;aal gegroeid Kooy in genade aangenomen de leiding in topscorersklassement Sterrenelftal sport25 Volleybalsters zetten zorgen opzij Van Marwijk blijft bondscoach Oscar Freire teleurgesteld in Rabobank dinsdag 8 november 2011 Bert van Marwijk blijft hoogstwaarschijnlijk bondscoach tot en met 2016. De bondscoach bevestigde gisteravond na de training van Oranje dat hij en de KNVB nagenoeg rond zijn over het verlengen van zijn contract. In die verbintenis komt geen clausule te staan. Wel zal de bond zich coulant opstellen mocht er zich een grote club voor Van Marwijk melden. het Nederlands elftal in Katwijk. foto Koen van Weel/ANP W door René Banierink ALMERE - Met als doel zich voor het Olympisch kwalificatietoer nooi van mei komend jaar in Tur kije te plaatsen, stappen de Neder landse volleybalsters vandaag op het vliegtuig naar Kroatië. Daar zullen ze voor even hun zor gen en het nog steeds sluimerende ongenoegen over het ontslag van bondscoach Selinger opzijzetten. Aanvoerder Manon Flier: „Het is meer naar de achtergrond verdron gen want we zijn nu met het ko mende toernooi bezig. We hebben er veel over gepraat als team. Ik moest ook zeker weten dat er met het oog op dit toernooi geen rem op zat, dat iedereen er op het veld vol voor kon gaan. Die duidelijk heid is er." Interim-bondscoach Bert Goed koop, als technisch directeur ver antwoordelijk voor het vertrek van Selinger, maakte gisteren de groep van twaalf speelsters bekend die het toernooi in het Kroatische Porec tot een goed einde moeten brengen. In vergelijking tot het EK, waar de ploeg veertien speelsters mee naar toe mocht nemen, zijn twee jonge speelsters, midden Robin de Kruif en libero Myrthe Schoot, afgeval len. Overigens vertrekt ook de laatste international die nog zonder club was, naar het buitenland. Derde spelverdeelster Femke Stoltenborg (20) tekent vandaag een contract bij het Duitse Dresdner SC. door René Banierink ALMERE - Nog geen twee maanden geleden werd Dick Kooy uitgekotst door de volleybalers en hun bonds coach Edwin Benne. Maar van daag is de talentvolle passer/loper gewoon bij de eerste training van Oranje in voorbereiding op het pré-olympisch kwalificatietoer nooi (OKT). Zwalkend beleid? „Nee, kwestie van goed leider schap", vindt Benne. Dick Kooy was gisteren de grote verrassing op de lijst van vijftien spelers van bondscoach Edwin Benne. De pas 23-jarige speler van Modena kreeg namelijk een half jaar geleden de hoon over zich heen toen hij tijdens de reeks wed strijden van de European League het team verliet omdat het niveau volgens hem te laag was. Het zou zijn ontwikkeling en zijn basisplek bij zijn Italiaanse werkgever in ge vaar brengen. Toenmaling aanvoerder Jeroen Rauwerdink en Benne spraken des tijds duidelijke taal: Kooy kwam er niet meer in. En toen de ploeg zich eind augustus ten koste van Roemenië had weten te plaatsen voor het pré-OKT dat eind deze maand in Kroatië wordt gehou den, werden die woorden nog eens ondubbelzinnig herhaald. Het was egoïstisch en onaccepta bel wat Kooy had geflikt en hele maal voor zo'n relatief jonge en on ervaren speler. Maar zie, gisteren bleek alles op eens anders. Kooy was terug bij de Dick Kooy selectie. Aan bondscoach Benne om dat uit te leggen. „Het heeft al les te maken met de blessure die Jeroen Rauwerdink een week gele den opliep. Hij is niet beschikbaar. Toen begon ik al te denken: moet ik niet proberen Dick Kooy erbij te halen?" Bijna direct daarna kwam ook een aantal belangrijke spelers met hetzelfde idee. „Dat was enorm belangrijk voor mij. Ik had nooit zonder hun instemming Dick teruggehaald. Maar nood breekt wet." De zelf ook net in het team terug gekeerde spelverdeler Yannick van Harskamp neemt het voor Kooy op. „Kijk hoe jong Dick is. Ik heb niet zo lang geleden ook dingen ge roepen en gedaan waar ik ook be ter eerst drie keer over na had kun nen denken." Benne: „Natuurlijk is er een stevig woordje met Dick gesproken. Is hem nogmaals duide lijk gemaakt dat zijn gedrag eerder dit jaar absoluut niet door de beu gel kon en dat aan zijn rentree ook verantwoordelijkheden en eisen hangen. Anderzijds heeft Dick ook geleerd van zijn gedrag", aldus de bondscoach die de woorden van technisch directeur Bert Goed koop herhaalde dat 'coachen ook opvoeden is'. Toch zat er een tegenstrijdigheid in Bennes verhaal. Hij verklaarde enerzijds dat het niet in hem opge komen was om Kooy te benaderen wanneer Rauwerdink niet was weggevallen. Maar hij zei dus ook dat, op deze korte termijn, de bes te spelers in het team moeten. Puur op basis van kwaliteit had Kooy dan sowieso geselecteerd moeten worden. Het lijkt op een stevige knieval voor de getalenteerde jongeling. Benne verklaarde meermaals dat zijn filosofie simpel is: hij wil al leen spelers die honderd procent kiezen voor het nationale team. Is de bondscoach niet bang zo zijn geloofwaardigheid te verliezen? Benne: „Nee. Het getuigt denk ik eerder van goed leiderschap. Het is in het belang van het team, dat wil met de beste ploeg aan het pré-OKT beginnen. Dit is de korte termijn. We moeten dit toernooi winnen en het gevoel in de groep heerst heel sterk dat we een goede kans hebben. De lange termijn is deelnemen aan de Olympische Spelen van 2016." Dick Kooy was gisteravond niet voor een reactie bereikbaar. door Rudy Boogert en Jan Dagevos MIDDELBURG - Stefan Wielemaker is de nieuwe topscorer van Zee land. De aanvaller van VCK scoor de tweemaal in de derby bij De Noormannen (3-3-gelijkspel) en nam daarmee de leiding over van Alex Jobse. Deze speler van Serooskerke kwam opnieuw niet tot scoren. Ar jen Pattenier (Oostkapelle) en Mi- chal Szczawinski (HW'24) mel den zich naast Frank den Engels man (Noad'67) op de derde plaats. Pattenier vloerde Veere vrijwel in z'n eentje met drie goals. De goals van Szczawinski konden HW'24 niet behoeden voor een nederlaag tegen SC Gastel. Jonathan Constancia doet momen teel een gooi naar de award Zeeuws Voetballer van het seizoen 20U-2012. De Terneuzenaar ver keert in topvorm en haalt bijna we kelijks hoge cijfers. De aanvaller van VC Vlissingen was vorige week al twee keer trefzeker in het uitduel met WSC (2-5), zondag be zorgde hij de Walcherse eersteklas ser tegen Nemelaer de winst. De Terneuzenaar krulde in de 28e mi nuut de bal prachtig in de hoek. Zijn goede optreden leverde hem niet voor het eerst dit seizoen een hoge waardering op. Hij 'scoorde' een negen en staat bij het Sterren team in de aanval geposteerd. Con stancia heeft in het elftal van de week gezelschap van twee ploegge noten. Ook Randy de Dreu en Dangelo Martien maakten tegen Nemelaer een sterke indruk en werden met een acht beloond. Doelman Mitchell Braafhart, Tom my Tissink (beiden Zaamslag) en Reguillo Vandepitte (Hoek) baal den ook en acht. MADRID - Wielrenner Oscar Freire maakt geen gebruik van de gele genheid op de presentatie van de Rabobankploeg afscheid te nemen van zijn voormalige teamgenoten. Zoals de ploeg vorig jaar de Rus Denis Mentsjov uitluidde, lag nu een eerbetoon aan de Spaanse oud-wereldkampioen in de plan ning. „Ik heb er geen zin in, gezien de manier waarop ik afscheid heb genomen", zegt Freire in El Pais. Freire, die zijn loopbaan voortzet bij Katoesja, zegt een riante aanbie ding van GreenEdge te hebben la ten lopen omdat hij ervan uitging nog een jaar bij Rabobank te kun nen rijden. De aanbieding die hij kreeg van de bankploeg viel tegen. „Daaruit bleek eigenlijk dat ze niet met me verder wilden", moppert de Spanjaard in de Spaanse krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25