Krasnodar hardhandig af, nadat deze van het veld was gestuurd. De Russische spelersvakbond RSFT deed giste ren een dringend verzoek aan de Russische voetbalbond om de mis handeling grondig te onderzoe ken. Op foto's in kranten was het bebloede gezicht van aanvoerder Spartak Gognijev te zien. Amsterdammer bijval van Jan Heintze, de Deen die zijn carrière in 2003 op 39-jarige leeftijd afsloot bij PSV. „Ik had nog best een paar seizoenen door gekund", stelde hij. „Of voor André hetzelfde geldt? Ik ken hem goed. Zijn men taliteit is fantastisch. Hij krabbelt wel weer op." De meeste zorgen gingen uit naar de lijst met blessures. Derk Boer- middelburg - In de landelijke der de divisie pool stond een dubbel op het programma. In Middelburg troffen Roadhouse Poolteam en Sportpub Goes elkaar en de bezoe kers wonnen ruimschoots. Een dag later waren de rollen omge draaid en verloor de Goese ploeg van Manglers en won Roadhouse Poolteam met royale cijfers. Roadhouse Poolteam - Sport pub 1-6: Een vernederende neder laag voor de Walcherse formatie dat op alle fronten werd voorbijge streefd door het Belgisch 'elftal' dat in Goes zijn thuishaven heeft. Georges Dorka (hij verloor als eni ge), Davy Steveninck, Noël Bruyn- rigter kampt met rugklachten, maar heeft zich niettemin gemeld bij het Nederlands elftal. Siem de Jong (dijbeen) en Theo Janssen (hamstring) wacht vandaag een onderzoek in het ziekenhuis om een definitieve diagnose te stellen. Toby Alderweireld, in het duel met FC Utrecht uitgevallen met maagklachten, sluit aan bij de Bel gische selectie. ooghe en Ronny Broeken overvleu gelden Johan van Oorschot, Alan Frans en Marco van Tiel. Sportpub Goes - Manglers 3-4: Een dag later werden de 'Goese' poolbiljarters alweer met beide be nen op de grond gezet. Ronny Broeken bleef als enige van zijn team het hele weekeinde ongesla gen. Lucky 013 - Roadhouse Pool team 1-6: De Middelburgers wa ren gebrand op eerherstel en het onderaan staande Lucky 013 was daar een uitgelezen mogelijkheid voor. Scherp als een mes werd elke partij ingegaan en de tegenstander geen kans gegeven. FC Utrecht-spits Jacob Mulenga wint een kopduel van André Ooijer. De verdediger van Ajax krijgt van Ajax geen sanctie opgelegd na zijn schandalige overtreding op Rodney Sneijder. foto Michael Kooren/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26